Šta je novo?

Windows 10 i internet connection sharing problem

link2rage

Čuven
Učlanjen(a)
16.01.2004
Poruke
408
Poena
620
Zdravo, imam jedan problem u maloj mrezi od 4 racunara. Na glavnom racunaru koji je ujedno server sa programom i bazom i na kome je Windows 10. Odradio sam Internet Connection Sharing (ICS). Internet dobija preko Wifi kartice koja je sherovana. Windows je dodleio tada automatski na mreznom adapteru 192.168.137.1 koji je povezan sa ostala 3 racunara preko switcha. Na preostala 3 racunara imam Windows 7. Sve radi radi kako treba sa ta 3 racunara (program za evidenciju, internet..) sve do trenutka kada resetujem server ili ga ugasim i upalim ponovo. Tada ona 3 racunara vise nemaju internet, dok mreza radi ali kilavo.Na serveru radi internet. Cak i ovaj program za evidenciju radi. Racunari se vide medjusobno, iako je primetno sporiji pristup mrezi. Onda iskljucim ICS na wifi pa ga ukljucim opet i tada radi normalno to sledeceg paljenja racunara. Probao sam i staticke adrese da dodelim ovim racunarima sa windows 7, ali problem ostaje. Inace je pre ovoga na Serveru gde je trenutno WIndows 10 bio windows 7 i sve je radilo besprekorno. Inace razlog zasto sam ovako povezeo je da bi imao gigabitnu mreznu. Znaci jos jednom Windows 10 vuce internet preko wifi (telekom adsl) koji je je ujedno sherovan, preko mrezne kartice salje podatke preko switch-a ostalim racunarima koji imaju windows 7. Sve radi lepo do ponovnog restartovanja ili startovanja servera. Tada moram da iskljucim ICS i ukljucim ponovo da bi sve proradili. U pitanju su sve Pro varijante Windows-a i to legalni. Svaka pomoc je dobrodosla.
 
Možda je glupo pitanje.... Ali zašto komplikuješ sa ICS-om? Ako već imaš i router I switch zasto ne povezes sve lepo kablovima?

Ako router nije tvoj, kupu drugi ili kupi AP pa na njega nakacio sve...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno