Šta je novo?

Redmi K30/K30 Pro

Da, da... A opet ne moze im se ni zameriti ni na ovim nedostacima u odnosu na K20 jer mu je startna cena u Aziji skoro 80e niza od one za K20. E to je jedina razlika politike Xiaomija u odnosu na sve ostale, dakle ne nude bolji telefon, i ne drze onu cenu od prethodne generacije, vec je spustaju.

Tako da ko god pricao kako Xiaomi ovim ili onim modelom nije opravdao ocekivanja ili izbacuje nepotrebne telefone, a ima takvih uvek, trebalo bi pre hejtovanja da utuvi da Xiaomi ima najkorektniji odnos, da ne spominjem najpostojaniji, u cenovnoj politici.

Tako da K30 mozes da ne mirises, mozes da ga kritikujes u odnosu na K20, ali prosto mozes da ga zaobidjes i kupis K20, ili K30 da razmotris kao pristupacniju verziju. Kako god okrenes Xiaomi moze samo da dobije.
 
+1
Realno na ovo treba gledati kao brzinskog naslednika RN8 Pro. Iz ugla velicine, baterije, a i samih performansi. Uz nesumljivo bolju kameru u startu, plus svi znamo kakve gcam portove dobijamo sa SD cipovima i Sony senzorima.
Na sve to izrez (doduse dupli i sa pogresne strane, ako mene neko pita) manje (meni licno) smeta od notcha. Jos ovde i mali, ako ga poredimo sa Galaxy S10+.

Za 227$ startne cene to je bruka deal. Mozda Pro model bude isto sd 765 ali uz pop up kameru napred ili cak nekom rotacijom zadnje kao na A80 uz naravno amoeld, potencijalno zakrivljeni i sa 70-80$ nizom cenom nego sto je k20 bio u startu. Nek bude samo amoled i bez rupica i notcha uz 120hz i meni vise nego dovoljno.
 
+1
Mozda Pro model bude isto sd 765 ali uz pop up kameru napred uz naravno amoeld, potencijalno zakrivljeni i sa 70-80$ nizom cenom nego sto je k20 bio u startu. Nek bude samo amoled i bez rupica i notcha uz 120hz i meni vise nego dovoljno.

Ovo bi bilo idealno,sve sto si naveo za startnu cenu od 300e i kroz par meseci padne na 250e.. :)
 
Poslednja izmena:
Ako K30 Pro bude imao 120Hz Amoled, menjam 9T bez razmisljanja, oprastam i pilulu :)
 
Ne vjerujem da bi AMOLED skrnavili sa pilulom. Nisu valjda toliki Kinezi. [emoji28]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
I notch bih mu oprostio, ako se da ugasiti :D
 
Da je srece da bude sve ovako,pod uslovom da ima pop up kameru i da bude u startu 330-350e..
 
Sto se mene tice, 120Hz Amoled, SD 865, IMX 686, nek kosta i 500e, vredi :)
 
Vredeo bi svakako 500e uz sve to. Samo da ne zakrive ekran :d
 
Vidis da se u zadnjih 10 postova iznose zelje kakav bi voleli telefon da bude u vezi PRO modela,ja ubacio na sve to kao tresnjicu na vrhu cenu od 300e,to bi bilo idealno..[emoji6]
 
Ok cena za pocetak.
7c52ff744dde18172fbcc8d5efa01c56.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Oko 250-260e sigurno kad stigne na KP, a onda 20-30e na nize u roku od 20 dana, kao i svi. Bezveze sto samo 5G model dolazi uz SD 765, mada on i nije neki upgrade u odnosu na SD 730.
 
Ako nesto ruznije od notcha postoji to je ova rupa u ekranu. K20 pro daleko lepsi

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Hahahahahaha...ima snimak na netu...izgleda da uopste nije pilula u pitanju, nego 2 rupe, a izmedju njih crnilo i onda izgleda kao pilula...hahahahaa... :D
 
Rekao sam da ne menjam telefone do daljnjeg, tek kada pocnu puni ekrani i normalne sirine do 71-72 mm. Periskopske mi ne smetaju uopste dok ne zazive ove ispod ekrana. Zar niko ne moze napraviti telefon velicine iPhone 6, punog ekrana, tacno tih dimenzija, SD865, optickim zoomom 10x, nocnim fotografijama pribliznim p30 pro, pa makar kosta 700-800€

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Može , OnePlus 7t :)
Verujem da je kamera sa gcam za nijansu lošija od p30.

Doduše nije 72mm.
Baš zato sam se i žalio tamo u lg g8 temi , koliko los potez lg da ga ne pusti nigde van USA tražista ... pucali su sebi u oba kolena.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zato su ipak oni pametniji od nas oau LG smena direktora. Kad kod nas nesto nije dobro oni otpuste radnike. OnePlus mi se svidja ali je preskup i presirok za ruku. Svidja mi se Oxigen UI. GCam je danju mozda i bolja od Huawei camere, jedino nocu kida Huawei. Cak i imaju opensource za kameru, mnogo verzija koje lako mogu da prilagode za svoj telefon, ali nista, svi kao da imaju oglav i kao konji u jednu stranu gledaju. Izgubila se granica izmedju telefona i tableta. Jedva sam cekao K30 pro i nadao se da ce biti pun ekran, kad oni kopiraju svi Samsung. Ima da upropaste i MI 10

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Džabe mu 4500mah.. ips je ips. Sa amoleda može da se pređe samo na microLed

[YouTube]GbAYIctYKYI[/YouTube]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jos nema pouzdanih informacija hoce li biti pro verzije (mozda sa amoledom)?
 
Telefon je odlican value for money i tu nema polemike, posebno 4G modeli sa 64GB i 128GB memorije uz 6GB rama. Cak i ove rupice za prednje kamere nisu strane, bolje da je bila jedna kad su se vec odlucili za rupice, al ajde.

Samo i dalje ne znam sta bi mi vaznije bilo 120hz ili 60hz amoled.
 
prema GSMArena testu ima izuzetnu autonomiju setovan na 60Hz i osetno ali ne strasno losiju na 120Hz

gsmarena_315.jpg
gsmarena_001.jpg
 
Prakticno identicna autonomija kao K20 model, ako uzmemo 120hz kao reper. Sto je super.

Pro model bi stvarno morao imati amoled....
 
Realno je ocekivati da ne uskrate trziste za K30 Pro sa AMOLED -om. Inace AMOLED, u odnosu na IPS, spusti malo broj casova autonomije za WEB i poveca broj casova za VIDEO primenu. Zbog tog dominantnog odnosa ucestalosti bele, odnosno crne boje u ta dva slucaja i razlike u potrosnji ekrana.
 
Poslednja izmena:
To je manje vise to, meni jako bitno jer dosta videa gledam na fonu, konkretno YT. Sto se tice IPS vs AMOLED price, sta znam meni to nije nesto sad toliko presudno. Ja neku razliku vidim samo side by side, ali to je paaa u vecini slucajeva nebitno mom oku.

Druga stvar su Samsunge SAMOLED ekrani koje koriste na svojim fonovima, definitivno su br 1 na tom polju i redak plus za njih sa moje strane. Tu se razlika vidi svakako cak i u odnosu na neke druge telefone sa amoledima, a sa IPS da ne pricamo.
 
Pa da, nisu duzni niti ludi da predaju svoju tehnologiju diferenciranja drugima u ruke. Moze i snabdevanje drugih AMOLED -ovima ali ne istim. Cisto da i drugi imaju sta da ubace u reklamu i da se siri dalje imidz AMOLED -a ali ne i da ne bi postojala razlika u odnosu na to sta Samsung ostavi za sebe.
 
Nazad
Vrh Dno