Šta je novo?

3x8 GB RAM ?

Ocistio sam kontakte i vratio u slotove redosledom 1,2 i 3.

MBO je GIGABITE GA-Z87P-D3 i ima samo 4 DDR3 slota.

Reinstalirao sam i WIN 10 jer sam mislio da je mozda do OS ili nekog drajvera, ali sad vidim da nije.

Da li je jedino rjesenje da spustim takt na 1333 MHz i koliki ce biti gubitak u performansama ?
 
A sto ne prodas taj modul i kupis drugi.
Mislim da je to jednostavnije resenje.
 
A i ovaj sam jedva nasao da kupim :(
Tesko je pronaci ovaj Hyper X blu model DDR3 memorije od 8 GB, bar u CG

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da li je jedino rjesenje da spustim takt na 1333 MHz i koliki ce biti gubitak u performansama ?

Ako ne koristis iGPU reda par procenata izmedju 1333 i 1600.
Verovatno ti vise znaci 50% vise memorije i manje swap-ovanje nego 2% bolje performanse?

Kod Kingstona UVEK gledaj sitnu stampu na etiketi. Vise srece bi imao da si kupio OEM SKHynix ili Samsung "gole" module, bar znas da je na svima njima SKHynix/Samsung cip i da je veca sansa da se "sloze". Kod Kingstona svaka serija maltene poludis dok potrefis da budu isti. Teoretski ispravna 3 modula bi trebala da rade na 1333 pa sve i da su skroz razliciti, pa to probaj prvo.
 
Ok, pokusacu.
Imas li neko uputstvo kako da podesim klok na 1333 MHz ?
Nisam nikad cackao to.

Inace mi RAM treba najvise za video editing, Adobe Premiere i After Effects

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Jer ovi moduli su na 800 MHz, a u ddr-u postizu 1600 MHz

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Prebacio mnozioc na 13.3 sto daje 1333 Mhz.

Evo da vidimo sto ce bit :)
7e5877d42a368efff238aa0a9526e1f2.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ako bude rijesen problem imate kafu od mene ako kad budete dolazili u Pg :)
 
Koji imas procesor? Listam temu, ali ne vidim da si pisao? I ne moze ti biti mnozilac memorije 16x a memorija da radi na 1333mhz.
Hteo sam pitati, ako imas overclockovan procesor, onda ti je to razlog zasto se ne slaze sa memorijom na 1600mhz 100%. Doduse ako i nemas, podesi na 1333mhz i skini CPU-Z i uslikaj par slicica tamo iz odseka procesora i memorije za svaki modul.
 
Imam Intel I7 4770 K, ali nije nikad OC.

Gledao sam danas Aida 64, ona mi prikazuje da su svi moduli identicnih parametara sem SN.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
A ovo je na fotografiji mnozilac setovan na 13.33 ali nisam sacuvao i izasao iz BIOS-a pa je i dalje prikazivao
frekfenciju 1600 MHz.

Nakon restarta prikazuje 1333 MHz


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno