Šta je novo?

2.4Ghz vs 5Ghz

To što je talasna dužina manja ne znači da 'zrači manje'. Naprotiv, manje talasne dužine su štetnije, ne penetriraju kroz ljudsko telo, telo ih 'upija'.
To naravno važi za mnogo veće frekvencije, razlika između 2.4GHz i 5GHz je mizerna, zanemarljivo potpuno sa tog aspekta.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To što je talasna dužina manja ne znači da 'zrači manje'. Naprotiv, manje talasne dužine su štetnije, ne penetriraju kroz ljudsko telo, telo ih 'upija'.
To naravno važi za mnogo veće frekvencije, razlika između 2.4GHz i 5GHz je mizerna, zanemarljivo potpuno sa tog aspekta.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Zar nije duplo snaznije, jer oznacaju broj talasa koji vibriraju u jednoj sekundi a 5 ghz ima duplo vecu frekvenciju od 2,4?
 
Da malo ozivim ovu temu.
Da li je neko upoznat koliko je stetna radijacija ovog Telekomovog Huawei dual band rutera koje koriste, i ima li bilo kakve razlike u odnosu na klasican 2.4Ghz ruter?
Par sati provedenih napolju po letnjem danu će te više ozračiti nego ruter za čitav život.
 
Bolju diskusiju bi otvorio kada bi objasnio šta bi radio sa svim bezicnim uređajima koji se koriste danas kada bi ukinuo wifi i mobilnu tehnologiju?

Pa tu nema diskusije....bez te tehnologije jedino sto moze da se uradi jeste da se oni bace u djubre, oko cega da diskutujemo? :)
 
Pa tu nema diskusije....bez te tehnologije jedino sto moze da se uradi jeste da se oni bace u djubre, oko cega da diskutujemo? :)

Pa oko toga sta bi ponudio kao zamenu covecanstvu kad im ukines kompletnu bezicnu tehnologiju? (svestan si da sve danas sto imas radi na 2.4 ili 5GHz ):)
 
Pa oko toga sta bi ponudio kao zamenu covecanstvu kad im ukines kompletnu bezicnu tehnologiju? (svestan si da sve danas sto imas radi na 2.4 ili 5GHz ):)

A sto bi to bio moj ili tvoj posao ili briga? Svako gleda svoj interes a interes generalne populacije je zdravlje a ne sta ce se desiti sa nekom gvozdjurijom. I ne govorimo o ukidanju nego prilagodjavanju standardima koji bi minimizirali negativan uticaj na zdravlje celog bioloskog sveta, a takvih standarda nema (ili ih ima ali se oni ne preispituju) iako ima nebrojen broj istrazivanja naucnika i doktora koji skrecu paznju na to. Da ne razmisljamo na taj nacin danas bi i dalje imali parnu lokomotivu, elektrane na ugalj (mada na balkanu ih i dalje ima), obicne dizel motore a ne sa standardom 6 ili dokle se vec stiglo... a kao sto vidis niko nije ukinuo zeleznicki i drumski saobracaj niti grejanje.
 
Moj savet ti je da ne razmisljas mnogo o tome posto kao sto si rekao sve to nije mi moj ni tvoj posao ili briga ;) Korsti ili ne, jedino na to imas uticaja..rasprave takvog tipa su besmislene jer nikada ne vode nigde
 
Ne bih ja razmisljao o tome da nemam i sam odredjene zdravstvene probleme za koje se tesko moze naci uzrok. Obrati samo paznju kod sebe i ljudi u svom okruzenju koliko losije pamte i koliko su im losije kognitivne sposobnosti. Ako nesto mogu da uradim i da popricam sa komsijama da smanjimo zracenje to cu i da uradim... jer nista ne moze da kosta cak iako to nema nikakav uticaj na zdravlje (u sta sumnjam)...zato i nisam nameravao da o tome diskutujem vec samo o tehnickom aspektu.
 
Poslednja izmena:
Ok... Pogase komsije sve em emitere.. sta ces sa ostalima, koji mnogo, mnogo jace zrace od kucnog rutera?
Mani se gluposti, ne mozes nista, osim faradejev kavez u stan ili neku pecinu da iznajmis...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Ne bih ja razmisljao o tome da nemam i sam odredjene zdravstvene probleme za koje se tesko moze naci uzrok. Obrati samo paznju kod sebe i ljudi u svom okruzenju koliko losije pamte i koliko su im losije kognitivne sposobnosti. Ako nesto mogu da uradim i da popricam sa komsijama da smanjimo zracenje to cu i da uradim... jer nista ne moze da kosta cak iako to nema nikakav uticaj na zdravlje (u sta sumnjam)...zato i nisam nameravao da o tome diskutujem vec samo o tehnickom aspektu.

Kao sto ti rece Duke ne mozes nista da uradis jer si izlozen zracenju koje dolazi spolja. Zgrade oko tebe, moblni operateri i zracenje iz svemira, itd. Meni da dodje neko u zgradi i trazi da ugasim wifi jer on misli da njemu smeta, da kako da ne :d Dok se ne donese zakon ili svi ne pocrkamo nista od toga :D
 
Sve je počelo kad smo dopustili železnicu.
8205e7d899611dbb6b005fd76875dabc.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Hteo si reci kada smo izmislili tocak...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Dajte na papir da se stavi sta sve i koliko zraci pa da vidimo da li to ima smisla ili ne. To je kao kad bi ljudi u Boru ili Obrenovcu svi odlucili da se greju na ugalj jer ne mogu da ugase zelezaru i elektranu pa je onda svejedno posto im je vazduh ionako zagadjen. Ili ako ti bracni partner pusi mozes slobodno i ti jer si ionako u dimu. Meni je jasno da je potpuno drugacija paradigma razmisljanja kad je covek potpuno zdrav jer mu je to negde sve u teoriji i daleko, pa su to onda gluposti...

U inostranstvu naravno da ljudi imaju vecu svest o tome. Citam da su preporuke da se Power na ruteru sa defaultnih 100% smanji na 15%, a Beacon interval sa 100 na 1000, i da se podesi automatsko gasenje preko noci. MTSov ruter to podrzava... a ako bi sve komsije to uradile znacajno bi se smanjilo elektro zagadjenje. Ne znam koja bi prepreka bila da se to uradi.... cak i ako su sve to gluposti hoce li nas nesto kostati da sa dve pakle cigareta dnevno predjemo na jednu?
 
Cek hoces da smanjis jacinu wifi signala 6x ?? Jel to planiras da koristis ruter kao logorsku vatru, pa da se svi okupite oko njega kako bi imali signal?
 
U inostranstvu imaju vecu svest... Ko, gde, sta?
Ako neko voli zdravo, to su nemci.
Nikada nigde nista nije niti objavljeno niti preporuceno.
Zasto? Jer imaju institucije koje vode racuna o tome i regulisu trziste.
Znaci ne rekla kazala, Duke misli, wannabe naucnici vec ispitivanje kroz naucne metode.
Ti nemas problem od em zracenja jer da imas, umro bi posle prvog prolaska ispod medjugradskog dalekovoda.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Ja samo kazem sta neko od njih preporucuje ne da tako i treba. Naravno, oni imaju mnogo vece brzine od nas pa kada smanje Power na ruteru to stvarno bude beznacajan pad performansi.
Kada na MTSovoj optici sa 100% se smanji na 20% u jednoiposobnom stanu protok padne sa 98 na 85 a kod komsije sa 50 na 25. Mogu da razumem da nekom to moze znaciti ozbiljan pad u performansama ali kako budemo prelazili na sve brzu i brzu optiku to nece biti neki problem. A i ne mora da se smanji skroz na 15%, stelujes koliko ti odgovora jer ne zivis u dvorcu nego u stanu.

Nije objavljeno za mnogo stvari ni u istoriji. Tako je desetinama godina nakon industrijske revolucije umiralo ko zna koliko hiljada ljudi od zagadjenja u Londonu i velikim gradovima dok se svest nije toliko razvila da se poradi na zagadjenju. Takodje niko nije objavljivao ni da je pusenje stetno pa sigurno jedno 30-40 godina, cak se i preporucivalo. O upotrebi odredjenih farmaceutskih sredstava da i ne govorim koliko su se ona koristila pre nego sto je objavljeno da su stetna. To je jedna velika industrija, a nesto se objavi tek kada se masa pobuni....koliko mi koristimo bezicnu internet tehnologiju, nekih 15-20 godina sto nije mnogo a u linku iznad imate veliki broj istrazivanja koja govori o stetnosti istog, kao i peticija preko 150 lekara i naucnika sirom Evrope ka Evropskoj Komisiji o elektro zagadjenju i manjku analize stetnosti kada se tehnologija implementira. Odgovor Evropske Komisije je da to nije u njenoj nadleznosti nego svake zemlje posebno.
 
Poslednja izmena:
Molim te da odes do ETF-a/Fizickog fakulteta i/ili insituta za Fiziku i porazgovaras sa nekim profesorom tamo o stetnosti EM zracenja. Sad ozbiljno. Mani se tih polu-sumnjivih sajtova na internetu. Mogu ja da ti napravim sajt o prelasku u drugu dimenziju koriscenjem 5G tehnologije sa sve pseudo naucnim iskazima.
 
Ovo je po meni otišlo predaleko... Prvo, jačina signala nije, odnosno ne mora da bude u direktnoj vezi sa brzinom internet protoka. To bi značilo da "više zrače" oni koji imaju brži net. Hajde da ograničimo svima brzinu na 10/1, može youtube da se gleda, zar ne? Šta će bilo šta više ikome osim da gleda youtube, kurir tv i slično. Isti ruter bez obzira na brzinu neta će isto zračiti. Ono što može da šteti zdravlju je jonizujuće zračenje što wifi svakako nije. Ipak, ima rešenja i za te brže internete-> vidi sliku. Nije ni skupo rešenje.

@DukeLander nije ni to baš dobro poređenje, frekvencija u elektroenergetskoj mreži je 50Hz pa se teško može porediti sa mikrotalasima, ali se slažem da frekvencije na kojima radi wifi nisu opasne čak i na dugi rok.

@majstor nemoj da misliš da druge zemlje ne koriste ugalj za proizvodnju struje. Oni koji prelaze na druge izvore to rade zbog cene ili zato što su ugalj potrošile. Evo vam primera, u slučaju da građani Srbije požele da troše "zelene" kilovate i da u potpunosti izbacimo ugalj iz proizvodnog miksa, procena je da bi cena struje bila oko 10c za kWh, i to samo deo za električnu energiju, na to idu ostale stavke iz računa. Dakle 15-20 centi. Mislite da biste želeli da plaćate to? Još važnije, mislite da bi naša moćna industrija motanja kablova izdržala to?
 

Prilozi

  • 6174PsFWJSL._AC_SX425_.jpg
    6174PsFWJSL._AC_SX425_.jpg
    36.1 KB · Pregleda: 52
E pa o tome se i radi sto nije dovoljno konsultovati ETF-ovce nego i medicinsku struku jer su oni ipak merodavniji o tome da procene koliko je nesto stetno ili ne na ljudski organizam. Ja znam otprilike sta svaki inzenjer odgovori na ovo pitanje zato to i kazem. Znaci ne radi se o polusumnjivim sajtovima - radi se o ozbiljnim medicinskim strucnjacima, ozbiljnim istrazivanjima i ozbiljnim temama:

Over 230 scientists from more than 40 countries have expressed their “serious concerns” regarding the ubiquitous and increasing exposure to EMF generated by electric and wireless devices already before the additional 5G roll-out. They refer to the fact that ”numerous recent scientific publications have shown that EMF affects living organisms at levels well below most international and national guidelines”. Effects include increased cancer risk, cellular stress, increase in harmful free radicals, genetic damages, structural and functional changes of the reproductive system, learning and memory deficits, neurological disorders, and negative impacts on general well-being in humans. Damage goes well beyond the human race, as there is growing evidence of harmful effects to both plants and animals.

Peticiju ka ujedinjenim nacijama mozes da vidis u linku ispod, i imas spisak svih 230 lekara/naucnika koji su potpisali ovu peticiju....pa mislis da pored njih treba da odemo do ETFa da pitamo nekog?

https://emfscientist.org/index.php/emf-scientist-appeal

A ovo ti je peticija ka EU koja se desila 2017, znaci mnogo pre ove halabuke oko 5G:
https://www.stralskyddsstiftelsen.se/wp-content/uploads/2017/09/scientist_5g_appeal_final.pdf
 
Poslednja izmena:
Nije teško skupiti 230 lekara/naučnika među teoreticarima zavere i dati im da potpišu nekakvu peticiju protiv 5g mreže. Tek kad neka priznata institucija zvanično stane iza takve peticije možemo da govorimo o tome da nauka kaže da je 5g zračenje štetno.
Do tada, glasam za brisanje ovakvih tema na Benchu, nije ovo forum za domaćice i dokone penzionere.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nije teško skupiti 230 lekara/naučnika među teoreticarima zavere i dati im da potpišu nekakvu peticiju protiv 5g mreže. Tek kad neka priznata institucija zvanično stane iza takve peticije možemo da govorimo o tome da nauka kaže da je 5g zračenje štetno.
Do tada, glasam za brisanje ovakvih tema na Benchu, nije ovo forum za domaćice i dokone penzionere.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Nauka je to i rekla (ne za 5G vec za 2G,3G,4G i svo ostalo wireless zracenje koga ima sve vise) jer imas relevantna naucna istrazivanja na tu temu. Znaci nije se njih 230 skupilo i tek tako potpisalo neki papir, vec su objavljena naucna istrazivanja kao potpora za tu peticiju a tamo imas linkove na sve njih. Da li ce im neka institucija dati znacaj ili ne je samo stvar politike i interesa. Jel nas na forumu vise zanima politika ili znanje koje je dokumentovano naucnom metodologijom? Ono prvo ja bih pre rekao da je predmet interesovanja domacica i dokonih penzionera.
 
Poslednja izmena:
Nauka je to i rekla (ne za 5G vec za 2G,3G,4G i svo ostalo wireless zracenje koga ima sve vise) jer imas relevantna naucna istrazivanja na tu temu. Znaci nije se njih 230 skupilo i tek tako potpisalo neki papir, vec su objavljena naucna istrazivanja kao potpora za tu peticiju a tamo imas linkove na sve njih. Da li ce im neka institucija dati znacaj ili ne je samo stvar politike i interesa. Jel nas na forumu vise zanima politika ili znanje koje je dokumentovano naucnom metodologijom? Ono prvo ja bih pre rekao da je predmet interesovanja domacica i dokonih penzionera.
Časopis je objavio (pa povukao) istraživanje da MMR vakcina izaziva autizam. I to je bio, isto ovako, ozbiljan naučni rad.

Pa se na kraju otkrilo da je taj doktor poludeo jer ima autisticno dete i traži krivca.

Imamo i mi istog takvog jednog kod nas.
 
Nazad
Vrh Dno