Šta je novo?

Half Life: Alyx

Borgof

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruke
1,448
Poena
245
Moja oprema  
CPU & Cooler
R5 5600
Matična ploča
B450 TUF
RAM
32GB Crucial Balistix
GPU
RTX 3070 Gaming X Trio
Storage
1TB nvme + 2TB WD Black
PSU
SS650
Kućište
H510
Monitor
LG 32"
Miš & tastatura
G502 X & Nuphy Air 75
Laptop
HP Envy X360 13" Ryzen 4700U
Mobilni telefon
Note 20 Ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da, to je VR flagship title koji su najavili ranije ove godine da će predstaviti do kraja 2019.
Meni lično ne smeta s obzirom da imam VR, ali bi svakako bilo lepo da bude playable i kao regularan naslov.
 
Ovo ce sigurno da pogura VR. Narocito kada ljudi shvate da VR ulazinica danas kosta duplo manje nego pre 3-4 godine. Polako pocinju da se pojavljuju ozbiljne igre (Asgard's Wrath).

 
Upravo! Negde sam na netu pročitao da je ovo prvi pravi VR System Seller. A i to što kažeš za cenu ulaznice. Ako izuzmemo cenu računara koji imam, VR me je izašao $300 USD. Imam Samsung Odyssey+ WMR koji je za moje potrebe trenutne odličan uređaj.
 
Najskuplja igra ikada. Al dobro, ostanu ti cvikeri za ostale igre. Osecam da ce valve da pokaze prednosti VRa ko niko do sada.
 
VR... o majko bozja. Dobro nije Half Life mobile card game. Bez Marca Laidlawa, imam osecaj da ce ovo biti jos jedan tech demo. Ili barem se nadam da ce biti :-devil-:
 
^
+1
Haah bas... Kakav bre VR gluposti sa tim
 
Valve je sada u biznisu VR konzola i ocekivano da im igra bude VR. Dosta dugo se vec prica da bi naredni HL trebao biti VR igra.

Mozda ne treba ocekivati mnogo. EA izbacuje Medal of Honor: Above and Beyond igru o kojoj niko ne prica jer je VR ine izgleda kao "next gen".

VR je fantazija. Nesto sto se mora probati da bi se znalo. Ali na zalost, najbolje funkcionisu "kokpit" igre kao racing ili space simulacije. Sve ostalo je, kako neko rece, tek demo. Mozda Valve postavi nove standarde. Will see..
 
Dobro je odradjen na ps npr Until down: Rush of blood ili BeatSaber, 2 igre koje pipnuo ne bih ali preko vr su odlicne.
Takodje i Skyrim, iako sam presao i uzivao na pc, preko vr kao da sam igrao totalno novu igru.
Zivo me zanima kako ce resiti ovde igru...

...riding on 720p...
 
Ttenutno imam i igram povremeno:
Doom VFR
Pavlov
Space Pirate
No Man's Sky

Imam još nekoliko naslova koje nisam stigao da obrnem, ali sam ih uzeo na popustima.

Osećaj je teško opisati rečima. Ko god da je dolazio kod mene je bio u fazonu da nije mogao ni da sluti koliko je dobro dok nije stavio kacigu na glavu i probao sam. Zato se i radujem ovom naslovu, a naravno i zato sto mi je lično Half Life serijal nešto najbolje što sam ikada igrao. Mislim da sam keca i dvojku djuture obrnuo jedno 20 puta u poslednjih 20 godina.
No, iako posedujem VR opemu, bilo bi mi bzvz da bude VR only igra, jer na svake 2 osobe koje su kod mene probale VR ima još jedna koja zbog mučnine nije mogla da podnese duže od 10-15 minuta u komadu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja sam samo jednom probao trke, volan menjac, vr i na prvom izletanju sa ztaze me preseklo u stomaku ko stvarno da izlecem. Stvarno nisam mogao da zamislim da je toliko dobra prevara. A to je bilo pre 3 godine, sad su jos i uznapredovali sigurno. Sto se mene tice VR sa tastaturom i misem bi bilo dovoljno, konroleri su mi malo zamlacivanje a verujem da je implementacija tih kontrolera 90% zaebancije za developere.
 
Glasovni glumci uzas, ali sta se moze kad su originali umri od starosti :smash:
Nadam se da ce modderi sklepati neku flat verziju.
 
Neko je rekao da nije dobra ideja sto rade VR. Mislim da im je to najbolja ideja da proguraju VR..
 
Odlicno izgleda. A VR pati sto veliki izdavaci ne rade AAA za VR.
 
Igra će biti VR only. Zaista je u pitanju AAA naslov dužine kao i Half-Life 2.
Kao što su moderi portovali i originalni Half-Life u VR, verujem da će i ovu igru portovati za druge načine igranja, pogotovo s obtzirom da je od starta otključan Workshop.

Evo malo detaljnije o svemu:
 
Samo da dodam da ko god ima VR set treba da proba Elite Dangerous... meni je to ubedljivo najbolja VR igra koju sam igrao.

Zivo me zanima kako ce resiti kretanje u ovoj igri, posto je najveci problem VR tehnologije upravo mucnina.
Simulacije voznje i letenja se nekako nose sa time posto se ljudski mozak lakse nosi sa VR-om ako je telo stacionarno, ali bilo kakvo pomeranje tela u prostoru poput klasicnih wsad 1st person igara izaziva neprijatan osecaj i mucnicnu.
Trenutno je za ovo najbolje resenje upotreba teleporta umesto kontinualnog pomeranja tela u prostoru, samo ta opcija prilicno ogranicava gaming opcije tako da videcemo. :)
 
Vjerovatno ce biti teleportacija kao i kod drugih igara.
 
Samo da dodam da ko god ima VR set treba da proba Elite Dangerous... meni je to ubedljivo najbolja VR igra koju sam igrao.

Zivo me zanima kako ce resiti kretanje u ovoj igri, posto je najveci problem VR tehnologije upravo mucnina.
Simulacije voznje i letenja se nekako nose sa time posto se ljudski mozak lakse nosi sa VR-om ako je telo stacionarno, ali bilo kakvo pomeranje tela u prostoru poput klasicnih wsad 1st person igara izaziva neprijatan osecaj i mucnicnu.
Trenutno je za ovo najbolje resenje upotreba teleporta umesto kontinualnog pomeranja tela u prostoru, samo ta opcija prilicno ogranicava gaming opcije tako da videcemo. :)

A bas sam se pitao sto im problem da naprave normalno pomeranje kroz prostor teleport mi bas bezveze izgledao. Da li ce naprednije naocare jednog dana da rese problem sa mucninom ili kod tog dela nema spasa?

https://half-life.com/en/alyx koristan link
 
Poslednja izmena:
To je isti problem kada se voziš i čitaš knjigu. Vecini bude mukam, nekima ne. Za kretanje kroz prostor u VR igrama treba biti neka referenca za staticnost. Zato u space sim i racing igrama ljudi imaju najbolje VR iskustvo.
 
Kretanje će biti moguće na 3 načina pročitah negde. Teleport, dash i klasičan movement, pa šta kome godi. Ja recimo nemam problema s klasičnim movementom, naprotiv, teleport i dash su mi truba.
 
Nalupa se devojka za medalju...
 
To je isti problem kada se voziš i čitaš knjigu. Vecini bude mukam, nekima ne. Za kretanje kroz prostor u VR igrama treba biti neka referenca za staticnost. Zato u space sim i racing igrama ljudi imaju najbolje VR iskustvo.
Bice onda ovo dosta sporije i staticnije iskustvo od hl 2
 
Pisao sam ja jos pre par godina da ce sledeci Half Life (ako ga bude) biti VR only iskustvo, tako da se nisam uopste iznenadio ovim trailerom u smislu sto je VR only, jer to ima 100% logike, zeli Valve da pogura svoj VR uredjaj, a kako jos uvek ne postoje AAA igre za ovaj sistem, ovo je nesto sto je preko potrebno i ako ovo ne pogura VR, bice tesko...
Mora VR-u jos da padne cena i mora biti jos prijemcljiviji, lakse, bez kablova, treba da bude kao slusalice, stavis na glavu i odma radi.
Koristio sam dosta VR u raznim prilikama i to je vrhunska stvar, koja moze i mora jos da napreduje, ali jedina koja nudi step forward, jos od prve 3D igre.
Nije za svakoga, faktor mucinine i prilagodjavanja je prisutan, moze se to redukovati narednim verzijama, moze se dovesti u OK stanje kad pricamo o masovnoj konzumaciji, ja zelim da VR uspe, zarko zelim, jer ne postoji nigde toliki nivo imerzivnosti niti ce postojati, ja ne znam kako, ovo je jedini nacin.

Da se vratim na Half Life Alyx, jedino sto me je iznenadilo jeste sto su uopste najavili narednu Half Life igru, jer sam nekako digao ruke posle toliko vremena i pomislio da se mozda nikad nece ni desiti... ali stvorila se tolika buka i hype i zelja za nastavkom, da Valve iako mozda nije planirao, jednostavno nije mogao da odoli da ne pokupi kajmak, kad vec postoji nezapamcena zainteresovanost i da nije VR Only, verujem da bi u prodaji odmah oborila mnoge rekorde.
Iznenadilo me je sto graficki ne izgleda VAU kao sto su i prvi i drugi deo izgledali, vec obicno, kao obican nastavak tamo gde je stao, kao Half Life Episode 3, tako mi grafika izgleda, ali dobro, treba imati u vidu da je ovo VR i da se mora imati visok FPS, zato ni grafika nije bas moderna, ali daleko od toga da je losa i daleko od toga da nije osetno bolja od Half Life Episode 2, samo nije VAU, ali to je ocekivano.

Zasto je Alyx glavni lik, ne znam, ima logike, kvalitetan je lik, na njoj se zavrsio onaj cliffhanger, a obzirom da je Valve najavio 3 jake VR igre, onda mi na pamet pada da ce to mozda opet biti nesto kao sto su ranije bile epizode, pa ce doci vreme i za Gordona Freeman-a.

Dal ce Valve izbaciti non VR verziju ove najavljenje igre? siguran sam da nece, dal ce izbaciti posle nje neku non vr igru u ovom univerzumu? za to postoje vece sanse od ovog prvog, ali i dalje prevaginje da nece, usudio bih se da kazem da i ne treba, VR je buducnost i treba se njoj posvetiti, a ko ce drugi da pogura ako ne Valve, oni jedini i imaju tu moc.
Dal ce moderi napraviti non VR iskustvo ove igre? to je moguce, ali ne verujem da ce kvalitet takve igre biti nesto, jer ovo je namenjeno za VR i cela poenta je oko toga.

Siguran sam da ce ovo biti VR excluziva i da nece raditi na Oculusu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno