Šta je novo?

Lenovo Q27q-10 - 27'' 1440p IPS

miltan

Cenjen
Učlanjen(a)
04.02.2011
Poruke
159
Poena
180
Vidim da je izasao ovaj Lenovo Q27q-10 monitor pre dva meseca pa me zanima da li je neko imao iskustva sa njim?
Da li je to naslednik L27q-10? Ne mogu bas da pohvatam da li su to monitori iz istog segmenta ili su L i Q prefiksi za razlicite klase.

Uporedjujuci specifikacije izmedju njih ovde https://www.displayspecifications.com/en/comparison/bd42cc5df
vidim da L27q-10 (stariji model) ima malo bolje karakteristike:
Brightness: 350 cd/m²
Panel bit depth: 10 bits (8 bits + FRC)
Colors: 30 bits

Dok ovaj Q27q-10 (noviji model) ima:
Brightness: 300 cd/m²
Panel bit depth: 8 bits
Colors: 24 bits

Moze li neko da rastumaci za laike koliko su znacajne ove razlike? Konkretno ja npr. trenutno trazim monitor za programiranje i office upotrebu, bez igrica, pa da li da obracam paznju na ove detalje?

Inace cena im je slicna i spada u povoljne za monitore ovih karakteristika (27'' IPS 1440p). U domacim prodavnicama Q27q-10 je ~320e a stari L27q-10 je ~300e.
Takodje ovaj novi ima VESA mount dok stari nema.
 
Nemoj da gledas poredjenja na tom sajtu, jer uglavnom su podaci netacni, ili delimicno tacni. Gledaj specifikacije iskljucivo sa sajta samog proizvodjaca.
 
@miltan da li si ga pazario mozda? Meni je usao u najuzi izbor, trazim neku Home varijantu, planiram uparivanje dve 27ice pa mi ovo deluje kao ok kupovina....
 
Kupio sam Lenovo Q27q monitor pre 4dana i prvi utisci su jako dobri, sem sto bih voleo da je ipak nesto vece dijagonale(jer na stolu je Philps 40inca 4k monitor)

Dizajn je vrhunski, jako malo mesta zauzima na stolu(meni je to bilo bitno), ostrina prikaza i boje su dosta dobre, osvetljenje je na fabrickom podesavanju vise nego dovoljno.
Mene je dodano privukao jer ima ugradjene zvucnike koji zadovoljavaju osnovne potrebe, za zahtevnije korisnike ce biti potrebni dodatni zvucnici
Potrosnja je extreno niska i monitor ne emituje bukvalno nikakvu toplotu.
Osvezavanje je 75Hz, ima i podrsku za Freesync ali ne igraju se igrice na tom office kompu, pa tu nemam konkretnije utiske.
 
Kupio sam Lenovo Q27q monitor pre 4dana i prvi utisci su jako dobri, sem sto bih voleo da je ipak nesto vece dijagonale(jer na stolu je Philps 40inca 4k monitor)

Dizajn je vrhunski, jako malo mesta zauzima na stolu(meni je to bilo bitno), ostrina prikaza i boje su dosta dobre, osvetljenje je na fabrickom podesavanju vise nego dovoljno.
Mene je dodano privukao jer ima ugradjene zvucnike koji zadovoljavaju osnovne potrebe, za zahtevnije korisnike ce biti potrebni dodatni zvucnici
Potrosnja je extreno niska i monitor ne emituje bukvalno nikakvu toplotu.
Osvezavanje je 75Hz, ima i podrsku za Freesync ali ne igraju se igrice na tom office kompu, pa tu nemam konkretnije utiske.

Здраво,
Можеш ли ми молим те рећи колика је максимална висина овог монитора са оваквим постољем? Ово што читам у спецификацијама ми је сумњикаво.
Хвала!
 
Nazad
Vrh Dno