Šta je novo?

Upomoc! ADAME

dacha123

Slavan
Učlanjen(a)
17.05.2010
Poruke
1,416
Poena
210
Ima li mi pomoci ili mogu odmah da formatiram hard?
45e5107ff77234cadd12790e3188bdca.jpg


Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Šta ste radili, pa ste navukli ove gamadi?

Čisto da znamo i mi ostali čega da se pazimo ovih dana.
 
Neki crack za neku staru igru, Windows Deffender ih je pohvatao a ja kao neki noob isključio WD "da ne smeta". to je bilio pre nekoliko dana a tek sada se aktivirao. Sve sam očistio ali sada pokušavam da decryptujem fajlove za koje nemam offline backup.
 
Ahahaha isto sam i ja odradio antivirusu... Kad iskace popap i za najvece *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* nisam se ni obazirao da ovako nesto moze da me snadje. Jurio delove creative studia i tutorijale o fotografiji po torentima.
Msm da kod mene povratka nema jet sam odradio malwarebytes sken i posle reboota win se vise ne oglasava.

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Ja posle ovoga obavezan externi i vozi... Ne znam u stvari je l pametniji dobar verbatim ili cloud?

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
moze da predje i na eksterni da si nesto zarazeno kopirao.
bolje batali pirateriju ili ako vec skidas, skidaj sa proverenih izvora i foruma.
 
Dacho, lepo te molim da izbacis psovke, moze se i bez toga.
Ovako samo brisem za tobom...

...riding on 720p...
 
Izvinjavam se. Nisam ni skontao.

Ma sto je najgore skoro sve mi je full ili free sa ogranicenjima, a da placam ps i lr mi je stvarno mng buduci da tek krecem sa ucenjem. Ali sam ga ovom gluposcu i preplatio :/. Nemam ideju samo kako se onda zastiti? Sve ostalo pa i djene djene ali slicice? Valjda im nece biti nista ako direkt sa sd-a prebacim na eksternjak.

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Ako redovno syncujes mislim da sasvim dovoljno. Sve sto sam imao na gdriveu i dalje je zivo. Uspeo sam da podignem sistem ali ne vise od toga. Valjda smo potkacili neki Phobos tip ransomwarea kod koga jos uvek nema pomoci a pitanje je da li ce ikada i biti. Nesto "bitnih" fajlova sam bacio na clouda ako nastupe neka srecna vremena. Sa ostatkom sam se pomirio da je izgubljena stvar. Mada kao sto neko gore rece msm da je preventiva ovde sustina. Piraterije bez, cuvati se od reklama i uz aktivan AV bice sve kako treba.

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Posle jedno 30ak programa koji su obećavali dekripciju fajlova, digao sam ruke od tog posla. Sve važno mi je becakupovano na offline diskove a ovo što sam izgubio nije mnogo važno. Sam virus su WD i Mbam lako očistili ali sam ipak vratio ceo system backup sa Macrium Reflect-a od pre nekih 3 - 4 dana, jedino što su ostali ovi kriptovani fajlovi, uglavnom .jpg i .cab. Ipak sam instalirao nove W10 1909, ove sam vukao još od konverzije sa W7 na samom početku 10ke uključujući i beta i insider
, bilo mu vreme.
Znači samo OFFLINE BACKUP na diskove koji nisu stalno povezani Srbina spašava. Pre backup-a sve proverim sa nekoliko preograma (WD, MBAM i Eset online) pa onda MR za full system disk i game disk zajedno backup, (nema ličnih fajlova na njima) a takve fajlove ručno prekopiram na druge offline diskove. Najvažniji fajlovi si bekapovani dva puta na odvojene diskove. Sve zajedo nekih 4TB u backup diskovima.
Ipak je 10ka dobra. XP sam reinstalirao savakih par meseci, 7micu jednom godišnje a 10ka traje li traje.
 
Poslednja izmena:
ma odlican, ne kaze dzabe i sam Microsoft da je najbolji Windows do sada...
 
ma odlican, ne kaze dzabe i sam Microsoft da je najbolji Windows do sada...

Ja ovo zaista mislim, bez sarkazma. Moja iskustva su takva.
.
Što se tiče bekapa na cloud, neki od njih imaju antiransomware zaštitu. Za slučaj da se na cloud prebace zaključani fajlovi, uvek se mogu vratiti ranije bekapovane verzije tih fajlova, naravno ispravne, jer se čuva nekoliko verzija svakog fajla unazad (npr Onedrive, iDrive, Dropbox, mislim i Google drive)
 
Što se tiče backupa, dobro rešenje je veeam agent free. Sa njim možete backup ili na USB ili network share (NAS). Bitna stvar kod backupa na NAS - napraviti poseban folder/share za backup I poseban user za backup sa komplikovanom šifrom. Šifra treba da se koristi samo za taj nalog. I jedino treba da bude upisana u Veeam (ili neki drugi backup software). Ostale naloge podesiti da imaju samo read ili nikakve privilegije na tom share-u. Daily backup, incremental I full jednom nedeljno npr. Zavisi od količine podataka i mesta na disku.

Ja imam običaj da jednom u par nedelja uradim indeksiranje diska sa whereisit i da onda i taj fajl sačuva offline. Da ako nešto crkne imam ideju šta mi je bilo gde (imam oko 10tb u diskovima u računaru, a radim backup samo najbitnijih 80ak GB).

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Немој форматирати диск. Пробај спасити податке. Једном сам пробао и једном ми је успело, али није се звао АДАМЕ него некако другачије.
Прво погледај датум када су креирани ти фајлови са АДАМЕ екстензијом. Ако су сви фајлови са истим датумом, постоји вероватноћа да је криптовање урађено копирањем оригиналних фајлова и њиховим преименовањем, а затим брисањем оригиналних фајлова. То би значило да се обрисани подаци могу вратити скенирањем диска алатима који су предвиђени за враћање обрисаних података. Погледај: СергејСтрелец, EaseUS Data Recovery... нешто од тога сам користио и успело ми је да вратим све фотографије лику који ми је донео рачунар.
Ето, тако сам резоновао, тако урадио... и спасио сам фотограије.
 
Poslednja izmena:
*mjau**mjau**mjau* kasno Mare na Kosovo stize... Slike su istorija.. :(

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno