Šta je novo?

Naprsao panel na monitoru, moze li se popraviti?

miltan

Cenjen
Učlanjen(a)
04.02.2011
Poruke
159
Poena
180
Jedan od ukucana je necim zakacio monitor dok je sredjivao prostoriju i rezultat je na slikama.

viber_image_2019-11-16_12-06-06.jpg

viber_image_2019-11-16_12-06-07.jpg

viber_image_2019-11-16_13-47-34.jpg

viber_image_2019-11-16_13-47-35.jpg

Dakle u pitanju je fizicko ostecenje, naprsao je IPS panel na mestu udarca i prsotina se prosirila. Osim toga nema drugih ostecenja i monitor radi odnosno daje sliku.

Moze li se ovo nekako servisirati tj. zameniti panel?

U pitanju je Dell U2419H star 2 meseca.
 
jedino sto se isplati je da probas da nadjes polovan sa neispravnom elektronikom,ali ne racunaj na to.mozes da pokusas po partnumberu da trazis onlajn sam panel i uz malo srece to ce da se isplati,ali sanse su tu jos manje.ja godinama sam trazio za moj gl2450 i nisam nasao da se isplati,meni je u desnom kraju okvirno slicna povrsina kao tebi,koristim ga kao dodatni za tekst.
 
Panel ti je 90%+ vrednosti monitora, ne isplati se zamena skoro nikako izuzev ako ne nađeš takav panel ili ostatak monitora za skoro besplatno.
 
tako sam se zanosio jedno vreme da zamenim panel na jednom laptopu iduci logikom da je tu manje vise jedino bitan konektor i da je pitanje vremena i strpljenja da se zicka dok ne naleti na kp ili aliju...3-4 meseca uzaludnog cesljanja oglasa.
 
Najbolje je ipak tražiti po tačnoj oznaci modela jer nekad se desi da u dva identična monitora iskoriste dva različita panela pa ako se uzme drugačiji od onog u konkretnom monitoru biće problema...
 
Nazad
Vrh Dno