Šta je novo?

Mackbook pro 2016 se pregreva

vladapan

Poznat
Učlanjen(a)
06.11.2019
Poruke
13
Poena
44
Desava mi se, da se macbook pregreva dok je na punjacu i dok na njemu surfujem ili radim nesto. Punjac mu bude vreo, da prstom ne mozes da ga pipnes. Isto tako sredina laptopa gde je baterija (verovatno) iako stoji na standu gde cirkulise vazduh. Zna li neko u cemu je problem i da li neko ima ovakav?
 
Neki primerci računara se prosto češće zagrevaju od drugih ali ako to nisi primetio ranije onda je verovatno nešto drugo. Može biti i struja, tj. Kvalitet iste. Poveži punjač na neki dobar produžni kabl sa osiguranjem za napon pa proveri kako se ponaša.
 
poznat problem,jedino resenje je apgrejd termalne paste.namerno pisem apgrejd.nema potrebe za tecnim metalom,ali nesto oko 11w/m.k ili vise resava problem.sto se tice punjaca to je sto je,mozes kad budes pri parama i njega da apgrejdujes.sad,mislim da podrzava PD i da bi mu bilo dosta 60w da ga drzi u pogonu da ne moras original da juris ali za ovo cekaj nekog ko je petljao sa tim.
 
Macbook Pro koristi 61w ako je 13-inch, 15ica koristi 87w.
 
U pitanju je 13-inch. Koliko bi kostalo negde u servisu da mi zamene termalnu pastu, a da nije neki sarlatanski koji nece ni znati sta radi?
 
4000 RSD je u iStyle-u uz obaveznu dijagnostiku
 
ja bih poneo svoju pastu,ne verujem da ce da stave nesto bas dobro tj high performance.vecina servisa koristi one na vecu kolicinu,to je 5-6w/m.k ako i toliko.
 
Ako hoćeš da uradimo loše onda ponesi tvoju termalnu pastu. Ali mi koristimo onu koju Apple šalje.
 
Hvala na odgovorima, odnecu ga u istyle. Taman da promene pastu i da pogledaju tastaturu zbog butterfly problema.
 
Nazad
Vrh Dno