Šta je novo?

Half Life: Alyx

Da, pogresio sam, sad pustih trailer ponovo i videh, zanimljivo.
Najbolje iskustvo ce verovatno biti na Valve-om uredjaju.
 
Toliko si se raspisao i sve us*** zadnjom recenicom... steta...

...riding on 720p...
 
^Ne znam kakve veze ima rad digitalne umetnice koja ne radi za Valve sa njihovim dizajnom nivoa u igri, al ajde...
 
To je sigurno neki 8bit freelancer.
 
Banner je pun easter eggova...eno Gejba za kasom. :)
 
Na banneru pise i kad izlazi HL3, samo treba da se zagledate
 
Pa reci nam, za nas koji nemamo vremena za dekodiranje banera...

...riding on 720p...
 
Poslednja izmena:
^Ne znam kakve veze ima rad digitalne umetnice koja ne radi za Valve sa njihovim dizajnom nivoa u igri, al ajde...
E to nisam znao. Mislio sam to neko od njih radio. Uvek sam zamisljao kako ovakvi timovi imaju uvek ko da im odradi sajt na brzaka ili ovako neki baner jer su puni umetnika koji znaju sa kompovima.
 
Samo da se zna, ekipa sa Tested, Will i Norm, su vjerovatno najrelevantniji sto se danas VR modela tice. Poceli su prvi jako davno sa pricom oko VR headsetova i imali prve testove prvih demo modela. Dok Will sada ima svoju VR (software) kompaniju.

Tested ima PROJECTIONS serijal posvecen VR-u gdje obradjuju aktuelne i nesto manje poznate VR modele i VR igre pa se moze pratiti dokle je industrija stigla.

https://www.youtube.com/results?search_query=tested+projections
 
Poslednja izmena:
Kako da znam da li bi Samsung HDM Odyssey+ sa sigurnoscu sljakao na mojoj konfi?

Po minimum specs bi rekao da je to tu negde ali ipak nemam pojma o VR osim sto sam svojevremeno probao HTC Vive kad je Peca organizovao probu.

 
 
Hardverska zahtevnost PC VR igara nema veze sa headsetom. Ne bih preporucio nista ispod GTX 1070 / R 590 za igranje novijih naslova.
 
Kad su VR igre u pitanju, meni nekako najviše smeta to što osim sopstvenih šaka ne vidiš ništa od ostatka tela. To mi toliko izgleda generički i bezveze, da apsolutno nemam nikakvu želju da isprobam bilo šta u toj oblasti.

A što se tiče trejlera koji su pokazali, pa moram priznati da mi izgleda previše dobro, te stoga nisam sklon da mu verujem do kraja. Ne toliko zbog grafike koja je sasvim pristojno unapređena, koliko zbog karakterne animacije i Ai-a koja mi deluje na prvu loptu nekako napucanao. Sećam se da je tako bilo i kada sam pogledao prvi game footage za HL2. Mislim konkretno na sledeću deonicu:

To je izgledalo superiška, likovi koji su te pratili su se šunjali zajedno sa tobom dok bi hvatali zaklon i hodali tik uz zidove, međutim kada je igra izašla od toga nije ostalo ništa. Bili su lošije animirani a pri tom su se sudarali u tesnim hodnicima i jurcali ko muve bez glave, drugim rečima apsolutno ništa nalik na ono što je bilo prikazano u prezentaciji koju sam okačio gore.

Prema tome, ako Ai i animatici zaista budu ovaj put unapređeni i u krajnjoj liniji budu na kraju izgledali ovako, to će kod mene izazvati daleko veći VAU efekat od bilo kakvih grafičkih unapređenja. Međutim da budem iskren, ja nekako još uvek nisam rad da poverujem u to ili barem ne do kraja! ,)
 
Nisam korisnik VR ali sam probao vise puta i stvarno ovo sa šakama mi nije jasno zasto tako rade. Zasto se vidi samo šaka a ne i nastavak ruke. Verujem da postoji neko logicno objasnjenje.
 
Zbog zglobova. Imas samo gamepad u ruci koji ne moze da imitira i rame i lakat. Ako rotiras gamepad, igra ne zna da li si rotirao samo rucni zglob ili kompletnu ruku. Recimo rotiras kompletnu ruku a u igri rotira samo šaku. I obrnuto, rotiras sam orucni zglob a igra podje kompletnu ruku. Desi se jako cesto i clipping, ruka se podje savijati u pogresnom smijeru. Ima igara koje imaju kompletne ruke ali zbog navedenih problema, developeri samo šake dizajniraju.
 
Poslednja izmena:
Zbog zglobova. Imas samo gamepad u ruci koji ne moze da imitira i rame i lakat. Ako rotiras gamepad, igra ne zna da li si rotirao samo rucni zglob ili kompletnu ruku. Recimo rotiras kompletnu ruku a u igri rotira samo šaku. I obrnuto, rotiras sam orucni zglob a igra podje kompletnu ruku. Desi se jako cesto i clipping, ruka se podje savijati u pogresnom smijeru. Ima igara koje imaju kompletne ruke ali zbog navedenih problema, developeri samo šake dizajniraju.
Ima smisla
 
Uh, jedva cekam da odlgedam full playthrough na Youtube :d
 
Hahaha, zahvaljujem cheers
 
Auh, kako dobro izgleda. Jedva čekam da izadje. Mislim da ću sada lakše podneti odlaganje CP2077 :D

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ima taj smek dobrog starog HL i bas mi se svidja. I ja cu biti jedan od mnogih sto ce walkthrough ispratiti preko youtube ;)
 
Koliko ce od prilike vremenski trebati da se predje? Dal to moze da se predpostavi?
 
Nazad
Vrh Dno