Šta je novo?

Nova konfiguracija, workstation

gandalfblack

Slavan
Učlanjen(a)
16.08.2013
Poruke
111
Poena
215
Pozdrav,

U planu je kupovina novog racunara, ili mobilne radne stanice (jos se razmisljam). Racunar se koristi za video materijal ( 4k) , tezi CG itd. NIsam upucen u komponente pa neki predlog ne bi bio na odmet. Kupujem racunar sa minimum 64gb rama. i u planu neki i9 ili jaci i7. E sada mobilna radna stanica nejjeftinja koju sam uspeo da nadjem u Srbiji i7-9850H, 64gb rama kosta cirka 3600 eur. Opet mislim da za nekih 2000 - 2500eur moze da se sklopi solidan racunar. Mogu i komponente sa kp. Pa ko ima volje neka predlozi neku konf, pa da ubacimo u razmatranje.

Hvala.
 
Mozda bolje ryzen za tu varijantu?

...riding on 720p...
 
To malo proguglas, pa ako radi kako treba, tj. ako je program optimizovan da iskoristi sva jezgra, uzmeš lepo 3950x(16/32),neku entry x570(ne treba ti bolje). To te dvoje izađe 1000e, ostaje ti još 1000 za ostatak konfe(može šta hoćeš da sklopiš za te pare), i 500e za monitor.
Nema šta i9 pa ni X serija Intela da traže pored 3950x i pored Threadrippera iskreno.


Ima mnogo komentara da se čita, mada vidim da imaju sklopljene gotove konfe za Nuke, I to Threadripper.
https://community.foundry.com/discuss/topic/148067/ryzen-3000-series
 
Poslednja izmena:
Prvo sam radio na 6800k , pa na 7700K, onda sam neko kratko vreme radio na Threadripperu i sada na i7-7820X. Najvise bagova je na amdu, verovatno je bolji za render i 3d ali kao da je losa optimizacija za nuke, pa bih za sada amd preskocio.
 
Onda nesto ovako, cene kod komsija sa punim porezom, tako da je manje, samo zavisi koliko, tj. od kog preprodavca kupis.


CPU: i9-7960X(16/32)~~~~~116 hiljada
MB: TASUS TUF X299 MARK 2~~~34000 hiljade
RAM: G.SKILL 32GB Flare X DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16Q-32GFX X2 (8x8)~~~~38000 dinara
PSU: SEASONIC FOCUS-GX-750~~~~15 hiljada
GPU: 1660 SUPER---31000 dinara
SSD: to ne znam, moras da mi kazes koliko ti treba xD
HDD: to ne znam, moras da mi kazes koliko ti treba xD
Kuciste: tvoj izbor
Hladnjak: 100e, zavisno koje kuciste odaberes, pa prema tome da se vidi.

Bez diskova, hladnjaka i kucista, UKUPNO: 235 hiljada~2000e sa punim porezom, znaci maksimum kod komsija 1900e, sto znaci da ti ostaje 500e za diskove, kuciste i monitor.
Ne znam koliko ti grafika igra ulogu, ako ne igra, moze nesto jeftinije da se uzme.

Jos nesto, ako imas 8/16 vec, bilo sta ispod 16/32 ti nije upgrade, vec cisto bacanje para.
Mozda da se jos malo slepas sa tim 8/16, pa pred kraj sledece godine, da uzmes nesto novo, bice popusta i slicno.

Sto se tice bagova na AMD-u, mogu da skinem Nuke, da probam nesto sitno da odradim, uz tvoju pomoc naravno, cisto ako hoces siguran da budes.
 
Poslednja izmena:
Hvala na preporuci . Super je konfiguracija. Jos pravim planove, da li je mobilna radna stanica ili desktop zbog nekih putovanja, pa sve uzimam u obzir. Ovo su masine koje sam koristio na poslu . Sada bih kupio masinu za sebe. Samo sam naveo radi poredjenja. Sto se tice testa hvala na ponudi. Mozda malo i sacekam, pa da vidim da li ce izaci neki testovi sa novijim amd procesorima. Ako nekada zelis da probas nuke, nemoj da skidas krekovane verzije. Mogu da provale da je krek i da pokrenu neki vid krivicnog postupka, vec se desavalo par puta mojim kolegama, pa nema zezanja. Hvala jos jednom.
 
Hvala na preporuci . Super je konfiguracija. Jos pravim planove, da li je mobilna radna stanica ili desktop zbog nekih putovanja, pa sve uzimam u obzir. Ovo su masine koje sam koristio na poslu . Sada bih kupio masinu za sebe. Samo sam naveo radi poredjenja. Sto se tice testa hvala na ponudi. Mozda malo i sacekam, pa da vidim da li ce izaci neki testovi sa novijim amd procesorima. Ako nekada zelis da probas nuke, nemoj da skidas krekovane verzije. Mogu da provale da je krek i da pokrenu neki vid krivicnog postupka, vec se desavalo par puta mojim kolegama, pa nema zezanja. Hvala jos jednom.

Ma ja bih probao cisto da vidim kako se ponasa,ako mogu da ti pomognem u odluci, ne razumem se ja u Nuke i te programe.
 
Nazad
Vrh Dno