Šta je novo?

Win 7 ne prepoznaje sd karticu iz wifi ip kamere

Mares

Čuven
Učlanjen(a)
02.02.2003
Poruke
593
Poena
620
Uzeo sam neku kinesku wifi ip ptz kameru, ubacio micro sd karticu da na nju snima video zapise, i uredno funkcionise, medjutim kada ubacim sd karticu u laptop (win 7 64bit), sistem mi trazi prvo da formatiram karticu, tako da ne mogu da joj pristupim tj. fajlovima na njoj. Probao sam da istu tu karticu ubacim iz kamere u mobilni (android) i on je ne prepoznaje.

Ako je u windowsu formatiram, uredno bude citljiva, ali logicno bude sve pobrisano sa nje.

Ima li nekog nacina da pristupim tim video fajlvoima sto ih kamera snimi kada karticu ubacim u komp (snimke mogu da gledam preko mobilnog - aplikacija od kamere, ali hteo bi i direktno sa kompa da pristupim video fajlovima koji su na kartici)? Da li kamera tu karticu prebaci u neki poseban format koji nije citljiv za druge uredjaje? :smash:
 
probaj prvo da je formatiras u exfat format na racunaru pa ubaci u kameru.ako ne,formatiraj u fat32 na racunaru ali ogranicenje fat32 formata je 4gb po fajlu.
 
Probao obe varijante (prethodno je i bila na fat32) i dalje win nece da ocita karticu nakon sto je izvadim iz kamere.
 
onda kamera koristi neki poseban format (vrv ext4 ili sl),instaliraj minitool partition wizard i vidi sta tacno koristi.ako je ext4 ne moras nista narocito da petljas,bilo kakav ext4 reader ce odraditi da iskopiras sa nje na komp.druga solucija je FTP posto je mrezna kamera tako ne moras ni da otvaras kameru i vadis karticu,sve sto ti treba je ip i subnet ako koristi (ne verujem) i pristupas joj iz ftp klijenta (npr filezilla).ogranicenje je da komp i kamera trebaju da su nakaceni na istu mrezu (moze komp na kabal,a kamera wlan-om,ne igra ulogu).
 
Instalirao sam minitool i za file system pise unallocated. Ubacim u laptop istu takvu karticu ali iz mobilnog, i normalno je ocita kao fat32. U pitanju su dve identicne kartice Kingston 16gb klasa 10.

I ovu iz kamere kada ubacim u telefon, javi da je prazna ili neodgovarajuci format i pita da li hocu da je formatiram (isto sto i win trazi). Definitivno je kamera prebaci u neki poseban format, *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*.

Ostaje mi da probam da pristupim direkt kameri preko filezille, samo kako to da izvedem? Jel mi treba ip adresa od kamere? Gde nju da vidim (u programu od kamere nema nigde navedeno)? I kamera i laptop su mi na istoj wifi mrezi nakaceni.
 
IP adresu kamere pogledaj u spisku DHCP klijenata kod rutera.
 
verovatno ima i u toj aplikaciji za fon.ne inicijalizuj karticu u win-u (kod prompta samo kanseluj) i minitool ce prikazati format kartice ako nije bas neki potpuno levi.
 
nema u aplikaciji, pretrazio sam sve, probao sam i da cancelujem ono u winu, i dalje mini tool prikazuje kao unallocated.

Nasao sam vise klijenata u dhcp listi (serujem wifi i za podstanare), sta treba u filezili da kucam da bi pristupio kameri? Probao sam svih 6 klijenata sto mi je ruter izbacio, samo sam kucao ip adrese (jednu po jednu) u filezili u host polje, ali izbacuje poruke could not connect to server
 
Da li ti u uputstvu kamere piše da podržava FTP?

Skini NetScan portable 6.2.1 (poslednja free verzija). U njemu uključi detekciju MAC adrese (tražiće da skine bazu) i podesi da skenira known ports na jednom od tabova (i selektuj sve). Sem toga ništa više ne bi trebalo da se podešava. Zatim upisi 192.168.1.1 kao početnu adresu i 192.168.1.254 kao krajnju (naravno promeni ovo ako je drugi opseg). Nakon scan-a bi trebalo da možeš lako da utvrdis šta je IP kamera i da vidiš da li ima open portove. Ako ima 80, 8080 i/ili 443 probaj da u Mozilla ili Chrome uneses Taj IP pa da probaš da se nakacio tako. Ako ima port 21 znači da odgovara i na FTP. U svakom slučaju bi trebalo da ti traži neku šifru za pristup.

Pozdrav,
Igor

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Uspeo sam na kraju da na xmeye.net napravim nalog i dodam kameru i zapravo preko browsera (radi mi samo preko explorera) mogu da pristupam detaljnim podesavanjima kamere i tu sam nasao opciju download gde mogu selektovati video zapise koje hocu da skinem na racunar.

Ajd da kazem da sam delimicno resio problem, bezveze je sto ne mogu direkt karticu da ubodem u komp i tako svucem video zapise, ovako jedino preko neta da ih skidam, mada necu imati velike potrebe za tim. Ono sto mi neodgovara jeste da ce kamera biti montirana na vikendici i samo preko 3g mreze cu moci da joj pristupam (tamo mi je 3g mifi ruter na koji ce ona biti povezana), sto znaci jako spor pristup kameri.
 
Nazad
Vrh Dno