Šta je novo?

Tecnost za hladjenje ASIC masine

Myl0sh

Cenjen
Učlanjen(a)
26.04.2012
Poruke
9
Poena
151
Pozdrav,

Zna li neko gde se moze nabaviti (u Srbiji) tecnost koja se koristi za hladjenje ASIC-a ili kada moduju racunare pa potapaju u onu tecnost.

Kupio bih ASIC pa da ga overclockujem a samim tim a da nema mnogo buke.

Na stranim sajtovima nalazio sam tu tecnost ali je cena paprena + pdv + carina...

Kako se ta tecnost koja ne provodi struju zove kod nas i gde se moze kupiti?

Neki su mi rekli da moze ulje za auto ili ishranu ali da to navodno vremenom nadgriza plocu, gumice i plasticne delove s'obzirom da ce cela masina biti potoljena u tecnost.

Dobio bih veliki hladnjak i ventilator a za pumpu takodje ako neko ima predlog dobro bi mi doslo :D

Hvala
 
Poslednja izmena:
a ajd da ne bude da samo zaebavam - svakako ulje za ishranu je dobro za pomfrit ali ne i za asic :D
 
Ljudi svasta pricaju (te moze ulje od auta, pa onda ulje za ishranu itd..) ali meni treba proverena informacija i necije iskustvo koja je to tacno tecnost da ne bih unistio masinu i gde ona moze da se nabavi ili neka slicna zamena.
Cuo sam a sto mi i deluje ligcno da ta tecnost treba da bude manje gustine. :D
 
Ako hoces da potapas elektroniku, onda ti treba mineralno ulje jer ono ne provodi struju.
Imas na yt gomilu mod klipova sa objasnjenjima pa potrazi.

...riding on 720p...
 
Nemam pojam šta je to ali ne nadaj se da ćeš ovde naći to jeftinije nego napolju. Ljudi obično idu preko da kupe jeftinije :D
 
I za minerlano ulje sam cuo ali neki su mi rekli da to nije bas ta tecnost i da ce nakon odredjenog vremena unistiti plocu i nagristi gumice i plastiku :(
 
Nazad
Vrh Dno