Šta je novo?

5x veci racun nego inace! Sta raditi? [Roaming]

METHODM

Zapažen
Učlanjen(a)
19.11.2019
Poruke
3
Poena
21
Pozdrav i postovanje.

Nov sam na forumu i zaista se od srca izvinjavam ukoliko postavljam pitanje na pogresnom mestu, ne zamerite mi jer sam pod stresom. Hvala unapred.

Pre pola sata stize poruka supruzi iz VIP-a (ovako nesto ukratko) :

Postovani, vas racun se IZNENADA uvecao za 5,000 dinara! Ukoliko se ovo nastavi moracemo da vas iskljucimo radi vase SIGURNOSTI!

Naravno sledi... Neverica!

Ulgavnom, supruga istog trenutka zove VIP call centar i devojka se javlja, cekira sta se desavalo i zasto je sve ovo uvecano za 5,000 i kaze sledece :

9 Novembra ste bili prikaceni CEO DAN na Rumunski internet ili sta god!?

#1 - Zivimo na oko 100+ kilometara od Rumunske granice!
#2 - 1,200 MB/Megabajta je skinuto!

Ja sam tu nesto na brzaka proverio na netu i vidim da po zakonu operater MORA istog trenutka da nas upozori na ova desavanja, a ne 10 dana kasnije (bukvalno 10 dana kasnije)!

Ovo je prvi put da se nesto ovako desava, ona ima ugovor vise od 10 godina sa njima ako se ne varam, signal kao signal je uvek bio i verujem da ce ostati los ali za nase neke potrebe sve je bilo ok.

Dakle, Roaming je iskljucen, racun je tu i klasika, stici ce kad bude stigao.
Takodje, 1gb+ je previse! Ona telefon bukvalno koristi da se javi svojoj majci, naravno obavi sve sto treba, a sto se tice interneta koristi nas kucni wifi.

I sta ostaje sad normalnom obicnom smrtniku da uradi?
Zalba?
Raskid ugovora?
Nasa rec protiv njihove?
Zasto je nisu odmah, ili bar ako se vec to desilo 9og Novembra, zasto nisu javili 10og a ne 19og?!
 
Šta pokazuje telefon u data usage podacima?


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
1GB u roamingu? Ja sam upravo platio zenin racun od 10k rsd zbog 9mb u roamingu iz oktobra......

Takodje VIP.

Tih 1200mb je vrv njena ukupna potrosnja i sa domacim saobracajem. Da je 1gb u roamingu morao bi da prodajes ili kola ili kucu da namiris racun.
 
Poslednja izmena:
Čudno je to što se vi nalazite na 100 km od granice. Ne bi bilo čudno da ste išli na put od Smedereva, preko Velikog Gradišta do Kladova jer se uz put pored Dunava često menja mreža.

Ovako, na 100 km je baš čudno.
 
Žalba, naravno. Traži da ti za te dane, kada je saobraćaj navodno napravljen u roamingu, daju listing svog saobraćaja (i pozive i poruke, GPRS, VAS,...). Pregledaj taj listing da vidiš ima li nekih nelogičnosti koje bi mogao da iskoristiš kao argument da nisi bio u roaming-u.
Postoji mogućnost da je opet neki fraud sa kloniranom karticom, ili da se stvarno (mada ne znam baš kako, s obzirom na udaljenost) nakačila na rumunsku mrežu, ali onda bi morao da ti bude uključen Data Roaming na telefonu.
E sad, VIP nema real-time naplatu (kao što imaju i MTS i Telenor već 3+ godina), tako da ni oni nisu do 19-og znali za ovaj saobraćaj. Da su znali, javili bi ti ranije. Šta ćeš, hoće to kad ljudi biraju mrežu po ceni, i misle da je sve to isto...
Žalba, a dalje u zavisnosti od njihovog odgovora.
Srećno
 
Hvala svima sto ste odvojili vase vreme da mi odgovorite i pomognete.

Uglavnom, da ne duzim previse desilo se sledece...

Juce smo odmah ujutru otisli do VIP i ispricali sta se desilo.
Devojka koja radi je samo rekla da ce nam javiti najkasnije sutra (danas) i evo upravo je pozvala.

Dobre vesti za nas jer je sve ovo njihova greska i naravno, platice samo sto je potrosila kao i do sada.

Dakle, to je to.
Njihova greska, namerna ili ne, kontam da ima ljudi kojima stigne slicna poruka samo je cifra manja, do 1,000 rsd i ne reaguju, mogu samo da zamislim koliko je takvih slucajeva gde se eto tako "slucajno" desi, ljudi ne zele da provere i klasika, plate.

Ono sto sam tek juce saznao jeste da supruga cak po ugovoru ima iskljucen njihov internet, VIPov ili kako vec da napisem.
Ma, lud zbunjenog...

Uglavnom eto, resili smo slucaj.

Ukoliko neko nekada ovo cita, REAGUJTE ODMAH i ne cekajte nista!
Nije u pitanju ni 5,000 ni 50 ni 500 vec, zasto poklanjati nekome ko vas vec godinama ionako krade nesto jos i dodatno?
Reagujte, nemojte biti lenji jer kontam ovo ako jednom prodje a vi se ne zalite, uradice opet i opet...


Hvala svima jos jednom!
 
da li je ukljucen prenos podataka u romingu(opcija na telefonu)? sta kaze listing?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Па није сигурно намерна грешка, али с друге стране и не хају много што има тих грешака ;)
 
brate, rucno biraj mrezu maticnog operatera i nema sanse da te prebaci na rumunsku niti bilo koju drugu mrezu. Naravno, plus ugasi internet u romingu
 
Brate, ajd malo citaj sta ljudi pisu...

...riding on 720p...
 
Ja sam u Velikom Gradištu. Ručno biranje mreže i normalno - roaming off. Ali kontam da 100km od granice ne treba da čovek brine o ovakvim stvarima. Pa meni se ne dešavaju takvi problemi u Požarevcu (25km od granice vazdušno) a kamoli na 100km.

Mada, i granica ima svoje prednosti. Tipa sim kartica neke EU zemlje.
 
Poslednja izmena:
Pisali su ljudi ovde, a meni i drugar rekao da je jednom prilikom u naselju Grocka upao u roming.
 
Nazad
Vrh Dno