Šta je novo?

5.1 problem, nece na side zvucnicima

lucidni

Cenjen
Učlanjen(a)
19.10.2011
Poruke
84
Poena
159
Imam BIOSTAR H310MHC2 plocu (znam da ja trash) koja podrzava 7.1 zvuk, s time sto se prednji jack za sluske racuna kao rear zvucnici. Na 5.1 testu mi odradjuje sve zvucnike, ali kada pustim neki video nikako mi ne rade side zvucnici. Neko resenje? Hvala unapred.
 
Drajveri mislim...Skinin neki audio manager pa se igraj. Slicnih problema sam i ja imao.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Skinuo i sa sajta maticne i pokusao sa update, isto... Na koji audio menager mislis?
 
Meni su Realtekovi drajveri pravili problem sa prednjim džekom i tek nakon što sam ih obrisao, počeo je normalno da funkcioniše.
 
pustio vrv wdm sa apdejta.tesko wdm realtek nece da radi kako treba,doduse ja jesam imao problem bas sa realtekom u jednom laptopu i novijim build-ovima windowsa,prepisivali su ceo audio stek pa je bilo brljanja nezavisno koji je drajver.
 
skini realtek drajver sa sajta biostara za tvoju ploču.
u realtek kontrol panelu izaberi 5.1 opciju , i štikliraj "speaker fill"

eventualno će trebati da se odradi jack retasking, kako bi izabrao koj džek je front, koji rear, koj side (pink je obavezno sub/center, samo da znaš)
 
Poslednja izmena:
Ako si vec skidao i instalirao Realtek drajvere , a nije se aktivirao Realtek HD Audio Manager idi na https://drp.su i pusti neka DriverPack Manager odradi reinstalaciju i aktivaciju.
U menadzeru mozes da se "igras" i da za svaki konektor odredjujes funkciju koju zelis.
 
@ lucidni

Jel si aktivirao Realtek HD Audio Manager ???

Za sve izlaze gde si prikacio zvucnike postavi Front speakers ili Line Out.
 
Capturettt.PNG

Ako se ovako podesi onda se side ponasaju kao rear tj kao 5.1 sistem. Izvinite sto ne napisah. A ako zelite 7.1 onda se ulaz na frontu koristi za rear sto je totalno nebulozno.
 
Poslednja izmena:
@ lucidni

Nije nebulozno , nego ti na svojoj ploci nemas dovoljno izlaza za 7.1

Treba ti ovakav panel

71.jpg



Ako je zvuk snimljen u stereo formatu , onda je potrebno sve izlaze postaviti kao Front Speakers
da bi dobio zvuk na svim zvucnicima
 
imaš breakout boxeve (ali, ebay) za tvoju ploču i slične.
na matičnoj treba da imaš pinove za povezivanje dodatnih analognih džekova. naravno proveri da li to imaš u uputstvu ploče.
ostalo je sve u realtek kontrol tabli.
 
U Realtek HD Audio Manager-u i za zeleni i za plavi i za rozi konektor postavis Front .
Tako ces sa stereo izvora dobiti zvuk na 6 zvucnika.
Da imas 5 ili 6 analognih konektora onda bi mogao da dobijes zvuk na svih 8 zvucnika
7.1 sistema.

Postoje i kompleti 5.1 i 7.1 zvucnika kod kojih sa stereo konektora izborom jedne od opcija
mozes dobiti zvuk na svim zvucnicima.

Ako imas zvucni zapis koji je snimljen u nekom 3D sistemu i ako plejer podrzava reprodukciju,
a u Manager-u postavis front,rear,side,center+sw onda ce svaki zvucnik reprodukovati deo zapisa
koji mu je namenjen.


Koji 7.1 komplet ( model ) zvucnika imas ?
 
U Realtek HD Audio Manager-u i za zeleni i za plavi i za rozi konektor postavis Front .
Tako ces sa stereo izvora dobiti zvuk na 6 zvucnika.
Da imas 5 ili 6 analognih konektora onda bi mogao da dobijes zvuk na svih 8 zvucnika
7.1 sistema.

Postoje i kompleti 5.1 i 7.1 zvucnika kod kojih sa stereo konektora izborom jedne od opcija
mozes dobiti zvuk na svim zvucnicima.

Ako imas zvucni zapis koji je snimljen u nekom 3D sistemu i ako plejer podrzava reprodukciju,
a u Manager-u postavis front,rear,side,center+sw onda ce svaki zvucnik reprodukovati deo zapisa
koji mu je namenjen.


Koji 7.1 komplet ( model ) zvucnika imas ?

Nemam predstavu kako to da uradim, ovako je kod mene
Capture.JPG

A ja nemam 7.1 vec 5,1. logitech z530
 
pourqoui 7.1 setap na 5.1 zvučnike, crni robe Roberte ??!
 
A dodatno, nista od toga nisu full range zvucnici :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno