Šta je novo?

Terminator: Resistance

Jovyland

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2006
Poruke
6,358
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600
Matična ploča
MS B350M Mortar Arctic
RAM
16GB DDR4 HyperX 3200Mhz
GPU
XFX Qick RX 6700XT
Storage
1 TB SSDa + 3TB HDDa
PSU
Seasonic MII EVO 520W
Monitor
LG 29WK600
Laptop
HP Pavilion Aero 13
Steam
jovyland
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
sad gledam gameplay na YT, deluje OK i zanimljivo.....
 
Dobra je igra. Negde do pola sam stigao (barem mislim).

Linearna je, na neki način. Ima više manjih mapa, nije baš open world. Looting-a ima na tone, pa se nakupi svega i svačega očas posla. Ko hoće može da uleti i igra igru kao CoD (direktan fajt) ali može i stealth varijanta (kako ja mahom igram). U početku su Terminatori prilično op, ali kasnije kad se i sam igrač upgrade-uje i nabave bolja oružija, može to da se izbalansira ako se krene u direktan okršaj.
Misije su mahom ok, ima onih side misija koje su standardan fetch kombo (ali ne moraš to što nađeš i da vratiš, već igra odmah kaže mission complete), do onih glavnih filmskih sa pucanjem, trčanjem i pju-pju zezancijama.
Ono što je po meni najbolje je atmosfera. Grafika (sve na max, 1080p) je malčice "mutnija", ali opet ništa strašno, jer su svetlo i senke prilično korektno odrađene. Elem, atmosfera je prilično dobra, razrušen grad, magla, kao i sami Terminatori isto (kad ih vidiš u grupi - fak dis Imma go another way). Glavnu stvar (Terminatore) su zaista dobro odradili jer izgledaju kao prava pretnja i dovoljno je 2-3 da te opkole i gotov si očas posla.
Priča (do sada koliko sam stigao) je sasvim korektna, voice acting isto dobar, animacije lica su fallout/outer worlds stil (paraliza lica sistem), ali ne smeta mnogo. Ima crafting-a, skill tree-a i ostalog... neki kao light rpg. Moguće je birati i dijaloge u razgovorima, ali to ne utiče mnogo na sledeću sekvencu igre (koliko sam ja primetio).

Po meni, sasvim dobra igra i ko ne zna šta bi igrao a voli fps ili šunjalice, ovo je dobar izbor.

edit: kao što reče Jovyland, fov sam odmah promenio jer je default-ni zaista preuzan.
 
Odigrao sam dobar deo, na početku ima baš smor delova, ali ima i dobrih. Ko hoće da uhvati atmosferu, nek igra bez onih naočara što vide kroz zidove :D
Tad stvari postanu zanimljivije.
Dosta ima šunjanja po mraku, ima malo palijanja na otvorenom, po danu.
Grafika je malo muzgava, likovi, pogotovo ove dve cice sasvim pristojno izgledaju, bar za moj ukus, solidno detaljni modeli.
Oružja iz filma, pew-pew :D
Muzika dobra.
Ko voli Terminatore, ovo mora da odigra.
Nije savršeno, ali pristojno je, mislim da vredi vremena.
 
Mene baš prijatno iznenadila igra, vidi se da su radili ljudi koji vole prva dva filma.

Jako je bitno što je atmosfera baš pogođena i onda nosi sve ostalo.
 
Slažem se u potpunosti za atmosferu.

Jedino mi je bezveze što su omoćili te bezveze RPG elemente, pa posle mogu da pobijem sve što se kreće. Naravno, to je izvor igrača, ali je cela ta RPG mehanika nepotrebna.
 
Pa kao malo da prodube mehaniku a u principu nepotrebno za tako kratku i pitku igru. I oružja ima malo previše, ja jedno trećinu nisam ni stigao da isprobam.
 
Nazad
Vrh Dno