Šta je novo?

Half Life: Alyx

Igra izgleda ludilo..ne mogu da zamislim kako je na vru. Ludilo kako je izvedena interakcija sa okolinom, ako ovo ne progura vr ne znam sta ce.
 
da li se zna da li ce biti verzija bez VR?
 
Ne. Direktno Valve odgovorio već ranije na isto pitanje.
 
Samo je pitanje vremena kada ce neko odraditi non-VR mod/patch.
 
Sigurno, ali cemu to? To nije ista igra, dizajnirana je da se igra u VR.
 
- Neplacanju odredjene (paprene) cifre za VR opremu
- Omogucavanje igre ljudima kojima ne odgovara VR koncept
....
 
- Omogucavanje igre ljudima kojima ne odgovara VR koncept
....

Razumem ja to, ali sto uopste igrati igru na taj nacin i ne gledati recimo na yt?
Najbolje igre koje sam odigrao u VR uopste ne mogu da zamislim na m+k.
To jednostavno nije to.
 
Poslednja izmena:
Samo je pitanje vremena kada ce neko odraditi non-VR mod/patch.

Ne verujem da cemo to videti u skorije vreme, ako i ikad, u nekom upotrebljivom stanju.

Many of the interactions in this game aren't simple state changes that can be mapped to button presses. Like to open a door, you don't just walk up to it and press the "open door" button and it opens. Rather, the vast majority of the interactions in HL:A are physics driven. Doors work because the physics make it so you can't just phase through them, but your body and hands have physical properties. To open a door, you touch the handle and pull it downward -- because your hands can do that and move the handle physically -- then grip the handle to pull and swing the door open. There is no single "open door" mechanic, instead you physically pull it out of your way.

Many of these interactions only work because of the way VR controls work, i.e. 1 to 1 positional tracking with full prioproception of limbs. Trying to do things like catching ammo out of the air would be nearly impossible without VR. This is a game built from the ground up for VR. Play it for a few hours and it'll become pretty clear why a non-VR version just won't happen, not without it being a massively different game. Like, trying to make Super Mario 64 on the SNES without using polygons. Even moment to moment gameplay scenarios are built around these expectations. Like, for example, there are large crates at points which you can't move with one hand. To move them requires you use both arms to move out of the way. And sometimes they are placed in front of exits during a shoot out with enemies. That plays into the tension and interaction of the fight. Do you try and clear a path and run away? Because to do so, you need to occupy both hands, which means you can't be fighting back. Other moments that are similar are times when you're trying to heal during a fight, which requires your hand be placed still in a machine. So your body is physically moving, straining to jump around while keeping your other hand on the machine, dodging and ducking behind objects for cover.

These things just are impossible to map to a mouse and keyboard and retain their intent in the gameplay loop.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Koji VR set je bestbuy za ovakve stvari, igrao bi i assetto corsa ?
 
meni i dalje nije jasno kako ljudi hodaju u VRu, jedino sto mi pada na pamet da napave dzinovski hamserweel :)
 
Ne hodaju. Kreces se sa gamepadom. Ili koristiš teleportaciju. Imas prostora mozda 2x2m da hodas i to je to.
 
Mislim da je van pameti igrati nesto ovako bez VR-a, osecaj ce biti tri puta losiji, po meni besmisleno, ali totalno.

Radije cu sacekati , pa ako treba i dve godine da kupim VR, pa onda da igram.

I meni je svasta van pameti pa nikom nista. Ti cekaj vr, ja cu mod i svi lepo da uzivamo :smoke:
 
*mjau**mjau**mjau* ovo je infinity fun... Mora da nadjem nekog zanimljivog ko ce da prelazi da gledam walktrough :D
 
Poslednja izmena:
uopste nisam zagrejan za VR, ali uopste, ali ovo ce morati da se igra tako!
 
Posto imam i Rift CV1 i Quest+Link igru sam probao u obe varijante. I bolje izgleda na Quest+Link zbog vece rezolucije Questa. Bez obzira na kompresiju. A igra zaista fenomenalno izgleda. Definitivno najbolja VR igra koju sam do sada igrao. Valve je ubacio neke inovativne stvari sto se tice VR-a, gameplaya i kontrola. Voleo bih da imam Index da to najbolje iskusim,ali i ovako je odlicno. Malo sam se namucio da nateram da mi igra radi kako treba, ali sam na kraju uspeo.A izasao je i manji patch za igru juce. Na Ultra Fidelity podesavanjima, sto je maksimum, fps mi je maltene stalno zakucan na 72 sto je maksimum za Quest. Igra je vise nego dostojna Half-Life fransize i ja sam prezadovoljan za sada. Verujem i odusevljen kada budem zavrsio igru.
 
Zanimljivo da je jedna igra rasprodala sve zalihe VR sistema i to je pomama krenula kad su je najavili.
 
Dobro je i treba nesto da pogura VR, ovo je naslov koji prodaje platformu, neka nastave tako, neka VR udje u mainstream i neka za nekih godinu dana cene padnu sa 1000 na 400/500 evra, pa da se svi igramo.
 
https://www.dsogaming.com/videotrailer-news/here-is-half-life-alyx-being-played-with-mouse-and-keyboard-and-without-a-vr-headset/

Evo na sta without VR lici trenutno, lepo je do polovine videa.

Edit

Inace ako ikad izadje HL3, siguran sam da mora biti VR, sad su se digli standardi sa Alyx, nema sanse da objave HL3 kao obicnu verziju bez VR, jer to bi bilo kao da sidjas sa konja na ponija.
Jednom kad probas VR, sve ostalo ti deluje bezveze i zastarelo, kao kad se jednom preslo sa 2D na 3D ili sa 60hz na 144hz itd...
Taj osecaj imerzivnosti i da se osetis kao da si u pravom svetu, da je sve realno, sa realnom razmerom objekta, sa svim tim kontrolama rukama, nogama, pomeranja tela kao u stvarnosti, jednostavno jednom kad se sve to iskusi, nema nazad, tesko je posle navici se na ovu mnogo losiju prezentaciju svega, bez VR-a, ko kad predjes sa TV-a od 100 inchi, na gameboy.
 
Poslednja izmena:
Nisam pratio na casu.

Jel ce izaci normalna verzija ove igre ?

VR nikad nisam probao, niti planiram.
Mora da se povuce neka granica sta je igra, a sta realnost.
 
A sta bi to bilo nezvanicna verzija igre :) ?
 
Da li je negde kod nas uopšte moguće kupiti HTC Vive Pro ili makar Oculus Rift S u regularnoj prodaji?
 
Nazad
Vrh Dno