Šta je novo?

Skidanje svih slika sa Google Photos

kvaju

Poštovan
Učlanjen(a)
12.02.2018
Poruke
211
Poena
70
Kako je google počeo mjenjati neke stvari, čitam na reddit-u ključaju ljudima naloge olako, želio sam skinuti sve slike sa GPhotos, za svaki slučaj.

Idem procedurom kroz Google Takeout.
Skidam po 2GB arhive, ima ih oko 60.
Uglavnom dosta zamoran posao, a još zamornije je sljedeće.

Dakle kada extraktujem jednu arhivu, napravi 93 foldera, u svakom folderu me čeka sljedeće:
oko 70 fileova, od kojih 95% su obični shortcuti od 1kb naziva DSC_0007.JPG.json ....
Video koji skine, VLC najnoviji ne čita, neznam zašto, tj niti jedan player koji imam na PC.

Ovaj Google kao da želi da nitko ne miče s njihovih servisa, pa trebat će mi 2 dana samo jednu arhivu da rješim, i posložim.

Jel tko radio ovo do sada, ima li načina ovo imalo jednostavnije da se odradi?
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    48 KB · Pregleda: 92
https://sites.google.com/site/picas...to/how-to-download-all-autobackupped-pictures

Nisam to nikada radio, našao sam ovaj link.
Za video ne znam, probao sam jedan moj i skine najobičniji .MP4 fajl. Možda je neki kodek u pitanju.

Za manipulaciju (imao sam tako neka prebacivanja svega i svačega) koristim Total Commander. Sa jedne strane ta gomila foldera da se vidi i da je aktivna ta strana. Tastatura i CTRL + B i svi fajlovi su tu (nema foldera). Sortiraš po ekstenziji, datumu ili kako ti treba i selektuješ i Move na drugu stranu u folder koji namenski naparaviš.
Izbrišeš ono što je ostalo i ne treba ti.
 
A sta to menja gugl, pa ti hoces da svuces sve slike?
 
U Total komanderu uradi search *.jpg i onda mozes ceo spisak bez json-a i foldera da premestiš u drugi folder

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno