Šta je novo?

65" 1000e

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gvlada

Čuven
Učlanjen(a)
08.10.2006
Poruke
6,022
Poena
585
Поздрав, видим да се цена 65" модела спустила испод 1000е. Какви су ти тв? Да ли неки може заменити плазму Панасоник 50ЅТ50 за гледање филмова са неким пригушеним амбијенталним светлом или им је и даље црна слаба тачка?
Хисенсе 65А6500 може се наћи за 79к дин, има ЛГ за 700+ е, ту је негде и неки модел Самсунга итд. Хвала унапред. :)
 
65" 1000e

Mislim da treba sacekati jos malo za Hisense Uled U8B, rekose mi da treba da se pojavi do kraja novembra u prodaji..

U7B je 100k, po stranim sajtovima vidim da je 100e razlika a daje 120hz panel i teorijsko osvetljenje do 1000 nita..


Inace i mene jako zanima ova tema :D
 
Poslednja izmena:
Тај нови Хисенсе делује занимљиво. Цена од 110-115к дин је у продавницама или на КП? Хисенсе наводно има(о) проблема са кочењем и морао да се чупа из струје тј рестартује.
У теми се помињу 65 али не баш у овом контексту.
 
Nema ga nigde jos uvek sa cenom..

U7B je svuda od 95-100k, na nekim UK i IT sajtovima gde je U8B vec stigao razlika je 100e, da li ce i kod nas biti tako ne znam.

Verujem da hoce zato sto za 1200e moze da se uzme entry level Samsung qled Q60, a i LG nanocell je u toj ceni..

Taj deo sa zabodom softvera, se spominjao u jeftinijim varijantama Hisense-a, ne znam da li i ovi top modeli imaju takve zaebancije..

Inace je steta sto nemamo us modele, H9F objasnjava a cena je mozda i ispod 1000USD

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja sam pisao hisenseu da li ce stici i U8B kod nas, i rekli su mi da hoce krajem novembra..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ок, видећемо стање на тржишту.
Нашао неки УК тест и минус је квалитет црне и хало ефекат позадинског осветљења (пробијање?).
Можда има неки ок лг, филипс итд модел.
 
Pa to probijanje ti realno lutrija sa svim edge led tv-ima. Samsung direct led u qled modelima daje tek od Q70 a on je skoro u ceni proslogodisnjeg LG B8 oled (oko 1450 naspram 1700, kod madjara ofc).

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Sad ovako gledajuci na bum vidim da kod LG-a dva modela dolaze u opticaj kada se ostavi 65" i direct led panel..

LG 65UM7610PLB - u BC 130k
LG 65UM7450PLA - u DR T 130k

Ali koliko vidim ni jedan nije nanocell sto bi bio neki pandan samsungovom qled ili hisense uled-u..
edit: može prošlogodišnji nanocell u BC da se uzme za oko 140k...
 
Poslednja izmena:
nema veze da li je direct ili edge kod lcd-a tj malo je bolji direkt ali opet nije to to. Za crnu kod lcd-a je bitan veliki broj zona i kvalitetan dimming algo, a to nema ni u jednim jeftinim televizorima. A lg sa IPS panelima ima jos goru crnu od VA panela kada se gleda pod pravim uglom. Tako da plazmu jedino moze trenutno zameniti oled koji nije jeftin ili eventualno neki lcd premium klase. Ko hoće jeftino mora da bude spreman na kompromis, los kontrast, losa crna, losi uglovi...
..
 
Па да... поред плазме имам и 42" лг 652 лцд. Супер током дана за тв програм, али филм увече и сл благи ужас у поређењу са плазмом.
 
Sad ovako gledajuci na bum vidim da kod LG-a dva modela dolaze u opticaj kada se ostavi 65" i direct led panel..

LG 65UM7610PLB - u BC 130k
LG 65UM7450PLA - u DR T 130k

Ali koliko vidim ni jedan nije nanocell sto bi bio neki pandan samsungovom qled ili hisense uled-u..
edit: može prošlogodišnji nanocell u BC da se uzme za oko 140k...

Poredio nanocell i um7450. Na istom snimku ja nisam video neku razliku. Moram da kažem da samsung sa va panelom ima dosta lepšu sliku a uglovi gledanja nisu problem jer ne znam ko gleda pod velikim uglom TV.
Samo Samsung ne dolazi u obzir jer je 2 god garancija. Uzeo sam lg 65um7450, ako nekoga interesuje nešto. Magic remote je vrhunska stvar
 
Pa pod uglom je osudjen da gleda onaj ko ima siroku sobu :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
За U8B пише да је edge led осветљење.
Да ли је неко тестирао, упоређивао или можда поседује Филипс 70" тв који сада на акцији у Гигатрону за 90к дин?
 
U8B se pojavio kod nas? rečeno je da će krajem novembra da dođe
 
Био данас да проверим Филипса 70". Оно је благи ужас од слике... џаба дијагонала... боје испране, контраст слаб, црна је сива... капирам да је 70" за 90к дин али опет... све около имало је бољу слику и то сам проверавао подешавања. Олед је испред свих... само се то да поредити са плазмом... и најскупљи лцд каска...
 
Извртео сам све режиме слике, улаз је усб са разним материјалима.
Кући сам навикао на плазму... можда неком са претходним лцд овај тв не изгледа лоше.
 
Na svakom Philipsu slika može prilično da se popravi kalibracijom. Defaultna podešavanja su očajna čak i za 4k. Mada, ne treba očekivati crnu kao na plazmi.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Оно што сам видео у продавници, дневно светло и сл ме уопште није охрабрило. Размишљам као ли је онда у замраченој просторији када би се одгледао неки филм...
 
@Shatroghistro Da li si imao neki LG sa local dimming opcijom da uporedis sliku?
Proslogodisnji modeli koji su imali nemaju vise da se kupe a vidim da ni 7450 ni 7660 nemaju local dimming.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nisam, Miki. Ovako sam malo usput poredio. IPS stvarno ima lošu crnu, siva je, ali *mjau**mjau**mjau*, ja sam se navikao. Više mi smeta motion blur, bez true motion slike je trzava a sa clear motion vido se kako se muti slika u određenim scenama. Ali tako je na svim TVima, cak i i na dosta skupljim.
Šteta što je Samsung imao samo 2god garancije, ne bih gledao isprani IPS pored njega.
 
svi na dekadnu jedinicu su VA
 
Који модели немају позадинско пробијање и добру униформност слике уз ва панел, реда 70-75", 100-150к дин (или ту негде)?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno