Šta je novo?

BRUTALA : Ajmo malo mašte ;)

Lucas

Čuven
Učlanjen(a)
24.02.2002
Poruke
2,433
Poena
680
Океј, дошло време да се апгрејдује стара опрема, а кад је бал нек је маскенбал!


Даклем, хајд да видимо какву звер је бенчмарк способан да склопи. има пар улаза додуше

1- треба да буде хекинтош
2- графика солидна, али не ултра
3- не треба HDD имам NAS
4- треба и екран 27", IPS са добрим бојама, и кој може да се качи на стенд


Употреба? Рендеровање и Архитектура


PHP:
$дискусија = new дискусија; 
$дискусија -> тхреад_званично_отворен('gimme_mojo');
 
hvala MegaSkot!

pitanje : Šta treba da znam kada prelazim sa Meka na Hek? Šta treba da očekujem? Neke probleme? Probleme sa updateom? Probleme sa kextovima? Šta sve će biti problem, i neće raditi kako treba, ako išta uopšte? I koliko cimanja me očekuje da se sve podesi?

Pravio sam hek neke 2009te poslednji put, tada je sve bilo u začetku i pakao je bio namestiti kextove da rade. Koliko čujem svašta se promenilo i sada je generalno lakše i bolje no s'obzirom da sam na mekovima već dosta godina, navikao sam da sve radi samo po sebi, pa će biti malo navikavanje ha hustle i hackovanje :d
 
Ako nabavis prave komponente, mislim da ce sve ici lagano...mozda ces imati problema sa nekim sitnicama, ali nista sto ne moze da se resi...sve ima na forumu koji je postavio MegaSKot, pa proveri.. :)
 
hvala MegaSkot!

pitanje : Šta treba da znam kada prelazim sa Meka na Hek? Šta treba da očekujem? Neke probleme? Probleme sa updateom? Probleme sa kextovima? Šta sve će biti problem, i neće raditi kako treba, ako išta uopšte? I koliko cimanja me očekuje da se sve podesi?

Pravio sam hek neke 2009te poslednji put, tada je sve bilo u začetku i pakao je bio namestiti kextove da rade. Koliko čujem svašta se promenilo i sada je generalno lakše i bolje no s'obzirom da sam na mekovima već dosta godina, navikao sam da sve radi samo po sebi, pa će biti malo navikavanje ha hustle i hackovanje :d


Nema preterano mnogo cimanja i sve ide rutinski ako imaš odgovarajuće komponente, ali ono što bi trebalo svakako da pažljivije proučiš to je Clover boot loader, jer to je praktično glavni motor koji pokreće celu stvar. Znači prati uputstvo oko podizanja sistema i kad to završiš, instaliraj Clover Configurator i pažljivo prouči sve panele unutar njega (kao i strukturu EFI foldera koji je smešten na EFI particiji). Nekolicina stvari odatle ti neće verovatno trebati, ali većina će u zavisnosti od komponenti koje budeš izabrao biti aktivna. Naročito je bitan deo koji se odnosi na izbor drajvera za Clover boot loader.

Problemi sa nadogradnjom (ne volim izraz update) sistema su svedeni danas na sitauacije vezano uglavnom za lilu.kext od koga dosta toga zavisi. Lilu.kext je osnovni drajver od koga zavisi rad nekoliko drugih, kao što su AppleALC.kext kojim se namešta zvuk, ili WhateverGreen.kext od koga zavisi grafika, takođe još nekoliko drugih jednako bitnih. Najčešće se ti problemi dešavaju u stuacijama kada Apple nešto drastičinije promeni, premda se sve to rešava najčešće osvežavanjem istog drajvera sa novijom verzijom koja se danas skida direktno putem Clover Configuratora. Znači nema više nikakve jurnjave okolo po forumima za neophodnim darajverima, osim ukoliko se ne radi o nekom specifičnom parčetu hardvera, što znači da je sve zbilja maksimalno uprošćeno.

Zato bi moja preporuka bila da uvek kada instaliraš noviju verziju Clover bootloadera, ujedno osvežiš i ove dravere, tj. kext-ove. ;)

Uzgred videću da vam okačim ovde detaljan pregled Clover Configuratora, s obzirom da Hackintosh.rs više ne postoji, a tamo je to bilo predstvaljeno sve komplet. Verovatno će trebati malo da se dopuni sa novijim informacijama vezano za neke panele, pošto je vidim došlo do nekih izmena u međuvremenu, ali ono što je bitno je svakako tu. Toliko mogu da uradim, s obzirom da ne vozim više macOS. Trenutno sam na Ryzen mašini u kombinaciji sa NVidia grafikom što je za hackintosh reklo bi se prilično nepopularna varijanta. Ali ovo ću videti da okačim ovde, a ostalo što treba vi ćete to ovde dopuniti samostalno i po potrebi.

Pozdrav ,)
 
Poslednja izmena:
Da znaš da bi mogao.
Step baj step (ou, bejbi) i pravac u stiki.
 
Nazad
Vrh Dno