Šta je novo?

Win 10 nemogućnost logovanja

Zoxvel

Slavan
Učlanjen(a)
15.04.2008
Poruke
37
Poena
304
Moja oprema  
Laptop
ASUS K55VJ
Mobilni telefon
XIaomi Redmi Note 9 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav!
Već par dana imam vrlo specifčan problem - ne mogu se ulogovati na sopstveni Windows nalog. Prijavljuje mi pogrešan password, iako je sistem podešen da se podiže bez unošenja passworda. Kada upišem pass, izbacuje mi sledeću poruku: "Security policies on this computer are set to show info about the last interactive sign in, but windows couldn't retrieve that info. Contact your network administrator for help."

Ja sam jedini korisnik svog lap-topa. Imam legalni Windows i legalni ESET Smart Security (ako ovo poslednje išta znači).

Probao sam da startujem komp u Safe Mode-u ali mi i dalje govori da je password pogrešan. Onda sam zatražio promenu šifre (I forgot my password), izvršio tu promenu, prošao kroz verifikaciju i opet - ništa. I dalje pri startovanju izbacuje poruku da je password pogrešan, a nakon unosa pasworda prikazuje i onu već gorepomenutu poruku. Ali sad sam uspeo da podignem sistem u Safe Mode-u, s tim da mi je novi password prihvaćen.

Potom sam vratio sistem na prethodni Build, i gle čuda - podignem sistem normalno. Juče sam ja tako normalno koristio računar, a danas opet ćorak. Vraćanje na prethodni build sada ne radi, naravno.

Juče sam, inače, ažurirao back-up svega bitnog (za svaki slučaj) i spreman sam za reinstalaciju OS-a, što ću sigurno i uraditi, ali sam i toliko tvrdoglav da nađem rešenje ovom problemu. Nadam se da ćete mi pomoći u tome.
 
nema pomoci, windows je tako resio :)

meni se do sada to isto desilo jedno 2-3 puta i takodje sam bio uporan da resim ali bez uspeha. samo je reinstall sistema pomogao.
od tada dodatno vodim racuna da ne cuvam niti radim bilo sta pametno na win 10.
 
ako mozes da pristupis safe mode-u probaj sa dism i sfc komandama iz elevated cmd-a.
 
probaj da pregazis sa istim ili novijim buildom win-a.ne moras ni da kuvas usb,skines iso,mauntujes,setap i pratis napisano.
 
Evo, nađoh rešenje! Braća Rusi pomogoše. Otvoriti Registry bazu, i na lokaciji HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System pronaći DisplayLastLogonInfo. Promeniti vrednost sa 1 na 0 i restartovati sistem. RADI!!!

Neki koriste jedan drugi način, znatno jednostavniji; pre pokretanja računara iskopčati LAN kabel i ponovo ga prikopčati kad se sistem podigne. Jedina mana je što se to mora raditi svaki put. Ovo, inače, nisam probao.
 
super sto si resio, imao si srece.
ja nisam mogao nista da radim kad mi se zakljucao.
komedija od sistema.
 
Sreća? Ne. Tvrdoglavost. Nisam mogao da se smirim dok nisam našao način da prevaziđem problem. Usput, veliko hvala Orchardu čiji savet me je usmerio ka rešavanju ovog incidenta.
A sistem ću svakako rušiti, nisam to radio već dve godine. Vreme mu je.
 
Nazad
Vrh Dno