Šta je novo?

Čudan problem sa DLink AC600 Wifi adapterom

cozmo

Slavan
Učlanjen(a)
27.01.2005
Poruke
1,366
Poena
350
Kupio sam D Link AC600 Wifi adapter (dual band) jer mi je na računaru potreban brz net, a udaljen je nekoliko metara od rutera u drugoj sobi. Iz nekog razloga pre nekih 10tak dana počeo je čudno da se ponaša na računaru. Ja mislim da je možda do win10 apdejta, ali na laptopu na toj lokaciji radi odlično. Elem, šta je problem - brzina protoka je super, gura preko 200mbit (od 300) ali na desktop računaru ima neki "lag" koji se manifestuje cikličnim zastajkivanjem protoka. Dakle, 20 sekundi ide odlično, onda zastane 3 ili 4 sekunde, pa 20 ide super, pa zastane. I tako svo vreme dok traje neki transfer. Kada pingujem recimo google, nema gubitaka paketa, ping je super ali je na recimo 30 pingova, svaki peti tipa 1300ms umesto 20ms. Probao sam u svim USB portovima na kompu i identično je. I to me zbunjuje jer kad ga ubodem u laptop toga nema, radi glatko bez ikakvog seckanja u pingu ili transferu.

Ploča na kompu je ASUS PRIME A320 MK, Ryzen 3 2220 G... 20GB RAM, imam dva SSD diska, računar radi odlično u svim operacijama, transfer na eksternim diskovima preko svih USB portova je full speed bez ikakvog lagovanja. Desilo se još nešto pre tih 10 dana a to je da odjenom je prestao da prepoznaje miš na USB portu... do restartovanja, posle ok. Čitao sam da je nekima windows apdejt pokarambasio USB na računaru (drajvere)... ali opet isti apdejt je stigao na laptop (ACER, i3 6006u, 8GB RAM, SSD disk..).

Dakle, svaki transfer sa kartica, diskova ili flasha je odličan na bilo kom USB portu, dok adapter ima taj ciklični lag. Apdejtovao sam drajvere za ploču, i isto je.

Stari wifi adapter radi normalno, ali je 2,4Ghz i spor mi je za to što obavljam preko neta.

U radu se manifestuje tako što kad nešto preko ftpa skidate to ciklično "koči" ili kad skidate fajlove isto, a ponekad laguje i kod otvaranja sajtova.

Čim ubodem adapter u laptop, radi ko sat. Da je od starta, mislio bih da se ne slaže sa kompom, ali dešava se od pre 10 dana....

Dakle, da li je moguće da je win10 apdejt uspeo nešto da zdrnda oko drajvera za USB portove da sad adapter ima problem u funkcionisanju preko USB porta, ili ima neko podešavanje koje mogu da pogledam (isključio sam power management za adapter, dakle ne baca ga u sleep mod, druge neke opcije ne vidim...).
 
Poslednja izmena:
Dakle, da li je moguće da je win10 apdejt uspeo nešto da zdrnda oko drajvera za USB portove da sad adapter ima problem u funkcionisanju preko USB porta
Moguće je, kod tebe je po svoj prilici upravo ta situacija (sve je radilo ranije uredno na tom računaru a i sada sve radi uredno osim na tom računaru). Windows 10 update je bolje držati skroz isključen, dugoročno veća korist od štete..
Možeš i da butuješ neki live windows tipa Sergei Strelec da potvrdiš da tamo radi sve ok.
 
To sam i razmisljao, a probacu i da uradim roll back zadnjih apdejta koje je odradio... glupost svakako. Mada i tako mnogo brze radi nego sa 2,4 Ghz adapterom, al nervira kako god...
 
Prvo instaliraj poslednju verziju chipset drajvera, zatim i drajvera za wifi.
 
Imam dva ac600, probano na vise masina i rade konstantno na dve vec mesecima.
Samo ubodeni u usb i rade bez problema, doduse sve su intel platforme, ako ima veze uopste...

...riding on 720p...
 
Poslednja izmena:
Ne napisah resenje problema: Iz nekog razloga je windows 10 stavio balanced rezim rada u Power managementu, koji je nekako overajdovao podesavanja da se USB port ne gasi niti baca u sleep.

Stavio sam high perfomance mod i radi ko nenormalan sad!

Eto, cisto ako i neko bude imao slican problem...
 
Niko mi nije odgovorio na mojoj temi pa da pitam ovde, pretpostavljam da cozmo nema nsita protiv.
Ne mogu da podesim Cone NAT, odnosno kada ga postavim u podesavanjima i dalje mi se ocitava da radi Symetric NAT. Ima li nekog resenja
 
Sebi sam rešio problem slabog internet sa usb donglom i nemogucnost da mi usb frontovi na prednjem panelu prepoznaju
hardove tako sto sam stavio high performance power plan :D
Na balanced sam stavio da mi ne iskljucuje usb-ove ali nije hteo tako.

Hvala @cozmo :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno