Šta je novo?

TESLA laptop

gorang

Čuven
Učlanjen(a)
12.02.2002
Poruke
510
Poena
620
... u duhu prvih tablet računara koji su se pojavili pod ovim brendom, srećno nastavnicima koji su imali sreće da ih dobiju.

Voleo bih hrabru recenziju Bench ekipe.

IMG_20191119_085649.jpg IMG_20191119_104544.jpg
 
Upravo, srećno im bilo.

Procesor je ispod minimuma za iole normalno korišćenje (net, office i slično) u 2019-oj, još ako laptop ima 500GB hdd, a ne ssd... eto veselja.
 
Ovo sam video pre godinu ipo dana. Jel ovo nesto skorasnje ili?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Kad vidim da stavljaju ove procesore u 2019. nije mi dobro.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Upravo, srećno im bilo.

Procesor je ispod minimuma za iole normalno korišćenje (net, office i slično) u 2019-oj, još ako laptop ima 500GB hdd, a ne ssd... eto veselja.

Bingo - hdd 500 gb :)

Ovo sam video pre godinu ipo dana. Jel ovo nesto skorasnje ili?

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Nisam znao da Tesla ima i ove laptop računare. U pitanju je kontigent koji je isporučen ove godine nastavnicima osnovnih škola koji su u programu "Digitalne učnionice".

Ja sam prošle godine dobio Acer (Celeron 3855U), a da bi bar malo prodisao lično sam kupio najjeftiniji ssd. Bolji mi je laptop koji imam kod kuće koji je star 7 godina (običan "Pentium")

Da nije sve crno u ovom projektu, ove godine su bolji projektori, Epson (1024x768), prošle godine su bili 800x600 i to oni "digitalni" zoom ili kako se već zovu (loša slika, kockice).
 
Kada iskljucis sve Update na tim konfiguracijama uspe da pogura online 480p :d , nebitna marka ili Brand to i jeste napravljeno samo za office varijante (mail, kuckanje,...) i ni za sta drugo, imao sam prilike pre par nedelja da se druzim sa ThinkPad T500 (T9400 CPU) koji je proizveden pre 2010god, masina i dan danas radi bolje i brze od mnogih laptopova koji se prodaju po trznicama i prodavnicama. Koliko sam shvatio sve proizvodjace, svi oni idu na varijantu da to sve bude tanko, lako, malo, elegantno a funkcionalnost istih ravna digitronu Casio koji je brzi u otvaranju brojki :S: . U stranu nekih modela koji su sa Quad CPU, oni vec nesto i mogu "poraditi" a ovi sa Celeronima (Dual) muka me uhvati kada se mora instalirati OS jer traje vecnost, jos pride Update ... QQ :mad:
 
Za office varijantu, kancelarijske poslove i umerenu multimediju Tesla laptopovi su sasvim OK!
Zasto bezati od nasih brendova.

Kroz ruke su mi prosle mnoge tzv. skupe konfiguracije HP, Lenovo, Acer, radne stanice i slicno.
Ni jedan takav laptop mi nije izdrzao duze od 12 meseci!

Mogu samo da potvrdim, da bar u mom slucaju, NE vazi krilatica:
Koliko para, toliko muzike.

Svaka cast Asus-u.
Jedino me Asus laptopovi nikada nisu izneverili.
 
Ovo što je postavljeno gore - nije. Može da se trpi i radi sa time, ali sve živo koči u takvoj kombinaciji (i office i multimedia, bilo kakva). Plus, Tesla laptopovi su naš brend kao što sam ja meksikanac.

Ako tebi laptopovi ne izdrže preko 12 meseci, pronađi gde grešiš i popravi to. Nije to od njih, već do tvog tipa korišćenja. Ili kupi neki toughbook i nadaj se najboljem.
 
ipak je od zlata - 54.600 dinara, iznos za knjiženje prosleđen školama...
 
Dal si realan sa ovom izjavom ? Nikad ti laptop nije trajao duze od godinu dana ? Ti igras fudbal sa laptopom ili sta ?
Kupiti danas ovakvu konfiguraciju je ravno pucnju u sopstvenu nogu.
Cenim da nikad nisi imao Thinkpad ili eventaualno elitebook....o novom laptopu da i ne pricamo...
 
ipak je od zlata - 54.600 dinara, iznos za knjiženje prosleđen školama...

Leleee, a realna cena oko 20 hiljada! Bukvalno.

Imam Prestigio (dakle, još jedan no-name) sa istim tim procesorom i 4GB RAM, takođe od 14" ali je full HD rezolucija i IPS ekran, aluminijumsko kućište, laptop sa pasivnim hlađenjem (bukvalno se ništa ne vrti i ne čuje), imao je samo 32 GB storidž pa sam kasnije ubacio i M.2 SSD od 128 GB i MicroSD karticu od 64 GB.
Realno slabašna mašina, ali sam bio sasvim svestan šta kupujem i prilično sam zadovoljan. Nikako ga ne bih preporučio kao primarni kompjuter, pogotovo ne za igranje i klince. Funkcioniše za office, net i laganu multimediju. Toliko, ali meni je dosta, znao sam šta kupujem. Hteo sam da bude lak, nečujan i sa dobrim ekranom (a pride i jeftin). Sve to sam dobio, a performanse mi nisu bile primarne, njih imam na desktop mašini.

Elem, spominjem ga jer sam ga platio 23 hiljade početkom godine. Dakle, u maloprodaji je takav mene koštao 23 hiljade, a sada, godinu dana kasnije, realno slabiji no-name (po izradi i ekranu) prodaju naveliko za 54 hiljade!!! Pa kad uzmemo u obzir da je naručen za gomilu škola, u ko zna koliko hiljada primeraka, a sve iz budžeta. Lopovluk velikih razmera.

A imao sam prilike da to čudo tehnike (pa još "domaće") imam u rukama. Gledao sam dotičnog Teslu kod komšije. Mat plastika, slaba izrada, ali takve sam nailazio u nižoj klasi i kod poznatih brendova (npr. Lenovo). U kombinaciji sa HDD-om radi mnogo sporije nego moj laptop sa SSD-om (iako je identičan procesor i RAM).
Ekran kod Tesle je katastrofa, neki TN najniže klase, boje nikakve, uglovi još gori.
Tuga što se ime velikog naučnika ovako kalja i povezuje sa najnižim mogućim kvalitetom.

Najčudnije mi je bilo što nema nikakve oznake modela (mogli su da izmisle neki fiktivni, da naređaju neke cifre i slova), na donjoj strani laptopa na nalepnici piše samo Tesla Notebook (ako se dobro sećam). Ništa više, ni kineska kompanija koja ih sklapa, ni model, baš ništa.

Eto, ovo će da se promoviše kao veliki napredak u osavremenjavanju i digitalizaciji škola, kao tobož u interesu dece, nastavnika i nastave. Farsa.
 
Poslednja izmena:
8000 komada, sve je javno na portalu javnih nabavki :)

A razlika u ceni će biti "pokrivena" operativnim sistemom (Windows 10 Pro Education), kodirao Bil Gejts lično...
 
Pri ruci mi jedan bas ovakav Tesla iz tog projekta za skole.. nemam reci da opisem koliko je to spor i neupotrebljiv laptop.
 
A onda razmislite kakvi su odlični laptopovi mogli da se nabave za škole po ceni od 54.600. Pa još kad se kupuje odjednom 8000 primeraka.
Ali "nema gradnje bez ugradnje"...
 
A onda razmislite kakvi su odlični laptopovi mogli da se nabave za škole po ceni od 54.600. Pa još kad se kupuje odjednom 8000 primeraka.
Ali "nema gradnje bez ugradnje"...
mogli su i5 neki sigurno ili ryzen a ne ubogi celeron koji je neupotrebljiv.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Naravno da je mogao da ide neuporedivo jači procesor od celerona. Ali ne samo to. Za 55 hiljada se kupuje laptop sa FHD ekranom, 8 GB RAM i SSD-om od 256-512 GB (ili bar sa kombinacijom manji SSD + veći HDD). I to važi kad kupuješ kao pojedinac. A ako kupuješ kao firma/organizacija/država, pa još 8000 komada, e onda dobijaš još bolju cenu i možeš da izvučeš još jači hardver za te pare.
Ali ništa od toga. Prisustvujemo jasnom slučaju kriminala. Uvaljuje se krš po tri puta većoj ceni.
 
Nazad
Vrh Dno