Šta je novo?

mobilni kod operatera ili na rate

Orchard

Cenjen
Učlanjen(a)
16.02.2018
Poruke
3,049
Poena
160
da,nazalost takva je situacija,nikako ne moze kes,mora operater ili na rate kod domacih vecih lanaca...ima li ista da se isplati sad?poprilicno je hitno,u narednih par dana mora da se zavrsi stvar...koliko vidim sve je oder kod operatera,a nista pametno ne nalazim po lancima...

neka projektovana rata je tu do 2500din mesecno.svaka pomoc dobrodosla.
 
Nisi rekao najvazniju stvar a to je koji paket ti treba kod operatera.
Ja sam recimo uzeo odlican telefon Mi9t (svaka preporuka za njega) za 2400 mesecno uz Morava1 paket. Ja ne trosim minute i poruke tako da mi je 100 min i vise nego sto potrosim mesecno. Internet koristim od BOX4 paketa 100GB.
 
jesam,sve zajedno 24m tu do 2500din,tako da to otpada.za sad najbliži smo meizu 16th,na sniženju je u ww i izgleda da može da se uzme na 12 rata bez neke kamate/provizije,kompromis je kamera,baterija i softver...
 
Redmi Note 8 pro u Vipu uz Intarifa - 2250 din. 10gb plus 300 min ka svim mrežama. Ako ti ne trebaju neograničeni minuti i bitniji ti je net, ovo ti je idealan paket. A i fon je po meni bolji od meizu 16.
 
Fon je dve klase ispod Meizu 16.
 
skoro 500 e na fon od 200 i 10gb neta mesecno,ne hvala.izasli su u susret ovi iz ww i ceka se da dodje u poslovnicu da vidi fon licno pa da se presece,ali ja ne vidim iole ista da je i blizu ovoj kombinaciji.alternativa je a3,verovatno nekako za kes.
 
Šta je na strani Meizu-a sem čipseta? Amoled vs IPS, diskutabilno. Nekom bolji IPS. Kamera? Opet, mrtva trka. A na strani Redmi: baterija (drastična razlika), veličina ekrana, gorila glass, micro sd slot, infrared, nfc, fm radio... Softver i podrška da ne pričam.

Uz intarifa izađe 3o.ooo din (750 din fon + razlika 5oo u tarifi = 1250*24 meseca = 3o.ooo din). Na 24 rate.

Isto uz Neo3 samo što je tarifa skuplja za 200 din.

Inače, kod operatera uvek juriš akcije. Ja u vipu uzeo dve preplate sa dva telefona kad bila akcija uz kod sa super kartice. Dobio 6 meseci tarifu po dinar i 3000 kod za kupovinu u roda/idea prodavnicama. Kupio telefone koji su ponuda meseca odnosno moto one 4/64. Rata za fon 200 din. U MTS-u uzeo S9+ sa gratis satom. Prodao sat i dobio fon na 570eu kad je kod mađarona koštao 650. Dodatno 6 mesci po dinar, osiguranje ekrana i mts go na 2 godine gratis. I da - 100gb za 5 brojeva koje ja odredim.

Siguran sam da će oko nove godine ponovo biti raznih akcija.
 
Poslednja izmena:
druze hvala na misljenju ali zaista je ocigledno izlisno pricati sa tobom.telefon izadje skoro 500e,odbijas paket koji je djubre i skup a zapravo dvostruko te deru u celoj prici.meni je suludo da iko pristane na takav lopovluk kamoli da neko zaista iz dobre namere nekom savetuje da to uzme.

drugo na kraju pricas o nekim akcijama za novu godinu,a ja lepo napisao da sve mora biti gotovo u nekoliko narednih dana,tj sad vec sutra preksutra,sto znaci da zapravo niti citas niti imas zelju da pomognes.verujem da postoji ili mts ili neka adekvatna tema gde mozes da iznosis svoje odusevljenje njihovom ponudom i poslovanjem,verovatno imaju i neki mejl za pohvale.puno srece vam zelim u svakom slucaju.

trece,ako brojis kao plus fonu nfc,fm radio i infrared a amoled ti je diskutabilan,ni tu nema realno o cemu da pricamo,niti je tema za tu diskusiju.
 
@blue

Stereo zvuk, izrada, ergonomija, chipset, kamera, ekran, dizajn. Sve osim baterije i softvera prakticno.

Meizu 16 je za poredjenje sa Mi 8, RN8 Pro je jedva srednja klasa, nije za poredjenje uopste.

Realno gledano, Meizu 16 je najbolje dizajniran telefon na trzistu do sada. Minimalni bezeli, stereo zvuk, nema notch/pop-up/rupu, 150g tezak, 10/10 dizajn i ergonomija.
 
Poslednja izmena:
druze hvala na misljenju ali zaista je ocigledno izlisno pricati sa tobom.telefon izadje skoro 500e,odbijas paket koji je djubre i skup a zapravo dvostruko te deru u celoj prici.meni je suludo da iko pristane na takav lopovluk kamoli da neko zaista iz dobre namere nekom savetuje da to uzme.

drugo na kraju pricas o nekim akcijama za novu godinu,a ja lepo napisao da sve mora biti gotovo u nekoliko narednih dana,tj sad vec sutra preksutra,sto znaci da zapravo niti citas niti imas zelju da pomognes.verujem da postoji ili mts ili neka adekvatna tema gde mozes da iznosis svoje odusevljenje njihovom ponudom i poslovanjem,verovatno imaju i neki mejl za pohvale.puno srece vam zelim u svakom slucaju.

trece,ako brojis kao plus fonu nfc,fm radio i infrared a amoled ti je diskutabilan,ni tu nema realno o cemu da pricamo,niti je tema za tu diskusiju.
Kako je 500e??? kojom logikom? Ne razumem stvarno. Rečeno ti je lepo koliko ispadne.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Sto ne probas da izboksujes u vipu mi a3 ako ti odgovara xiaomi?Sigurica paket onaj od 700dindzi i rate za fon ako hoce da daju na rate(online nemoze ali u poslovnici uvek druga prica),trebalo bi da bude max paket+fon 2000,mislim da nece biti ni toliko.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
jer je preskup tako,preko 200e sve i da moze.ako do sad niste ukapirali nema teorije da cu da dam preko 20 posto vrednosti telefona preko i potpisujem ugovor na dve godine,to je gore od lihvarenja.vama je to okej,sve najbolje vam zelim,ja nema teorije da cu to da uradim clanu porodice po cenu da cu da odem za kes i kupim a3 i poklonim.

stopke:

naravno da ne razumes kad ne citas napisano.
 
Poslednja izmena:
Sorry, nisam obratio pažnju na hitnost. Za ovo drugo - naslov teme sugeriše operatera. Prepostavljao sam da hoćeš i paket. Naravno da je bolje da uzmeš fon za keš a još bolje na akciji plus na rate. I ja sam uzimao u WinWin i Gigatronu što na čekove što preko platne kartice na rate. Naravno, uvek bez kamate. Kad mi se isplati preko operatera uzmem preko njega, kad ne, onda pazarim na rate. Retko dam keš.

Intarifa sigurno nije bezveze i možda je najbolja tarifa na tržištu (uz njenu mts kopiju Zmaj). 1000 din mesečno za 300 min/300sms/10gb.

Što se tiče Meizu. Za te pare kod nas u prodavnicama nemaš bolji fon. Pogotovo na rate da se pazari.

@ivanbass1 - kamera na Meizu je prosek.. U uslovima lošeg osvetljena je katastrofalna. Najpribližnija po kvalitetu bi bila sa Mi Note 3.

@orchid - ja sam promenio S9+ za P20 Pro zato što potonji ima infrared:)
 
Poslednja izmena:
naslov teme je "mobilni kod operatera ili na rate",stvarno ne vidim sta je tu nejasno.u stvari,nije mi palo na pamet da na forumu gde bi trebalo da su entuzijasti da moram da podvlacim nekoliko puta da ne pristajem na dranje tj raspitujem se ako ima neki dobar dil slucajno negde kao sto je bio za meizu.
 
Nazad
Vrh Dno