Šta je novo?

Imac 21.5'' 2017 upgrade

boskop

Poštovan
Učlanjen(a)
01.11.2016
Poruke
11
Poena
54
Pozdrav, skoro sam kupio navedeni Imac i obzirom da je u njemu 1tb fusion drive ocu da ga zamijenim za neki SSD i dodam RAM, kad se vec otvara neka se dopuni i to. Interesuje me sledece:
1. Da li je moguce dodati postojecem disku SSD koji ce sluziti za sistem, a fusion kao storage?
2. Koji SSD i gdje se moze naruciti (isto pitanje i za RAM)?
 
Ne bih da te plasim ali taj imac se ne otvara lako kao modeli do mislim 2012. Disk mozes zameniti SSD-om mislim da ce ti trebati adapter 2.5 na 3.5 ili dvostrano lepljiva traka (postojeci plasticni nosac nema rupe za 2.5") Disk koji sam ja ubacivao je samsung evo.
 
Fusion se sastoji iz dva diska, PCI-E flash storage i 2.5inch HDD na 7200 rpm. Najbolja opcija je da se izvadi HDD, poveća PCI-E disk i ugradi SSD umesto HDD. SSD možeš koji hoćeš, uglavnom se uzima Samsung EVO 850. Za PCI-E diskove ti je sužen izbor jer pored Apple originalnih koji su preskupi, kompatibilni su samo owc i transcend. M2 diskovi nisu kompatibilni. Postoje adapteri ali nemam info kako su se pokazali, kako rade računari itd...
Jednom kada se izvadi HDD Fusion će biti razbijen i ne može da se koristi. Ostaće samo PCI-E disk za koji savetujem da bude sistem, a SSD storage jer je 3x brži najmanje od SSD -a. Ram je na 2400mhz. Na našem tržištu možeš da nađeš Kingston, Crucial, ali savetujem da gledaš samo od 8gb module. Od 16gb, iako postoje, ne rade baš najbolje na Apple računarima i tu je OWC najbolje rešenje. Takođe imaš i 32gb module ali je tu OWC jedino rešenje. Inače je 64gb (2x32gb) maksimum koji se može ugraditi.
Što se tiče ugradnje, za SSD mora da se skida ekran, zvučnik malo pomeri ali za PCI-E disk i RAM mora i ploča da se skine, a to zahteva rasklapanje celog računara.
 
Poslednja izmena:
Promaklo mi da je napisano fusion :) PS ima li neki trik za odvajanje ekrana koji je zalepljen (ja sam uradio sa grejanjem i skalpelom)
 
Nema trik, ima alat :)
 
Nazad
Vrh Dno