Šta je novo?

Asus ROG Strix RX570-04g- gaming BIOS

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poruke
11,340
Poena
1,105
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 9 7900x Arctic Liquid Freezer III 360
Matična ploča
ASrock B650 Pro RS
RAM
Kingston 6000 2x16GB.
GPU
Gigabyte, AMD Rx 6600xt
Storage
Kingston KC3000.1TB. Samsung 970 Evo Plus, 500GB. Samsung 960 Evo 250GB, , Cruical P1 1TB, Lexar NVME 2TB
Zvuk
On board Realtek 870
PSU
Seasonic 750W
Monitor
3 x 27"
Laptop
HP 630
Mobilni telefon
Samsung A12
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Doneo drugar ovu grafu ali kaže da ima BIOS za kopanje. Koji je najbolji način za flešvanje normalnog BIOS-a ? Nisam to odavno radio.
 
Nisam niakada petljao sa rudarenjem, da li je moguće da ne baca sliku zbog "rudarskog" BIOS-a ?
 
Nađeš original sa techpowerup šteka biosa, pa sa atiflash-om ubaciš isti. Imaš 2 opcije - iz Windows-a (nije toliko sigurno kao iz dos-a, ali je lakše) i iz samog dos-a. Pre ovoga, svuci GPU-Z i napravi backup tog postojećeg majnerskog biosa.

Ima po netu uputstava za flešovanje koliko hoćeš, evo ti jedan - https://www.techpowerup.com/forums/threads/amd-ati-flashing-guide.212849/

edit: A to oko slike, ne bih znao. Ne bi trebalo, čak i majnerke moraju da bacaju sliku, osim ako nisu one bez izlaznih portova.
 
ako ima switch samo ga dok je ugasen racunar prebacis na drugi polozaj i to je to.ako nema ili svejedno hoces da vratis stock bios treba ti igpu ili druga karta da butujes.elem,mozes i sa atiwinflash da flesujes iz win-a ali ako je petljan bios najcesce atiwinflash iz gui-ja ti nece dati (izbacice subsystem ID mismatch error).i u tom slucaju moras iz elevated cmd-a da udjes u folder gde ti je atiwinflash,tu ubacis bios i izvrsis 'atiwinflash -f -p (broj slota gde je karta) "bios.rom(kako si vec imenovao bios fajl)" naravno sve bez zagrada i navodnika.

npr u mom slucaju karta je u prvom slotu tj 0,atiwinflash je na d:/octoolz/atiflash a bios fajl je def.rom tako da ja izvrsavam u elevated cmd-u prvo - " d: " pa " cd d:/octoolz/atiflash " pa " atiwinflash -f -p 0 def.rom ".znam na netu svi kazu kuvaj dos fles pa iz dosa flesuj ali u vise ni ne znam koliko godina nisam imap problem sa flesovanjem iz win-a.

ako nemas stock bios fajl nadji ga po tacnom modelu karte na techpowerup vga bios databazi i dodatno obrati paznju da taj bios koji hoces da flesujes OBAVEZNO podrzava memoriju koju tvoja karta ima.to je po mom iskustvu jedino bitno kod radeona,radice svaki bios od tog cipa na karti ako je pisan za memoriju koju imas.
 
Identična je ovoj mojoj pa sam napravio backup mog .rom-a a i skinuo "Asus.RX570.4096.170327.rom" samo me zbunilo što ne baca sliku uopšte, probao sve portove. Vrte se ventovi i greje se ali slike nigde.
Ovo je moja
GPU-Z.JPG
Da imam sliku bilo bi lakše, ovako se bojim da mju ne upropastim ako imam obe odjednom prikačene.
Ako je neko iz Beograda i želeo da to uradi mogu da ga pošaljem, neka mi javi na PM. Platiće.
 
Nazad
Vrh Dno