Šta je novo?

Ima li smisla upgrade

DjoleMC

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2005
Poruke
2,508
Poena
445
Palo mi je na pamet da bih mogao da zamenim i5 4460, za neki i7 (4770?) ako nadjem povoljno. E sad, nemam pojma da li bi mi takav upgrade uopste znacio, ili da sacekam jos neko vreme, pa da predjem na ryzen. Trenutno mi se ne menja platforma, taman sam uzeo 16gb ddr3 i u sustini mi radi ok, samo mi se cini da procesor pomalo posustaje, ali mozda i tripujem :D
 
Pa sta znam, mozda i gresim. Danas instalirao NFS Payback, i vidim da je cpu konstantno na 100%, a igra stucne ponekad, fps je dobar (60+). Mozda je i sistem zreo za reinstalaciju
 
izgleda je do igre i nema nekog univerzalnog resenja.neko kaze u nvidia panelu se prcka nesto,drugi da je do origina,treci da resenja nema...doslo vreme da nemas krstenu voznju na kompu,FH4 nema custom muziku sto sam imao na san andreasu jos...
 
Mani se do 10. serije intela ili idi makar na ryzen.
 
Ok, ubedili ste me za cas :)

edit:
Kad sam vec otvorio temu, koji ryzen bi bio primetan upgrade, a da nije preskup? Bas nisam ispratio sta se pojavilo zadnjih par god. Ili intel ako je bolja varijanta?
 
Poslednja izmena:
Evo ja sam licno prvo koristio i5 4590 i reko aj da probam ryzen i sklopim ryzen 2600 + 2x8 3000mhz + 1060 6gb i stvarno sam bio zadovoljan recimo Metro Exodus peglao high lagano pa do ultra . Onda mi nesto iskrslo i prodao ryzen komplet. Posle par meseci ja se vratim na 1150 i uzmem i5 4690K ovaj put i evo ja prezadovoljan peglam BFV online, WRC8, Squad i po jos koju igricu, sve klizi i to sa 1050 ti 4gb (trenutno cekam update grafike). Ako mozes da nadjes povoljno i7 4770 sto da ne, ali ja bih na tvom mestu prvo ipak promenio grafiku i tu ces osetiti po meni veci skok FPSa u samim igricama nego da prvo promenis procesor. Da li ti je ram 2x4?
 
masis poentu,pricamo o HT-u i par stotina megaherca razlike.ja evo lupam glavu pokusavajuci da se setim igre gde ht pravi neku razliku.druga prica potpuno je igre kojima treba 6 ili vise jezgara ili gde treba veci ipc i koliko bi takvih igara zapravo igrao...
 
@Karaburac

Ram je 4x4gb, a grafiku sam tek promenio (imao sam 7850, uzeo 1060) i zadovoljan sam za sad, dosta je jaca od starije. U svakom slucaju, nisam ja neki gamer, vise me zanimalo koliki je dobitak sa i7, tj. da li bih zamenom procesora mogao da odlozim ozbiljniji upgrade za jos neko duze vreme. Ocigledno ce ovo da gura jos godinu-dve, pa komplet nova masina.
 
Da ali sad su jos uvek dobre cene polovnog, pa razmisli. Za dve godine bice masa polovnih R5 2xxx, ne znam ko ce kupovati starije Intel-e i po kojoj ceni... Sad bi to mogao lepo da uvaljas i za malu doplatu dobijes novu masinu, ali kako hoces.
 
Treba mi još jedna informacija..

Gledam aad ove b450 ploče , nijedna nema pci slot. Ostace mi asus xonar dg, kakav je integrisani zvuk na tim ploca, vredi li da se cimam oko toga?

Kapiram da je u rangu ako ne i bolji id xonara?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Treba mi još jedna informacija..

Gledam aad ove b450 ploče , nijedna nema pci slot. Ostace mi asus xonar dg, kakav je integrisani zvuk na tim ploca, vredi li da se cimam oko toga?

Kapiram da je u rangu ako ne i bolji id xonara?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Nije bolji od Xonara. Ok je i završava posao, ali Xonar ima dublji i nekako čistiji zvuk.

Imao Xonar DS, prodao kad sam prešao na Ryzen-a.
 
Zvuk sa B450 (Tomahawk Max) nije bolji od Xonara DG, narocito ako se koriste i slusalice.
Resenje je ili zameniti Xonar DG (PCI) za DGX (PCI-E), sto moze relativno jeftino da se resi preko oglasa, ili preci na neki provereno dobar a jeftin USB DAC/AMP.
 
Pa dobro, postoje alternative, kao sto sam vec napisao, mozes da prodas DG i doplatis za polovnu ili novu DGX (PCI-E), mada je pitanje koliko se to trenutno isplati s obzirom na prosecnu cenu polovnih DG (15€) po oglasima i novih DGX (35-40€), u tom slucaju Xonar AE deluje kao bolja kupovina.

Asus Xonar AE (interna PCI-E zvucna, 55€ na KP)

Ili da predjes na eksterni (USB) DAC sa pojacalom za slusalice.
25$
60$ (MK2 verzija ce se pojaviti uskoro, po malo visoj ceni ali i sa boljim komponentama tako da bi trebalo da bude jos bolja zvucno).
Asus Xonar U7 MK2 (85€ na KP)

Da ne nabrajam skuplje DAC i interne zvucne, ima ih na desetine ali se u SRB uglavnom kupuju modeli od 50-100$.
 
Poslednja izmena:
Hvala za detaljan ninfo, ne bih da ulazem u zvuk posto i onako vrlo malo koristim. Eventualno neki dgx, i to pod uslovom da uzmem kvalitetnije sluske.

Za sad prvo da predjem na ryzen, pa ćemo videti. Nego sam ovih dana malo razgledao sta ima od ploca, i primetio da nijedna nema pci slot, pa reko da se raspitam kakva je situacija.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nova DGX se po trenutnim cenama ipak ne isplati pored nove AE karte. Jedino ako naleti neka polovna DGX za 20-ak evra..

A sto se Asusa i Creative tice, obavezno treba proveriti stanje sa drajverima i Windows 10, posebno kada su manje poznati modeli zvucnih u pitanju (kao sto je AE npr.)
 
Problem se resio sam od sebe... Uzeo sam novu grafiku, sada je zvucna skroz blokira i dodiruje ventilatore, tako da je vec sad morala napolje... [emoji53]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ja imam isti i5 i istu grafiku, nesto sam gledao (za igre samo naravno) i svaki ryzen 5 bi bio upgrade....1600, 2600, 3600.
S tim sto mi za komplet sa 3600 treba nesto manje od 400e(u cg), a evo sad izlazi i veoma interesantan r3 3300x, pa cekam cijene kad stigne u prodavnice.

Sent from my phone
 
Nazad
Vrh Dno