Šta je novo?

Najbolja matična za ove komponente?!

PooX

Poštovan
Učlanjen(a)
29.07.2015
Poruke
11
Poena
54
Pozdrav,

želeo bih da sklapam malo jači komp međutim tu nastaje problem, šta najbolje uzeti za najmanje para. Konkretno budžet mi je nekih 70 000, odabrao sam procesor i grafičku, međutim zbog slabog poznavanja onih bottleneck-ova i sličnih stvari, došao sam ovde da pitam dobre ljude da mi pomognu odgonetnuti to.

Za grafičku sam planirao: GeForce GTX1660 Gigabyte OC 6GB, GDDR5/HDMI/3xDP/192bit/GV-N1660OC-6GD
Za procesor: AMD AM4 Ryzen 5 3600, 3.6GHz BOX

Napajanje imam neko od 750W, kapiram da bi guralo sve to pa se ne cimam toliko. Međutim sama matična koja bi najbolje "pasala" za sve ovo. Kapiram da je vreme da sa DDR3 pređem an DDR4 ram ali opet, tu mi je najveća dilema koju matičnu na ove komponente?

S obzirom da imam SSD i to propratno, uzimao bih samo grafičku, procesor, ram i naravno matičnu da najbolje "nabudžim" konfiguraciju.

Takođe, ako neko ima neki konstruktivan predlog za neku drugu komponentu koja je "jača" od ovih a da se mogu uklopiti u sve to.

Hvala unapred na odgovorima. :)
 
MSI B450-A Pro Max.
 
Poslednja izmena:
Nisam ni u jednoj radnji kod nas uspeo pronaći tu matičnu da postoji na stanju. Da li odgovara možda ova?
https://www.emmi.rs/matične-ploče-(...r4-sata3-glan-71-usb-.11.html?productId=76499

Komponente koje ću uklopiti su:
Grafička: GeForce GTX1070 Gigabyte G1 Gaming 8GB DDR5, HDMI/DVI-D/3xDP/256bit/GV-N1070G1
Procesor: AMD AM4 Ryzen 5 3600, 3.6GHz BOX

I nekih 16gb DDR4 ram memorije.

Da li ta matična može da podrži sve ovo? Ili tu treba nekih promena? Hvala :)
 
Može, ali je lošija od ove gore, plus mora se videti koja je revizija ploče, jer ako nije novija, neće ti raditi od starta taj Ryzen. Sa obzirom da nema bios flashback dugme i tu opciju, morao bi da imaš neki Ryzen iz serije 1000/2000, da bi flešovao novi bios ili da tražiš od Emmi-ja da ti to urade. Kod MAX MSI-evih ploča, em što su bolje, em radi 3000 serija out-of-the-box.

Sad gledam itsvet/eponudu i prodavnice koje znam da ne lažu, kažu da je MAX dostupan za poručivanje. Zovi ove prodavnice iz Beograda i poruči da ti dostave ako nema u Somboru.
 
Poslednja izmena:
Nisam ni u jednoj radnji kod nas uspeo pronaći tu matičnu da postoji na stanju. Da li odgovara možda ova?
https://www.emmi.rs/matične-ploče-(...r4-sata3-glan-71-usb-.11.html?productId=76499

Komponente koje ću uklopiti su:
Grafička: GeForce GTX1070 Gigabyte G1 Gaming 8GB DDR5, HDMI/DVI-D/3xDP/256bit/GV-N1070G1
Procesor: AMD AM4 Ryzen 5 3600, 3.6GHz BOX

I nekih 16gb DDR4 ram memorije.

Da li ta matična može da podrži sve ovo? Ili tu treba nekih promena? Hvala :)

MSI B450 TOMAHAWK MAX----14000
 
Nazad
Vrh Dno