Šta je novo?

Redmi K30/K30 Pro

Male pare biti neće sigurno, iskreno očekujem da bude skuplji u startu nego što je mi9t pro bio.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mislim da se preteruje sa Amoledima.
Bolje vrhunski IPS nego ispod prosečni Amoled kakve stavljaju u nižim srednjim klasama.
Odličan IPS + 120hz uvek ispred prosečnog Amoled i 60hz :)
 
^Slazem se, samo ne verujem da je ovaj IPS vrhunski tipa iP11.
 
Mislim da se preteruje sa Amoledima.
Bolje vrhunski IPS nego ispod prosečni Amoled kakve stavljaju u nižim srednjim klasama.
Odličan IPS + 120hz uvek ispred prosečnog Amoled i 60hz :)
Na kojim to telefonima je prosečan Amoled? Možda sam bio u kontaktu s njima, pa baš da uporedim.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Na novijim bukvalno ne postoji tako nešto. Eventualno na op7t i verujem na realme x2 pro pošto koriste iste panele.

Inače predstavljanje 24marta.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Opet da ponovim sebe, telefon koji ce izvesno biti 450-500e ne sme da ima IPS panel, iako je meni ta superiornost AMOLEDa malo prenapumpana. Jeste bolje, ali meni licno nije sad wow drugi svet i slicno.
 
Npr. Amoled na Samsungu A51 je losiji od IPS na iP 11. Samo je problem sto ovaj IPS nece biti kvalitetan kao retina, dzabe mu onda i 120Hz...
 
Samo je jedna retina ;)
 
Šta je retina ? :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Fensi naziv za low resolution ips display [emoji39]

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Ne simpatisem Apple, ali 326 ppi je i vise nego dovoljno za IPS. Nema teorije da vidis piksele ni da imas oko sokolovo. ;)
 
Ne znam kako "dobar" ips može da ima prednosti nad amoledom/oledom. Pre ću gledati najveću krdžu amoled/oled nego "dobar" ips. Ima i prednosti IPS naravno, jeftinije ga je zameniti kada ga slomiš [emoji16]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Ne znam kako "dobar" ips može da ima prednosti nad amoledom/oledom. Pre ću gledati najveću krdžu amoled/oled nego "dobar" ips. Ima i prednosti IPS naravno, jeftinije ga je zameniti kada ga slomiš [emoji16]

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Obrazlozi zasto konkretno IPS na iP11 ne valja i po cemu je losiji od "najvece amoled krdze"? Crna mu nije apsolutno crna, a po svemu ostalom je bolji od krs amoleda, cak i od vecine midrange amoleda.
 
Po čemu ostalom je bolji IP 11 IPS?, crna nije crna nego je nema, prikaz boja, veci kontrast, bolja efikasnost su prednosti amoled-a. Koristio sam godinama IPS i bio sam protiv amoled-a jer je Samsung pretvorio belu u žutu i prezasitio boje, ali posle prvog amoled-a (U mom slučaju Mi 9T od novijih a pre njega Galaxy S1) prešao bih preko svega toga, sve se to može kalibrisati i rešiti. Maa, samo crna je dovoljan razlog [emoji16] A iph 11 sa cenom koju ima i IPS-om ne znam da li se prodaje uopšte.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
1d337ae232c7e1aed2af8fa1d8ef4a5d.jpg


Ma uopšte se ne prodaju[emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moja greška onda. Ljudi prsli, najpordavanija 2 krdžalića sa IPS ekranima, a XR sa HD+ [emoji23], ali dobro, bitno je da ima jabuke na telefonu...

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Kontrast je uvek bolji u teoriji kod amoleda, jer zbog gasenja piksela ide u beskonacnost, praksa moze da bude drugacija, da amoled izgleda "isprano" pored ovog IPS. Efikasnost? Pogledaj SOT kod toga iP11. I na kraju, udji u neku prodavnicu gde su izlozeni iP11 i npr. Samsung A51, pa ces videti razliku u korist ovog IPS-a. A71 je vec druga prica - ozbiljan amoled i bolji od IPS...
 
Super onda, ako je bolji IPS, onda uživajte u njima, a mi ostali ćemo se mučiti sa krdža amoledom [emoji16]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
@loznica ili ko je vec spominjao vibro motor: imace napredni "linearni vibro motor", jos samo da ekran ne zeznu i eto meni prvog ćomija. :D Naravno ako ga bude u Evropi.
 
Pa da , sve isto kao sa mi 10 , uz imx686 što je možda i bolje rešenje od onog 108 senzora.
Biće ovo hit ako uspeju da mu malo smanje gabarite u odnosu na k30 i stave AMOLED.

Za sada znamo da će biti plavi i beli , beli sa crvenim power dugmetom :)


f9ef2e2be31b8cab5a85bdcb8da7eed3.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Doduše zbog cene 60hz :) ali daj šta daš .

However, the display will only operate at 60 Hz, which may disappoint some people. HDR10+ support is on board, though.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Doduše zbog cene 60hz :) ali daj šta daš .

However, the display will only operate at 60 Hz, which may disappoint some people. HDR10+ support is on board, though.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ne moze i jare i pare ;)
Salu na stranu, ako jos ima i OIS bice telefon kandidat za telefon godine.
 
Ima ois sigurno. Mislim da je potvrđen

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jos kada ne bi bio preveliki. Kada bi napravili verziju veličine 150x70mm sa motorizovanom kamerom i top specifikacijama bilo bi odlično. Mislim da su počeli da preteruju sa veličinom. Prosto je nemoguće koristiti jednom rukom telefone od 6.5 i 6.7 inča.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno