Šta je novo?

Redmi K30/K30 Pro

Mnogo ste vi xiaomi sektasi poceli da tolerisete negativne trendove, prvo 720p Mi A3, sada ips ekran sa sahtom. Nista gore od zaslepljenosti brendom, mi realni cemo da prozovemo nesto sto je smece, vi gutajte i dalje.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala na "sektasi".
Ti koristis iPhone i dodjes ovde da mracis temu. Ja ne volim Apple kao firmu, ali nikad nisam pisao negativno u temi o njihov proizvodima. Jednostavno me ne zanima.

Ovaj K30 ce makar biti drugaciji od prethodnog modela za razliku od onoga sto radi brend koji ti koristis.
 
Poslednja izmena:
Ja sektas :d Moj novi moto i naziv autobiografije.
 
Nije im prvi downgrade.

Redmi 5 -> Redmi 6.

Redmi 7 -> Redmi 8.

IPS i pilula u ekranu, jos ako druga kamera bude za ukras kao na S10+, totalni fail.

I ova 64MP kamera smrdi na Samsung senzor.
 
Ima oni da naprave Pro sa pop up kamerom i 120hz Amoled ekranom, ček prvo da zarade neku kintu na ovoj kanti.
 
Koji im je ovo model po redu u ovoj godini ? 200ti ?
I onda zašto im je sw podrška postala smece ..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sta fali SW podrsci?

Global romovi su stabilni, dev romovi na nedeljnoj bazi.
 
Baš su stabilni ..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Global Stable nikad nije ni valjao na Xiaomi telefonima, da se ne lažemo.
 
Nije valjao entuzijastama, u odnosu na bilo koji drugi fabricki softver osim Oxygena, barem klasa iznad.

Mene je na RN5 i 9T odlicno sluzio, oko mene 10 razlicitih Xiaomi low/mid/high mid-range modela, svima radi odlicno.
 
Hvala na "sektasi".
Ti koristis iPhone i dodjes ovde da mracis temu. Ja ne volim Apple kao firmu, ali nikad nisam pisao negativno u temi o njihov proizvodima. Jednostavno me ne zanima.

Ovaj K30 ce makar biti drugaciji od prethodnog modela za razliku od onoga sto radi brend koji ti koristis.

Nema veze sto koristim iPhone, jednako pljujem i iPhone za sve gluposti koji mi smetaju ili mi kidaju zivce. Problemi sa hotspotom su me recimo doveli do toga da ce mi vrlo verovatno sledeci telefon biti Android, i uopste nemam trip da neko vise ili manje vredi zato sto koristi Apple ili Xiaomi. Pricam iz ugla potrosaca. Ja kao iP korisnik sam bio “jelly” na dizajn 9t pro, rekao sam da bih takav telefon mogao da vidim i kao upgrade sa XSa ako ubace 120hz displej i eventualno ip sertifikat, a oni sa sledecim modelom uniste displej, vrate anticki fp reader u uvale najomrazeniju stavku sa s10+, sve to po verovatno vecoj ceni (pogledaj mi note 10 pro), i jos to predstavljaju kao upgrade?




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema veze sto koristim iPhone, jednako pljujem i iPhone za sve gluposti koji mi smetaju ili mi kidaju zivce. Problemi sa hotspotom su me recimo doveli do toga da ce mi vrlo verovatno sledeci telefon biti Android, i uopste nemam trip da neko vise ili manje vredi zato sto koristi Apple ili Xiaomi. Pricam iz ugla potrosaca. Ja kao iP korisnik sam bio “jelly” na dizajn 9t pro, rekao sam da bih takav telefon mogao da vidim i kao upgrade sa XSa ako ubace 120hz displej i eventualno ip sertifikat, a oni sa sledecim modelom uniste displej, vrate anticki fp reader u uvale najomrazeniju stavku sa s10+, sve to po verovatno vecoj ceni (pogledaj mi note 10 pro), i jos to predstavljaju kao upgrade?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jedini downgrade je selfi kamera koja je u ekranu. Sve ostalo je updejt.
 
Ne može da bude upgrade ekran nikako. Sem što je 120hz IPS je i ima duplu čibulju. Fp takođe nije upgrade jer je fizički.
 
Nd bih se bas slozio, otisak sa strane je najbolja moguca opcija/pozicija, i najprakticnija za otisak.

Ali izostanak pop up kamere i ove dve rupice su haos. Ako nista Mi 9T ce biti jos jeftiniji.
 
Poslednja izmena:
Tesko, verovatno ce samo nestati sa trzista u nekom trenutku, ne verujem da ce cena padati puno.
 
Sad gledam analizu C4eTech kanala na YT o slikama i leakovima vezanih za K30, i covek kaze da ima utisak po slikama da je u pitanju curved ekran. To bi onda znacilo da je ipak AMOLED, ako se ispostavi da je zaista zakrivljen ekran. Ja ne znam nijedan fon sa IPS curved ekranom.
 
Nema šanse da bi stavili fp sa strane da je amoled.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
To je i moja logika, a opet imas recimo Galaxy S10e sa takvom pricom, a oni su ovde sa K30 bas dizajnerski, resili Samsung da iskopiraju. Uopste ne bi bilo iznenadjenje neki dizajn kombo S10+ i S10e, od jednog onaj sugavi izrez x2, a od drugog side fingerprint.
 
Moguće, ne znam zbog čega je Kinezima strast da kopiraju nešto od nekog pa makar bilo lošije..

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Takva im je kultura :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
^^ Upravo suprotno od toga, još u osnovnoj školi se uči da su oni izumeli papir, barut, štampanje i kompas. I još mnogo toga...

Što se kopiranja tiče to je počelo tek kada se Kina aktivirala u globalnoj tržišnoj utakmici. Genijalan potez i jedan od razloga zašto su tu gde jesu.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Chinese_inventions
 
Jedna serija telefona inovacija, druga plagijat.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
vec je odavno poznato da xiaomi namerno ne pravi "idealne" telefone da ne bi ugrozio buduce modele.. uvek ce biti onih koji ce sad da kupe note 10 zbog te 108mpx makar zrtvovali proesor..
ali sobzirom da izbacuju 10+ modela godisnje mislim da svako moze da nadje ono sto mu odgovara...
 
To svakako, treba biti malo cuda pa da ne nadjes u njihovoj ponudi nesto odgovarajuce, prosto nemoguce je koliko stancuju.
Osim ako ti se bas ne svidja MIUI.
 
Redmi K30 5G will use the world’s first Sony IMX686 64MP camera sensor

Thanks to the next-gen Sony IMX686 camera sensor, it can offer a 64 MP ultra clear picture quality, has f/1.7 aperture larger lens and offer super high resolution photos of 9248 x 6944 pixels.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
U najavi Sljamsung za standardnu verziju :D
 
Kako se stvari razvijaju, K30 Pro ce biti prvi fon sa SD 865.
 
Izgleda da ce ipak 686 i u "obicnom" K30, dobro je :)
 
Nazad
Vrh Dno