Šta je novo?

Redmi K30/K30 Pro

77mm širine.. ovo je bas prevelik budžet telefon.

The TENAA listing of the Redmi K30 4G smartphone reveals that it measures 165.3 × 76.6 × 8.81 mm and weighs at around 208 grams. It further reveals some more details about the phone, such as the phone’s display which will measure 6.67 inches offering Full HD+ screen resolution of 2400 × 1080 pixels.

The smartphone will come in three RAM variants — 6GB, 8GB, and 12GB and will have 64G, 128GB, and 256GB of internal storage respectively. The device will come powered by a 4,400mAh battery and will also have some sort of fast charging support.



Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ali opet 64GB pocetna varijanta....Msm oko meni je vise engo dovoljno, ali zbog 90% kupaca i generalno konkurencije koja redom nudi 128GB kao pcmocetbu vatijantu, trebalo bi tu Apple praksu da izbace. Postaje sramota.
 
Ali opet 64GB pocetna varijanta....Msm oko meni je vise engo dovoljno, ali zbog 90% kupaca i generalno konkurencije koja redom nudi 128GB kao pcmocetbu vatijantu, trebalo bi tu Apple praksu da izbace. Postaje sramota.
Ovo je budzet telefon, ne flagship, nema smisla da se podize cena i eliminise 64GB verzija.

Sad, da po istoj ceni nude 128GB, to bi bilo sjajno :D
 
To je obaveza ako mene pitas, nije ovo fon od 200e, nego 300e+. Redom svi ostali u toj cenovnoj klasi nudi 128gb.

Ok, kazem meni vise nego dovoljno, plus ti ostali nude fonove koje za ~300e ne mogu Xiaomi modelima da pridju, ali onda makar nek ostave slot za memorijsku.
 
Pa i ovaj nudi 128 zar ne? Meni se bas svidja kako izgleda.
 
Za cenu od 227$ za osnovni model, ni p od promasaja.
 
Koliko je manja startna cijena u poređenju sa K20?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kakav dizajnerski fail, druga kamera napred sluzi za ukras, isto kao na S10+.

Uzas.
 
Onda je ovo veoma zanimljiv uređaj.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Sve propuste i mane oni ispeglaju cenom, tako da će se sigurno dobro prodavati i ovaj model.
 
Nema reci o internacionalnoj dostupnosti, tako da ga ovde ne treba ocekivati pre februara.
 
Sve propuste i mane oni ispeglaju cenom, tako da će se sigurno dobro prodavati i ovaj model.
Ma i IPS je okej, samo da su zadrzali pop-up kameru, eventualno da nisu bez razloga stavili jos jednu kameru napred i umesto tumora u ekranu stavili teardrop notch.

Ovako je totalni dizajnerski fail, kao i S10+ koji kopiraju.
 
Slažem se, no videćemo šta spremaju za Mi10 koji će za par meseci.
 
Ma i IPS je okej, samo da su zadrzali pop-up kameru, eventualno da nisu bez razloga stavili jos jednu kameru napred i umesto tumora u ekranu stavili teardrop notch.

Ovako je totalni dizajnerski fail, kao i S10+ koji kopiraju.
Mi9t je iskopirani oneplus 7pro ( ne znam koji je pre izisao). Ovaj kao s10+ spreda, pozadi mate 30pro. Prodavat ce se oni svakako i sa pilulom u ekranu

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Po cemu je iskopiran OP7 Pro, po Pop-up kameri? To je trebalo da postane standard dok ne izadju kamere ispod ekrana.

Pilula je posle notcha od pola kilometra dizajnerski najlosije resenje za prednju kameru, a na S10+ je stavljena druga kamera da bi se moglo reci da imaju 17 kamera na telefonu, iako ta druga prednja nicemu ne sluzi (depth efekat koji se moze postici i softverom).

S tehnicke i dizajnerske strane totalni fail, ali barem moze da pise na papiru 17-camera full vision astro 1300MP photography :)

Bukvalno da su na 9T dodali OIS, bez da protrace dana na R&D, imali bi bolji uredjaj.
 
Poslednja izmena:
Verovatno imaju neka istrazivanja, i da se kupcima svidja s10+ bas zbog te pilule, pa su predstavili k30 kao slican po mnogo nizoj ceni.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
^Kinezima je i dalje "u krvi" da kopiraju sve zivo, pre ce biti da je zato pilula...
 
Realno jeftinije 2 kamere u ekranu nego 1 popup. I IPS jeftiniji od Amoled-a. I još sve to po nižoj ceni nego K20. Mislim da je ok priča.
Ja bih voleo da Pro ima popup kameru i Amoled 120hz uz sd865 pa da menjam Mi 8. Mada moraju nešto da ostave i za Mi 10, ipak Mi 9 nije bio znajačajan upgrade.
 
Tesko da ce oni napraviti toliko kompletan telefon, ne ide uz njihovu politiku spamovanja modela na mesec dana, ako naprave kompletan, niko nece kupovati naredne.
 
Mi10 će biti njihov najkopletniji uređaj ikada , to je već sada izvesno.

Mislim da će mu faliti samo ip68 i dosta niža cena

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
sigurno bar 865,ako se ne ceka bas jos noviji cipset zbog punjenja,qualcomm je bas burno reagovao na oppova dostignuca sa brzinom punjenja,a xiaomi tradicionalno bude prvi.
 
Nije se Qualcomm proslavio sa SD 765, nesto bolji GPU, isti CPU, ubacili beskorisni 5g modem u chipset koji ce biti odavno zastareo kada 5g bude bio aktuelan.

Ceka se neki midrange chipset sa 2xA77 i 6xA55 da nasledi SD 730 i SD 675 :)
 
Poslednja izmena:
[YouTube]XhUlDzO8D1I[/YouTube]

Idemo dalje. Nadam se da će k30 pro imati oled :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Za ove pare, bar u Kini deluje sasvim korektno. Medjutim, kada ga poredis sa K20 , kojem je naslednik, ne deluje bas tako.

Prvo ovi gabariti, preveslali su i RN8P koji je vec na samoj granici velicine i tezine, totalno nepotrebno zarad kog inca vise, a narocito nepotrebno kada imas vec tezinu baterije od 4.5k.
Zatim sam dizajn inace, unazadjenje u odnosu na K20 definitivno. Kopija Mate 30, i jos punch hole sa strane.
Ekran, deluje da su ponovili slicnu pricu kao sa Mi A3, odnosno prioritizacija prednosti ekrana u odnosu na tip. Sasvim je jasno da su zeleli da ponude 120Hz kao selling point, a to bi naravno bilo preskupo sa amoledom. E sad da li je bolje imati amoled sa 60hz ili lcd sa 120hz, bice stvar preferencije.

U principu mi deluje da je ovo jedan od retkih momenata kada se nisu bas na najsrecniji nacin nadovezali na prethodnu seriju.
 
Xiaomi ima filozofiju kao Samsung. Dakle kupiš K20, onda preskočiš K30 i pazariš K40. Isto i za Mi seriju, pazariš Mi 8, preskočiš Mi 9 i kupiš Mi 10. Obnova telefona na 2 godine, ili promena brenda. Nisu oni nikad sa sledećom generacijom ponudili upgrade, isto kao i Samsung. Npr kod Samsunga (bar po meni) je bilo preskočiš S6, kupiš S7, pa onda S9 pa sad S11.
 
Nazad
Vrh Dno