Šta je novo?

ZTE ZXHN H168N ruter (Telekom ADSL) - Kako iskljuciti Standby Mode?

Spooky Man

Slavan
Učlanjen(a)
08.06.2005
Poruke
32
Poena
309
Na ovom modelu rutera kada ne postoji protok posle nekog vremena Internet lampica se prebaci iz zeleno u crveno, i predje u neki standby mode (sleep mode, power save mode ili tako nesto).

Uputstvo kaze:
Internet zelena lampica: "WAN port is in communication status"
Internet crvena lampica: "WAN port is in the non-communication state"

Na crvenu lampicu obicno prebaci nocu, i ujutru je potrebno da se ponovo konektujete (LAN ili WiFi) da izadje iz tog rezima i da proradi internet.

Da li neko ima ideju kako ovo moze da se iskljuci?



Dodatne informacije: Roditelji u zavicaju koriste Telekom ADSL i doticni ruter. Da bih prosirio signal po celoj kuci bez razvlacenja kablova dodao sam jos jedan ruter u Bridge modu (Client+AP) na koji su roditelji primarno zakaceni (telefoni i tablet). I kada se desi da Internet lampica prebaci u crveno (obicno nocu), sutradan Telekom ruter ne konta dolazne konekcije sa dodatnog rutera i nema interneta. Pa neko mora da ode u sobu gde je Telekom ruter da se nakaci na njega, da Internet proradi i lampicu prebaci u zeleno i dodatni ruter da resetuje (bez resetovanja ni ovaj sad ne konta da je bazni internet proradio - testirana i DHCP i Static IP konekcija).

Takodje kad se resetuje Telekomov ruter i kad se uspostavi ADSL konekcija, Internet lampica je crvena sve dok se neko ne nakaci na ruter (LAN ili WiFi).

Dodao bih da je ovo sve radilo odlicno sa prethodnim Telekomovim ruterom, ali nakon sto je crkao posle n-godina koriscenja, dobili smo ovaj novi i on sad zeza. Jedva sam skontao sta zeza posto inace nisam u zavicaju, nego sam morao u razgovoru sa roditeljima da skontam sta pravi problem. Za vikend sam bio par dana i pokusao da se igram sa WISP vs. Client+AP u bridge modu na dodatnom ruteru. Takodje testirao sam i DHCP i staticki IP vezu na Telekom ruter ali nista. Probao sam da cackam podesavanja rutera iz konzole ali nisam uspeo da skontam gde bi moglo da bude podesavanje za taj standby mode (sleep mode, power save mode).

Podrska kaze da je to normalno. :) I kapiram da neko ko koristi samo njihov ruter ne smara toliko, ali za moju konkretnu situaciju ubija.
 
Bilo je ranije da se bira vrsta PPPoE konekcije: stalna i on demand. Pogledaj da li ima tako nešto.
 
192.168.1.1 ulogujes se sa admin ztonpk...
Ides internet.. Wan.. Hsi. Kad ti se otvori hsi imas desno detail za detaljna podešavanja. Kliknes to. Tu ti se pojavi connection mode koji je verovatno on demand. Stavis ga na always on. :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Hvala puno! Veceras posle posla cu da se nakacim preko TeamViewer-a ako su moji kuci, pa da probam da nadjem. Znam da sam gledao sve opcije vise puta, ali verovatno mi je promaklo to detaljno podesavanje (osecam da su neka sitna slova jbm ti interfejs).

Javljam stanje i kacim sliku da ostane arhivirano, ako je jos neko corav kao ja! :D Hvala puno jos jednom!
 
@stopke hvala puno! To je to!

Okacih sliku za arhivu.
 

Prilozi

  • HSI-Detail.jpg
    HSI-Detail.jpg
    188.9 KB · Pregleda: 176
Pozdrav! Možda je off topic, ali ima veze sa pomenutim modemom. Da li neko zna kako se konfiguriše remote management na ovom uređaju? Čini mi se da sam negde u podešavanjima video tu opciju, ali sada ne mogu da je pronađem. Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno