Šta je novo?

nemogu da instaliram drivere za grafu

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
pozdrav svima,

napravio sam vrv glupost, ali sad ajde, ako se moze nekako ispeglati....
naime, mrzelo me da radim clean install win10, pa sam ga prepeglao preko win7, tojest, odobrio mu da ga apdejtuje kad sam pokrenuo install sa usb-a.
prilikom provere, napisao mi je da mi graficka nece raditi kako treba, i confirm.
instalirao/apdejtovao se na win10, sve je tu i sve je instalirano kao i pre, sve je zapamtio, samo grafu nemogu da sredim.
pokazivao mi je da su neki driveri 383 instalirani, i nije mi dao zadmnje da instaliram.
pokrenuo sam win update, sad je nabacio kene windows drajvere za grafu od Jula ove godine, ali i dalje kad pokrenem instalaciju 440.20, pukne prilikom instalacije drajvera za grafu, i i izbaci mi da je failed. probao i desni klik pa rucni update iz foldera, isto prijavi gresju.

sta da radim , a da ne ubijam ceo ssd, tojest ako moze ovo da se sredi nekako?

hvala.
 
Grafika iz profila?

Imaš na nVidija stranici gde skidaš drajvere i DCH paket, pa skini i probaj sa njime.
 
I izbrisi postojece drajvere DDU-om
 
deinstalirao i sa DDU iz safe moda, i sad kad krene da proverava system compatibility, jednostavno se ugasi nvidia installer
 
kad ukucam DCH, isto mi izbaci 441.20 game ready driver,,,,,,,
 
Samo ti skini njega i probaj. Imaš ga pod "windows driver type" sekcijom.

A ovo što se gasi installer, to već može biti nešto drugo, te bi tu valjalo da se minimum odradi jedan sfc /scannow.
 
Poslednja izmena:
ne gasi se vise, sad prodje, ali i dalje nema sanse da instaliram driver.... evo sad skidam 441.20 kad sam ukucao DCH u search
 
probao sam i gforce driver expirience da skinem prvo, i isto nece da ga instalira, failed.....
 
Hm, možeš da probaš ddu iz safe moda, ALI da izgasiš net (izvuci lan kabl najlakše) pre paljenja sistema posle toga. Čisto da 10-ka ne svuče drajvere sa neta i instalira pre tebe.


Probaj svakako i jedan sfc /scannow iz admin cmd-a pre ovoga.
 
Poslednja izmena:
sfc je besmislen pre dism komande pre.

edit: i ddu po defaultu disejbluje automatsko skidanje drajvera,i to radi cak i na poslednjoj verziji 10tke,licno probao pre par dana (zaboravio da skinem poslednje pre DDU-a,a uzasno spor net imam pa je potrajalo).
 
Poslednja izmena:
ma format C, clean install, i sve proslo kako treba odmah.....
 
aha,verovatno si negde zeznuo DDU ili neku staru verziju skinuo,ili neki levi drajver.sve i da je pokarabusio kompletnu instalaciju sa dism i sfc pakujes sam windows kao da je svez,a traje sve 10tak min najvise.ovo pisem ako neko bude citao,da ne gubi vreme bez potrebe.
 
pa nisam nista staro instalirao, a windoza je brljavila posle svakog restarta prikazivao drugu verziju drajvera, pisao sam vec gore o tome, i 383... i 388. i 430.... i microsoft drajvere, i nikako nisam uspeo da zavrsim. a nije hteo ni gforce ecperience da instalira, da probam direkt drajvere da svucem preko njega, i onda mi puko film i cao zdravo....
 
pa nisam nista staro instalirao, a windoza je brljavila posle svakog restarta prikazivao drugu verziju drajvera, pisao sam vec gore o tome, i 383... i 388. i 430.... i microsoft drajvere, i nikako nisam uspeo da zavrsim. a nije hteo ni gforce ecperience da instalira, da probam direkt drajvere da svucem preko njega, i onda mi puko film i cao zdravo....

nista cudno ja sam jedno 5 verzija instalirao za redom od toga 3 iste jer nije hteo da prihvati odnosno vracao je , samo isklikcem i sve radi :D smesno kako microsoftovi proizvodi rade i optimizovani , sad su im prozori nikakvi , kad idem dole u dnu da izadje onaj preview pored starta sto su aktivni i kad ides na jedan ili drugi (a oba su otvorena) on pretvori onaj sto nije aktivan u neki blanko prozor istih dimenzija i pozicije tipa promeni ga u transparentni, e sad nece sad ih pretvori u nasumicnu dimenziju u nesto neoptimizovano nesto random , but why? why? :smash:.
 
nista cudno ja sam jedno 5 verzija instalirao za redom od toga 3 iste jer nije hteo da prihvati odnosno vracao je , samo isklikcem i sve radi :D smesno kako microsoftovi proizvodi rade i optimizovani , sad su im prozori nikakvi , kad idem dole u dnu da izadje onaj preview pored starta sto su aktivni i kad ides na jedan ili drugi (a oba su otvorena) on pretvori onaj sto nije aktivan u neki blanko prozor istih dimenzija i pozicije tipa promeni ga u transparentni, e sad nece sad ih pretvori u nasumicnu dimenziju u nesto neoptimizovano nesto random , but why? why? :smash:.

Just because :) Drajveri u Windows instalaciji su vrlo bazični, uglavnom samo da baci sliku. Kada bi imali sve pune drajvere wondows download bi bio preko 100GB. Kada si proključen na internet perilikom instalacije windows-a onda oni skinu nešto bolje drajvere mada su i oni obično prilično matori.
 
Just because :) Drajveri u Windows instalaciji su vrlo bazični, uglavnom samo da baci sliku. Kada bi imali sve pune drajvere wondows download bi bio preko 100GB. Kada si proključen na internet perilikom instalacije windows-a onda oni skinu nešto bolje drajvere mada su i oni obično prilično matori.

Ma cista glupost da bacim komp iz 2017te u djubre (inace ono gore sa prozorima navedeno neoptimizovano se desava sa pravim drajverima a ne sa windows) i da se vratim na amd 6400+ black edition 125w procesor sa sve mojim buildom win 7 , ubacim gtx 1050ti da vidim kako radi na pci express 1.0 u njega e znas da jedno 50%-70% radi bolje u windowsu browsingu itd. , to nije mali procenat ono sto ucitava 10 sekundi novajlija starac sa 2mb lvl kesha odradi za mnogo manje sa svega 3gb ddr2 rama :D Ima cak i sata i ide portove m2n e sli ploca , sve podrzava starac :D
 
Poslednja izmena:
A reci mi Grofe , kad sam instalirao win 10 , skinem drajver intel rapid sata storage i ostavim ga nek se nadje ako ikad zatreba (ne otvaram ga nista mu ne radim samo nek stoji na D: ) , medjutim nasao je drajver za sata kontroler kao "standard sata kontroler" ok ja idem na rucno u chipset drajver i naravno upakovan je i kad se instalira nista se ne desava sa sata kontrolerom , kad sve instaliram isto sve stoji , medjutim idem na rucno odaberem folder za taj intel rapid sata storage (da ne bih instalirao suvisan softwer jer kod mene ionako ne radi u raidu) i on nadje Intel series 300 - a u windowsu pod sistemskim drajverima uglavnom sve morao rucno i chipset i ostalo zbog tih verzija koje je on sam stavljao i nalazio je kao series 200 sto bi trebalo da je po fabrici, zasto ? ploca jeste serija 200 odnosno z 270 a ne 300 - taj intel rapid storage je skinut isto sa zvanicnog sajta proizvodjaca bas za z 270 ali eto eto nesto ga vodi pod nekim smesnim imenom .. mislim sve radi i nista ja tu ne bih dirao ali ono ... :smash:
 
Nazad
Vrh Dno