Šta je novo?

Nov laptop do 500€

nidzesi

Slavan
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruke
1,391
Poena
265
Neki bestbuy trenutno za 500€ uz garanciju, šta je najbolje odabrati? Svaki predlog je dobrodošao.
 
Daj neku info vise, koja je namena? Velicina?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Sad ovako na prvu loptu mi ovo deluje okej

Asus X509FA-EJ014 Sivi 15.6"FHD, Intel QC i5-8265U/8GB/256GB SSD/Intel UHD 620

U Em.. je 62000 din, sto mu dodje oko 500e

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Edit:

HP 14-ck1000nm i5-8265U 8GB 256GB SSD FullHD (7DT95EA)

U BC G je 58000

HP 15-da1023nm i5-8265U 15.6" 8GB 256GB (7EC40EA)

U BC G je 59 000
 
Poslednja izmena:
Za office ti i ne treba vise od toga, mozes da uzmes I7 8550, ili noviji ali onda nema ssd-a i realno su veci plastikaneri od ovih..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da si u pravu. Ne vidim da moze za te pare da se napravi bolja kupovina, ako je u pitanju nov laptop.
Ako imas mogucnost da kupis nesto na KP, pogledaj. Tamo moze da se nadje znatno bolji laptop za te pare i pri tom da jos uvek bude sa vazecom internacionalnom, garancijom. Problem je samo sto ne mozes kod svih prodavaca na KP da pazaris preko racuna. Tako da vidi koje su ti opcije pa razmisli.
 
Pozdrav ubacit cu se ovdje u temu. Dakle treba mi novi laptop za oko 500 eura. Sad ja se ne razumijem skoro ništa u te laptope pa ako možete me navesti na neke osnovne specifikacije koje bi laptop za te pare trebao imati. Laptop bi služio najčesce za raditi prezentacije,pogledat koji film...Ako može bilo bi dobro da ima čitač cd-a, ali može i bez njega.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 
Kako li je odradjeno hladjenje na ova gornja dva HP-a sa Ryzenom 3500U, u dva navrata sam instalirao sistem na HP laptopovima sa Ryzen 3200U sisteme i u oba slucaja mi je se cinilo da im hladjenje nije jaca strana.
 
Koleginica je uzela takav samo sa i7 ali bez ssd i instalirao sam jos windows i sve ostalo pa sam malo cackao laptop.

Plastika je bas plastika i to ne deluje preterano kvaliterno, ali nista ne krcka i ne uvija se koliko sam primetio.

Ono sto mi je totalno odbojno je uzasan panel gde se nista ne vidi cim malo pomeris pogled od centra.. E sad, ja imam IPS pa sam navikao da mogu da gledam odakle hocu i da ne moram da pomeram ekran ako malo pomerim laptop u krilu..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Koleginica je uzela takav samo sa i7 ali bez ssd i instalirao sam jos windows i sve ostalo pa sam malo cackao laptop.

Plastika je bas plastika i to ne deluje preterano kvaliterno, ali nista ne krcka i ne uvija se koliko sam primetio.

Ono sto mi je totalno odbojno je uzasan panel gde se nista ne vidi cim malo pomeris pogled od centra.. E sad, ja imam IPS pa sam navikao da mogu da gledam odakle hocu i da ne moram da pomeram ekran ako malo pomerim laptop u krilu..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Pogledacu ga u CT direktno pre nego sto ga eventualno kupim. I na slikama se plastika ne cini nesto.
Rado bih uyeo neki sa Ryzenom ali na preporuku od nekog ko je vec kupio.
 
Pa morali su negde da ustede, daju dobar hardver, osim ekrana..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
https://www.emmi.rs/laptop-računari-hp-15-db1104nm-156fhd-ag.11.html?productId=86378

Gledam za prijatelja laptop u ovom rangu i ovaj poslednji je stvarno najbolji po karakteristikama.
ALI, danas ga uživo razgledah u prodavnici, ljudi moji, ja goru plastiku u životu nisam video, ko je ovo uopšte dozvolio da se stavlja na laptopove, HP ima ljude zaostale u razvoju na dizajnerskim funkcijama.

Gledamo dalje.

P.S. da li je Ryzen 7 i Vega 10 bolji izbor od i5 8. generacije?
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih za malo objasnjenja,

1) Gledajuci cpu, sta je bolji izbor,
Ryzen 5 3500U vs i5 8250U, i5 8265U, i5 8300H, i5 9300H

Jasno mi je da je integrisana Ryzen jaca od intelove, Ryzen™ 5 3500U - Vega 8 vs UHD Graphics 620, UHD Graphics 630

2) sta je jace od Vega 8 vs diskretna, koje?

3) sta je bolji izbor, Ryzen ili Intel? Sta bi bilo pandan Ryzen 5 3500U Vega8 vs Intel i koja diskretna gpu?
 
Da ne otvaram novu temu, preporuka za laptop do 65k? 2 gore pomenuta su se rasprodala.. Ne zanimaju me igrice.
Bio bi koriscen za filmove,serije i excel 99% vremena,voleo bih eventualno da bude odlicno izradjen sa dobrim ekranom i jacom baterijom.

Sto se tice radnji,svejedno mi je da li je ww,giga,comtrade..
 
neki vivobook sa 2200u ako moze da se nadje za te pare.mozda isto neki acer 5 da probas da nadjes,mada ne verujem,kad sam gledao cela serija je iz nekog razloga kod nas bila duplo nego van...ostalo sa dobrom izradom je debelo preko zadatog budzeta,mada i vivobook i acer 5 nisu sad neko ludilo,ali ipak korak iznad low i mid segment plastikanera...
 
Nazad
Vrh Dno