Šta je novo?

d6 greška ali mislim da je crkla ploča

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,068
Poena
125
Pozdrav.
Nadam se da će neko pomoči jer evo patetičan sam i krivim sam sebe.
Sve je radilo super sve okej.
Isključio sam komp da spojim kontroler sa kućišta Sharkoon Gaming NightShark njegov sata konektor na sata konektor od ploče kako bi imao RGB na ventilatorima kućišta.Znači spojio sam sa slike konektor 2 taj SATA muški u SATA ženski od napojne.
Konektori označeni sa brojem 1 su bili spojeni s time da su mi u servisu gde su sve i radili spojili zadnji ventilator na konektor na ploču koji je i radio.
Kad sam upalio računar dobio sam RGB osvjetljenje na ventilatorima,ali zadnji ventilator se nije okretao,prednji nisu ni mogli jer nisu spojeni na napajanje.
Međutim POST ekran se uopšte više ne pojavljuje,niti se vrti cpu fan niti od grafičke.
Evo šta se dešava na videu sa slike,gori lampica LED VGA.Grafička je uredno radila pre 2-3 sata bez problema.
Šta se desilo?Nije valjda da sam spalio ploču i grafičku??
Sad ne radi ništa.
Ploča je Asus Rampage V Extreme.
Napajanje je neko CM G650W ako se ne varam.
Sve je uredno radilo i isprobano do danas kad ja spoji taj jeb..i fan kontroler.

Video čekam da se uploaduje.
 
prvo resetuj bios,pa vadi memoriju i pokusas sa jednim stapom u a1 prvo,ako ne onda u b2,/3 tj koji ti je vec poslednji.ako ne pomogne,raskaci sve,resetuj bios opet (baterijom ili ako ima metod za tu plocu,kapiram da rampage ima ctlr cmos ili sl taster) povezi samo opet jedan stap i kartu.

ako ni to ne pomogne,moras da probas sa provereno ispravnim komponentama narocito napajanjem.
 
ako poblesavi bios i/ili ME region nema pravila kako ce da se ponasa ploca i kakav eror ce da izbaca,a to je standardna stvar kod brljanja struje.takodje i prvi trablsut korak/metod,najbitnije sad da dobijes sliku,imaces nadam se kad da se bavis kodovima i detaljnom dijagnostikom.
 
Ja dalje ne želim da čačkam.
Dosta sam sranja napravio.
Eventualno mogu da stitsnem clear CMOS tipku jel to to?
Jel pre paljenja računara da pritisnem ili kad se upali da je stisnem?
Zaobravo sam da kažem da gori lampica VGA LED.
 
Nazad
Vrh Dno