Šta je novo?

Modifikaija štampača u CISS, za i protiv.

PC_PS

Poštovan
Učlanjen(a)
15.05.2019
Poruke
296
Poena
60
Moja oprema  
Laptop
HP ProBook 4740s
Tablet
Koristio iPad.
Mobilni telefon
Redmi 6a i 8a
Pametni uređaji
/
Steam
/
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Ja sam u sličnoj dilemi. Ako Ti je mehanika dobra, vredi.
 
I da li je neko uradio to ovo? :)

Stoji mi isti stampac koji jedva koristim, tj. jednom ili dva puta sam kupio zamenske ketridze (punjenje nije uspelo). Znaci minimalno koriscen.

I koje boje kupovati kada se uradi ovo? :D
 
ljudi se uglavnom žale na ciss kupljene preko aliexpressa.
stižu oni ful odrađeni, ali se dešava da se cevi zapuše, i još gomila random problema.

ako se kupuje nov štampač bolje je uzeti sa fabričkim ciss tankom. a i cena ispadne ista.
 
Ma vec imam ovaj stampac koji samo stoji, nicemu mi ne sluzi jer me mrzi da odem sa kupim ketridze pa sam mislio da se igram malo, ali imao sam osecaj da ce nesto da se zapusi :D

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
ciss te košta koliko i dva nova kertridža, tako da ne možeš ništa da pokvariš. probaj
 
Isti stampac imam i istu stvar sam porucio :D Ja dopunjujem kertridze ali mi postalo smor jer bas dosta stampam pa cu probati kako ovo radi posao. Inace sam porucio i dva XL kertridza.

Sto se boje tice ja sam uzeo ovaj set i nemam zamerke https://www.kupujemprodajem.com/Kom...tampac-90330931-oglas.htm?filter_id=232396229

Nisam imao srece sa jednim ciss sto sam porucio jer se vec 45 dana vrti po Pekingu pa danas porucio drugi set
 
Poslednja izmena:
Stigao mi pre neki dan set, pa mozda danas, sutra budem imao vremena da ga instaliram.
Moram i boje naci u Bg.
Je l' ketridzi treba da budu prazni?
Crni mi je prazan, ali ovaj u boji ne bih rekao da je.
Ima li jos neko neki savet kada se uputim u ovo? Onaj klip na hindishu, pitanje sta cu cuti :D

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Postavi link gde si kupio, koliko si ukupno platio i dodaj neku sliku toga šta ti je stiglo ;)
 
Uzeh ovaj kit: https://www.aliexpress.com/item/32806393050.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7e334c4drGjeI8
11e placen, stigao kod mene u ponedeljak, narucen 1. februara.


Kokane da uzmem ovaj damper sto si postavio: https://www.aliexpress.com/item/556135642.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.45ee491b7EEvVh&algo_pvid=17b78b38-99c1-4e6e-807a-a62cf70ca460&algo_expid=17b78b38-99c1-4e6e-807a-a62cf70ca460-1&btsid=0ab6f83915828944289885969e04f1&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Moji ketridzi su uzeti novi, u smislu nisu punjeni i slicno, s tim sto je crni prazan, ako to ima ikakve veze. Znaci da uzimam nove ketridze? Ne nalazim nigde vec modifikovane, to su hp 652.

Pored tog dampera i novih ketridza (boju cu uzeti u Srbiji) fali li mi jos nesto? Da narucim danas.
f055ed3e267c11bbbcc515936ee3f7b2.jpg
 
Poslednja izmena:
na ciss se ne kače prazni kertridži. trebaju ti fabrički, HP, ili refurbished , sa alija. PUNI , ne ručno punjeni. (zbog vazduha, i ostalih kerefeka)
možeš da probaš da napuniš taj prazan, i nakačiš, na svoju odgovornost, ako ti je baš do zezanja. (dobro sačekaj da se mastilo slegne za sv sl)

što se dampera tiče postavio sam ovaj link odozgo čisto da znaš o čemu se radi, ne mora ta radnja, niti taj specijalni model.
 
Poslednja izmena:
Hvala :)
Mislim da cu uzeti nove hp ketridze jer mi ne to nekako sigurnije resenje jer modifikovane ne nalazim.
Uzecu i taj damper pa kad on dodje cu cackati.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Uzeo boju i ketridze, damper dosao, kako njega povezujem u celoj prici? Nisam nasao na netu.
Pretpostavljam iz rezervoara do dampera, od dampera do ketridza?

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Koliko sam ja shvatio trebas preseci creva blizu rezervoara sa bojom, tako da iz rezervoara u damper pa od dampera u kertridze. I meni je dosao set, ja sam probao i povezao ali bez dampera i kao sto rece kokan ne povezuj bez njega. Isto tako stavljati iskljucivo originalne kertridze a ne kompatibilne ili one sa Alija, jer je njima skidan poklopac zbog ciscenja pa opet zalepljen i ne tako dobro kao fabricki.

Evo kako bi to trebalo da izgleda



Opera Snapshot_2020-05-23_145657_www.aliexpress.com.png
 
Poslednja izmena:
Evo poceo sam konacno da radim to. Samo me ove stvari bune?
Btw uzeo sam nove hp original ketridze.
69c30bd3c8904d31c624be513cb78111.jpg
f3c68399bac9e0e3e02f17f2ca7b3a10.jpg


Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Plava guma ide u plasticni deo i sluzi da izvuces vazduh iz kertridza, u ovom slucaju i da povuce boje iz posude. Sa donje strane imas nesto za spric i samo povuces.

ovo desno ti je obican filter za vazduh a ubacis ga od gore na rezervoaru sa bojom, za svaku boju ima po jedan.
 
Nazad
Vrh Dno