Šta je novo?

Matična ploča za r5 2600?

Marko_

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2008
Poruke
1,018
Poena
375
ASUS PRIME B450-PLUS,
ASUS - - PRIME B450M-K AMD,
ASRock B450M-HDV,
GIGABYTE B450M DS3H
sta odabrati ,nesto od ovih ploca dolazi u obzir?
gubim li sta sa m plocama ili samo prolazim jeftinije?
 
Poslednja izmena:
Sa malim pločama obično manjak fan connectora i USB-a i možda sa visokim memorijama i velikim kulerima.
 
MSI b450-a pro Max

Odličan layout, dosta fan headera, ista naponska kao Tomahawk

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da se i ja ubacim u temu. Da li se isplati ici na Tomahawk Max za 11€ vise (u poredjenju sa B450-A Pro Max)?

Poslano z mojega Redmi 5 z uporabo Tapatalk
 
ja bas gledam sad, najverovatnije da cu se odluciti za b450-a pro
 
ja mislim da vredi 11€ više za Tomahawk Max.
 
Šta dobija više sem šminkeraja?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Dobija se i Type-c, mada i to je nekome šminkeraj.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Promena cene. 20€ je razlika [emoji28] Sminkeraj (led i slicno) mi nije toliko bitan. Video sam da Tomahawk ima dobar VRM (HardwareUnboxed test) a i dolazi sa podrskom za trecu generaciju sto mi isto odgovara jer ce na nju ici 3600.

Poslano z mojega Redmi 5 z uporabo Tapatalk
 
Trebalo bi da je isti vrm i na a-pro max, samo su hladnjaci drugačiji.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Ovo su razlike: https://www.build-gaming-computers.com/b450-tomahawk-max-build.html
Here are all the differences between the new B450 Tomahawk Max and the older B450 Tomahawk:

The Tomahawk Max is compatible with Ryzen 3000 CPUs out of the box, whereas the standard non-Max Tomahawk requires you to update the BIOS first before installing a Ryzen 3000 CPU.

The Tomahawk Max has a bigger BIOS chip, meaning it's more future proof to accommodate future BIOS versions, and can handle the prettier, more user-friendly graphical BIOS whereas the smaller chip of the standard Tomahawk's BIOS cannot (and has caused issues for many who updated it to the latest Zen 2 firmwares for Ryzen 3000 CPUs).

The Tomahawk Max supports memory speeds up to DDR4-4133 (including 4000MHz), while the Tomahawk only supports up to DDR4-3466.

The Tomahawk Max comes with USB 3.2 ports instead of USB 3.1.

The Tomahawk Max is all-black (see picture above) whereas the standard Tomahawk has black and silver.
Za 3 Rajzene je bolja Max, za ostaje zavisi od razlike u ceni mada deluje da se isplati.

Proverite u E prodavnici koja verzija je 14.5k din.
 
Poslednja izmena:
^ Onda sam imao malo vise srece :d

Treba DOBRO razmisliti, zbog 11e ili 20e razlike može da implodira univerzum...

Ja bih svakako doplatio za Max ali je (zvanicno) nije bilo u ponudi. A 20e je mnogima ''velika'' razlika (nazalost), pogledaj samo kakve masine se sklapaju i na kraju sa kakvim napajanjima, sve zbog 10-20-30 evra ''finalne'' ustede.
 
Poslednja izmena:
Pisao sam viphouse da mi da bolju ponudu. Uzimam i procesor AMD Ryzen 5 2600
 
Poslednja izmena:
Ako bih mogao da se nadovezem, uzeo bih tomahawk max, da bude out of the boz za ryzen 3600, ostaje mi samo pitanje memorije, za pocetak bih 16gb ? Znam da je to generalno bilo skakljivo pitanje , ali ako ima neko preporuku bio bih jako zahvalan :)

Po mogucstvu neko ko ima slicnu konf, da radi bez mnogo razmisljanja.
 
Uglavnom se Max preporucuje kao najbolja (B450) opcija za Ryzen 3XXX (takodje i za 2XXX), od jeftinih (a dobrih) RAM - Kingston Fury 3200MHz/CL16 (16GB kosta 10-ak hiljada din, 2X8GB je 10-ak evra skuplja memorija, 2x16GB kosta 20-ak evra vise od 2 zasebna modula od 16GB). Predator verzija moze da pravi probleme na nekim plocama ili verzijama BIOS, izgleda najvise na Gigabyte plocama, verovatno nema nikakvih problema na MSI ali treba proveriti.
 
U poređenju sa A-Pro, Tomahawk ima za nijansu bolji MOSFET, dosta bolje hladnjake i USB-C. Meni lično je dovoljno da doplatim, najviše zbog hladnjaka.
Umesto A-Pro bih ozbiljno razmotrio Mortar je ima isti VRM kao A-Pro, ali ima hladnjak kao sa Tomahawka (samo jedan, doduše pa nije za APU), ima Display Port koji ove dve nemaju, ima S/PDIF i jedan fan konektor manje pošto je mATX. Pa ko šta voli...
Sve 3 imaju MAX verzije.
 
Poslednja izmena:
Uglavnom se Max preporucuje kao najbolja (B450) opcija za Ryzen 3XXX (takodje i za 2XXX), od jeftinih (a dobrih) RAM - Kingston Fury 3200MHz/CL16 (16GB kosta 10-ak hiljada din, 2X8GB je 10-ak evra skuplja memorija, 2x16GB kosta 20-ak evra vise od 2 zasebna modula od 16GB). Predator verzija moze da pravi probleme na nekim plocama ili verzijama BIOS, izgleda najvise na Gigabyte plocama, verovatno nema nikakvih problema na MSI ali treba proveriti.

Na Tomi predator radi bez problema, licno sam testirao 3333c16 module.
 
Nazad
Vrh Dno