Šta je novo?

apdejt w10 sa 1809 na 1909 i pocele brlje......

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
danas slusajuci ljude na forumu za PC igre, pokrenem w10 da se apdejtuje sa ver 1809 na 1909.... sve zavrsio....
i naravno, pocinju brlje....
zvuk u slusalicama vise ne postoji, iako je izabran za defaultni....... realtek control panel vise ne postoji, iako sistem vidi karticu kao realtek.... zvuk se sam od sebe premestio na monitor preko display port-a, i sta god izabrao, on ide preko toga..... ok, ajde, zabio sam slusalice u monitor, pa sad imam zvuk.....
CPU mi je na 1809 u leru uvek bio izmedju 1,90ghz do 2,10ghz, sad u leru ne spada ispod 2,30ghz, a misteriozno skace i na 3,60ghz u leru......
na C particiji mi se sad pojavio windows.old folder od citavih 36GB(????!!!???), koji neznam ni da li smem, niti kako ga obrisati, ali mi savrseno nije potrebno da mi toliko mesta zauzima

brlja.PNG

google chrome sad nerazumljivo opterecuje procesor, i nije mi jasno zasto.....

samo cekam sta ce sutra prekosutra da ispliva na povrsinu.....

ima li ko ideju kako bezbolno obrisati taj windows.old folder? na netu nalazim da idem u disk cleanup i da stikliram "previous windows installation", ali ja toga nemam kod mene u disk cleanupu......
 
Poslednja izmena:
bezbedno je ako ne planiras da se vracas na prethodnu verziju.
takodje mozes i ESD folder da maknes ako ga vidis negde, ume da bude tezak skoro 4gb.

reinstaliraj drajver za zvuk.
 
Kako si preskoćio 1903 ? Ubio update sa onim drljotinama od programa ?
 
Kako si preskoćio 1903 ? Ubio update sa onim drljotinama od programa ?

nemam pojma, ja inace bezim ko djavo od krsta od ovog w10 smeca, nego sam ga instalirao samo zbog toga sto igre stvarno osetno bolje rade na njemu.
instalirao sam ga pre oko nedelju dana i to verziju: Windows 10 Pro 19H2 X64 incl Office 2019 en-US NOV 2019, i tu je bilo ver 1809 i on mi je sam nudio 1909.
ali sve vise mi se cini da cu da vratim win7, jer ovo kako je krenulo, nece izdrzati ni 20 dana a da se ne ubaguje totalno
 
odakle si skinuo tu verziju koju pominjes?
 
to ti je mozda i napravilo problem.
skini sledeci put sa oficijelnog sajta cistu instalaciju.
 
Nemas razloga da skidas sa torrenta kada mozes sa oficijalnog sajta.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
da se skine for free? a licenca, itd?
 
Da, besplatno se skine. Na tebi je posle instalacije da li ćeš aktivirati ključem ili na neki drugi način. Postoji par načina aktivacije koji provereno rade.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Pa sa smetlišta kao što je torrent si i dobio "smeće". Baj-d-vej, još uvek može besplatno preko 7mice.
 
isto bi to smece bilo od bilo gde, w10 je to ipak........

u firmi na ultra skupim korporativnim dell-ovima imamo w10, ono je sve sem funkcionalne masine..... zahvaljujuci w10..... i7 masine sa 16gb rama rade kao 486.....
 
Poslednja izmena:
Sve je to subjektivno. Neka instalira ko sta voli.

A za verziju sa torenta se slazem, samo clean verzije dolaze u obzir. Nikad nisam imao ni najmanji probem sa instalacijom clean win10. Meni je licno bolji od win7.
 
pa nisam ni ja imao nikakav problem, do apdejta.

interesantno je to u firmo sto spomenuh, na svim masinama uzas kakve brlje se pojavljuju, a samo na jednoj masini, potpuna ista verzija w10 kao i na svim ostalim, i potpuno su iste masine hardwerski, sve do jedne, na tom jednom jedinom, radi super, nemoz' bolje! :)
 
isto bi to smece bilo od bilo gde, w10 je to ipak........

u firmi na ultra skupim korporativnim dell-ovima imamo w10, ono je sve sem funkcionalne masine..... zahvaljujuci w10..... i7 masine sa 16gb rama rade kao 486.....

Pa to je bas napravljeno za takve kao ti, zamisli taj jedan dell + 200e po licenci + koliko vas takvih na svetu ima ? a sta dobijate svi zauzvrat ? samo glavobolju . I besplatno predate podatke microsoftu i ostalim kompanijama da bi vas jos samo vise uvlacili u to kolo "Kupovine" danas racunari nisu kao pre par godina da moze da se nesto podesi i sl. danas je cista automatika i on ako kaze "sada svi kupujete novo" i vi kupujete ne zato sto dobijas nesto novo, bolje, sigurnije, vec da bi im napunio dzep . Danas su kompjuterasi podjednaki prevaranti koliko i prodavci automobila.
 
isto bi to smece bilo od bilo gde, w10 je to ipak........

u firmi na ultra skupim korporativnim dell-ovima imamo w10, ono je sve sem funkcionalne masine..... zahvaljujuci w10..... i7 masine sa 16gb rama rade kao 486.....
Menjajte IT odeljenje, očigledno ne znaju svoj posao.
Možda W10 nije "najbolji OS ikada", ali radi manje-više i kao ranije verzije. Mi smo u firmi na W10 već više od godinu dana. Ima manjih problema i gluposti, ali završava posao k'o i svaki Windows do sada u poslednjih 15+ godina.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno