Šta je novo?

65" 1000e

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gvlada

Čuven
Učlanjen(a)
08.10.2006
Poruke
6,017
Poena
585
Поздрав, видим да се цена 65" модела спустила испод 1000е. Какви су ти тв? Да ли неки може заменити плазму Панасоник 50ЅТ50 за гледање филмова са неким пригушеним амбијенталним светлом или им је и даље црна слаба тачка?
Хисенсе 65А6500 може се наћи за 79к дин, има ЛГ за 700+ е, ту је негде и неки модел Самсунга итд. Хвала унапред. :)
 
Тестирао модел lg 65um7100. У мраку никаква слика, црне испране али са светлом је веома пристојан. Скалирање му није нешто али добар материјал је ок.
Да ли је неко упоређивао са 7450? Да ли 70" модели због ва панела имају приметно бољу слику у мраку?
 
Ja sam uzeo 50um7500 i on je sa va panelom i direct led.
Crna je puno bolja nego na ips-u, nema probijanja i uniformnost je dobra.
Uglovi su puno slabiji, 30 stepeni max ukoso i boje mi nekako lepše na ips-u.
Problem u tamnijim scenama postoji i sa zelenkastim ili ljubičastim prelivima i krupnijim kockicama na materijalu slabijeg kvaliteta ( kao i na 6 godina starom samsungu)
Ostalo je baš ok, webos brz, magic remote super...
Jedino plex ne vuče embeded pgs titlove iz mkv fajlova...
Možda za budžetski kompromis najbolje ips sa led trakama iza tv-a

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока
 
Ja sam uzeo 50um7500 i on je sa va panelom i direct led.
Crna je puno bolja nego na ips-u, nema probijanja i uniformnost je dobra.
Uglovi su puno slabiji, 30 stepeni max ukoso i boje mi nekako lepše na ips-u.
Problem u tamnijim scenama postoji i sa zelenkastim ili ljubičastim prelivima i krupnijim kockicama na materijalu slabijeg kvaliteta ( kao i na 6 godina starom samsungu)
Ostalo je baš ok, webos brz, magic remote super...
Jedino plex ne vuče embeded pgs titlove iz mkv fajlova...
Možda za budžetski kompromis najbolje ips sa led trakama iza tv-a

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока

A čemu plex?
 
imas lg smartshare za pc, ne moras uopste preko plex-a da ti jede cpu i transkoduje.

Ma ne mora ništa. Ako je win 10 i web 0s 3.5 i veći, dovoljno da se šeruje Video folder i sve radi bez problema, uključujući i titlove
 
Smartshare meni ne prepoznaje titlove iako su u istom folderu sa istim imenom. Pomoć?
Iz tog razloga koristim Plex.

edit: probaću bez ičega.

edit2: jedino što je glupo je što nema podešavanja da titlovi budu skroz dole u nativnom plejeru tv-a.
 
Poslednja izmena:
Ako već nešto mora da se koristi onda je tu Serviio, nikako Plex
 
serviio se meni tek ne svidja, plex miljama ispred, a oba transkoduju i trose resorse bez veze. Na serviiu nikako nisam mogao da namestim nasa slova i velicinu koju hocu i kako hocu, a tek sinhronizaciju.

Ma ne mora ništa. Ako je win 10 i web 0s 3.5 i veći, dovoljno da se šeruje Video folder i sve radi bez problema, uključujući i titlove

hmm, bas cu sada da probam, do sada nisam uspeo na taj nacin

edit: nece, mada ja pustam preko wifi, lg i laptop nisu povezani kablom.

Smartshare meni ne prepoznaje titlove iako su u istom folderu sa istim imenom. Pomoć?
Iz tog razloga koristim Plex.

to je nemoguce. Kada otvoris smartshare u delu gde pise "play subtitle" da li ti pise "available"?
 
Poslednja izmena:
kad budes kupio neki bolji tv onda ces znati zasto hisense (pogotovo ovaj od 400e) nije tv koji "vredi ko tv od 1000e" iako si ga bas ti kupio. ;) idi hvali tamo u hisense temi jos, ne moras svaku temu da trujes. Ako je nesto precenjeno onda je to bas hisense ali koriste to jer su i ostali nabudzili cene.

edit: @renne moja greska nisam shareovao video folder vec imam vise foldera sa svacim, na drugim particijama i hdd-ima, zato mi je smartshare jednostavniji, a i nisam uspeo titl preko video foldera.
 
Poslednja izmena:
Dakle, novi terminal spajderman uhd mkv ima u sebi 25 raznih titlova uključujući i srpski ali ih lg player ne vidi. Vidi eksterne titlove u srt formatu.

Plex vidi embeded titlove ali ne može da ih prikaže bez transkodiranja...

Takođe smartiptv aplikacija mi ne vidi titlove, dok na ssiptv rade...

Inače, eon radi lepo iz brauzera tako da ko nema eon smart aplikaciju može prilično komotno koristiti slot za mobilne uređaje (dosta lakše sa magic daljinskim)
 
Poslednja izmena:
У Техноманији ЛГ 70ум7100 на акцији за 100к дин. Требало би да има ВА панел а разлика у односу на 7450 је недостатак магичног даљинског и опције true motion.
 
Hisense h65u8b je ispod 1000e ponovo...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
70 је увек боље од 65 и сл.
Које су још разлике између 7100 и 7450? Нашао оне две а кажеш и осветљење? Колико?
 
LG je opet na 2 godine garancije mada je ta cena za 70" odlicna, do skora se za te pare jedva pronalazila 65" a svojevrsni je paradoks da je u istoj radnji 65" trenutno skuplja od 70"
 
Ок, осим олед модела који лцд може да прикаже хдр како треба? Не само јако осветљење већ и пристојну црну (ако већ кажу да црна на VA панелима није одлична али пристојна).
 
Ок, осим олед модела који лцд може да прикаже хдр како треба? Не само јако осветљење већ и пристојну црну (ако већ кажу да црна на VA панелима није одлична али пристојна).

Samsung QLED od Q70 zbog 10-bit panela (Q60 nema 10-bit panel) pa na gore
LG serija 90/98 i to zbog osvetljenja ekrana i boja, jer na njima od crne nema vajde iako su FALD
Sony serija 95

Znaci da ima pravi 10-bit panel (ima i varijanti 8-bit plus FRC, ali to opet nije pravi panel, vec nabudzena varijanta koja imitira pravi 10-bit panel), wide color gamut i osvetljenje od 1000nit i FALD pozadinsko osvetljenje po mogucstvu zbog boljeg kontrasta..

Moj KS7000 ispunjava za panel, svetlinu ekrana i wide color gamut, ali je Edge led pa nije iskustvo kao na nekom sa FALD, ali zbog iznad prosecne svetline ekrana (1400nita na 10% ekrana, oko 600-700nita na 100% ekrana) HDR se itekako oseti i stvori taj breathtaking osecaj, kao da si tamo [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I sa svim tim modelima cenovno ulazis u rang oleda kod komsija..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno