Šta je novo?

Pomoć oko konfiuracije

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poruke
7,223
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
NH-C12P SE14 , Ryzen 7 3800X
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
Kingston Fury Renegade 2 x 16 GB - 3600Mhz
GPU
GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
Zvuk
S.M.L.S 8A
PSU
Seasonic Focus Plus 750w 80+ platinum
Kućište
HAF 912 PLUS
Miš & tastatura
Logitech G610 , LOGITECH G403 HERO
Ostale periferije
Blue Snowball Ice
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zdavo drugari, prvi put posle mnogo godina sklapam konfiguraciju pa mi je potrebna pomoć. Za početak da napišem:
- nisam OC
- zanima me stabilnost
- voleo bih da potraje duže, ili da ima mesta za nadogradnju.

Ja sam mislio nešto ovako, a ako neko može da mi pomogne oko bolje cene ili modela neka napiše.

- MSI B450 TOMAHAWK MAX - 109 €
- AMD Ryzen 5 2600 3.40GHz AM4 BOX Wraith Stealth - 119 €

- Kingston DIMM DDR4 8GB 3200MHz HX432C18FB2/8 HyperX Fury Black ram - 5900

- Napajanje Seasonic S12II-520 (gde je najpovoljinije da se kupi).


Da li ova mašina može prvo vreme da radi sa integrisanom grafikom, dok se ne prikupim malo ?

Imam kućište, SSD, i HDD
 
Problem je sto nemas integrisanu grafiku sa navedenom kombinacijom, bez graficke nista...

...riding on 720p...
 
Ako kupis procesor sa integrisanom garfikom dobices slabiji procesor od tog koji si planirao, ako ti je to stepenica do dobre konfiguracije nadji sebi neku polovnu grafiku za prvu pomoc a ostavi taj procesor pa onda kasnije dokupi nesto cestito.
 
Hvala vam ljudi. Ja sam mislio da ima integrisanu grafiku u procesor. Gde mogu najpovoljinije da kupim Seasonic S12II-520 ? Koji procesor je dobar sa integrisanom grafikom ?
 
Jedino Ryzen 3400G
 
U kojoj klasi je grafika (Radeon™ RX) kod Ryzen 5 3400G?
 
Bolje ovako: koliki je planirani i maksimalni budzet?

...riding on 720p...
 
oko 400€ za početak

- nisam OC
- zanima me stabilnost

- voleo bih da potraje duže, ili da ima mesta za nadogradnju.

zato sam i voleo da u drugoj fazi nabavim neku jaču grafiku
 
Poslednja izmena:
da li imaš neku preporuku za napajanje ?
 
Ako budes uzimao 3400G, da bi izvukao maksimum od graficke, moras da uzmes 2x4 ili 2x 8GB sto brze memorije 3000Mhz i vise!
 
UZEĆU Ryzen 5 2600 I UBACITI STARU GRAFIKU R9 270X

šta da radim za napajanje ?
 
Ja koristim Intex Accopia 500wnapajanje od 2011 godine. Na njemu je 4 godine radio Phenom II X4 965 i ATI 5770 a od 2015 pa do danas mi radi i5 4690k i gtx 960. Napajanje nema cak ni sestopinski prikljucak, a graficka mi zahteva 2x6 pin i to je sve preko molex adaptera povezano :D Znaci pune 9 godine mi sljaka i uvek je hladno, jedino sam mu ventilatore posle par godina menjao da bude tise. A platio sam napajanje u to vreme 1000 din :D
Eto ako oces jeftinije napajanje moja preporuka, za skuplja ne znam :)
Da dodam jos nesto da kompjuter koristim i za gejming i za surf i za posao 16 sati dnevno i kada spavam ne gasim ga. Kompjuter bude iskljucen jedino kad nestane struja :D
 
Poslednja izmena:
Ova prica koju ti je test napisao je sasvim istinita u velikom broju slacajeva da kung fu napajanje tera sve zivo i ne stuca jedino sto sa brendiranim imas % vecu sigurnost i stabilnost. Masa gaming sklopljenih konfiguracija u IT prodavnicama ide sa jeftinim napajanjima.
To sa grafikom ti je dobra ideja pa kasnije dokupi drugu kad kapne lova. Ukoliko si u stiskavcu uzmi FSP SP500A imas ga u E. za 3900 din. Ima ga lik u kupljenoj konfi i-3 sa gtx 1660 grafikom i igra igrice u najvece bez da se iole zagreva napajanje.
 
Ja mogu da kažem da je član test jedan vrlo hrabar čovek. Ja imam Corsair kupljen još u BH i planiram da ga zamenim zbog starosti.

R9 270X - max. TDP 180W !!!

Kupi ( znas vec gde ;) )

https://ipon.hu/shop/termek/gigabyte-p650b/1638931

Ovo deluje pristojno

- 80 PLUS Bronze Certification - 89% Efficiency - 100% Japanese Capacitors - 120mm Hydraulic Bearing (HYB) Fan

Ima i kod nas za iste pare. Samo me nervira što ne pišu ništa za garanciju.

http://www.itsvet.com/napajanje_gigabyte_gp_p650b-pdaa1-57.i?id=1533

trebalo bi da je 3 godine

Šta mislite o ovom CM za 48€. Garancija je 5 godina, ima 80 PLUS Bronze Certification. Kod nas je duplo skuplje.

https://ipon.hu/shop/termek/coolermaster-mwe-bronze-550w/1626996
 
Pa valjda si zaradio dovoljno da ne rizikujes ni taj i5 a ni GTX svakodnevno i da kupiš nešto normalno? I još to isto preporučujes i drugima?

Napisao sam svoje iskustvo i koristicu ga dok sam ziv :D
Imao sam pre njega lcpower sa kojim sam imao uzasno iskustvo, iskljucivao se cesto komp sa njim i jedva se ukljucivao posle. Pa mi na kraju priznali reklamaciju i vratili pare i posle sam uzeo taj Intex i do dan danas ga koristim.
A kada dodje visak para da ulozim u komp na primer 100e za koje moze da se uzme dobro brendirano napajenje meni je tesko da se odlucim za tu investiciju kad znam da za 100e vise mogu da doplatim uz moju graficku i uzmem gtx 1070 na primer :)
 
Ti mora da se malo veći trol, jer ako to stvarno misliš, onda nešto debelo nije u redu. Dva najbitnija dela na PC ju su napajanje i matična. Iz tog razloga sam i odložio grafiku za kraj. Ja ne bih želeo, ali kada ti napajanje povuče neke komponente sa sobom, setićeš se ove teme.

ta r9 270x je duplo bolja od vega 11 u procesoru koji si razmatrao, tako da nema potrebe za integrušom, jedino što ćeš imati 100W veću potrošnju u igrama :D
 
Poslah prijatelja da uzme novo napajenje u radnji samo za par kamera da vozi. On donese neko 500W Zito napajenje koje je praktično eksplodiralo čim je uključeno u struju, nisam ni kamere još priključio.
 
Naručio sam COOLERMASTER MWE Bronze 550W za 48€

Računam da ne može da bude loše sa 5 godina garancije , Bronze Certification, EFFICIENCY 85% Typically, - 160,000hr life expectancy
 
Poslah prijatelja da uzme novo napajenje u radnji samo za par kamera da vozi. On donese neko 500W Zito napajenje koje je praktično eksplodiralo čim je uključeno u struju, nisam ni kamere još priključio.

Ja se tih Zito napajanja pre nekih 8-9 godina naugradjivao samo tako, ali u multimedija i office masine (9600GT i 4850 nikad nisam kacio na ta napajanja)
Cika Peri koji je imao samo reci hvale za njih sam prodao nekih 30-40 za servis jer sam ih imao po dilerskoj ceni, ako je jedno vratio u garantnom roku.
 
Poslednja izmena:
Sećam se tih Zito napjanja iz tog vremena, samo mislim da je bilo pre 10-12 godina. Crkla su mi dva od dva. Ugrađivao sam ih u neke osrednje gejming mašine. Nije im ni trebalo nešto mnogo vremena. Oko dva - tri meseca. Posle sam posavetovao ljude da doplate za neki Chieftec.
 
Nazad
Vrh Dno