Šta je novo?

Parcijalno unapredjivanje konfiguracije

Prometheus

Poštovan
Učlanjen(a)
22.05.2015
Poruke
11
Poena
54
Pozdrav!

Vec sam jednom postavljao temu za unapredjivanje mog racunara i bili ste od velike pomoci.
Sada mi treba pomoc za drugara.

Maticna: MSI MS 7680
Procesor: Intel Pentium G620 2,6 ghz
Graficka: Radeon HD6670
Ram: 4gb 1066 mhz (nisam siguran za proizvodjaca)
Hard disk: 360gb HDD
Za napajanje nisam siguran ali mislim da nije potrebno sa obzirom da graficku ne bi ni dirali, drugar uci programiranje i radi na programima "Visual studio code" i "PHP Storm".
Ni jedan ni drugi program nisu nista posebno zahtevni ali mu komp svejedno radi presporo.

Na kraju sam razmisljao da se promeni samo procesor, da se doda jos 4gb rama i neki SSD za OS i te programe u kojima ce raditi.
Ne znam koji procesor bi mogao na tu maticnu i ako imate neki predlog za SSD...
Hvala unapred!
 
https://www.msi.com/Motherboard/support/H61MP23_B3#support-cpu

i5 3470 za 3000din je mislim best buy ili i5 2400 za 20e/i5 2500 za 25e. Uzmi samo u obzir da će mu trebati i kuler, pošto je stock kuler sa tog G620 slabiji od onih koji idu uz i5-ice.
Ram bukvalno bilo koji, može i na 1333mhz.
Što se SSD-a tiče, nemam preporuku za konkretan model a mislim da i nije preterano bitno. Samo nek gleda da bude bar 240gb jer ipak dobije duplo veći kapacitet za desetak eur više. Biće uskoro crni petak pa će biti dobrih akcija za ssd-ove.
 
iz prve ruke na tim msi krsevima ajvi i apdejt biosa sa me7 na me8 je kocka i to sa jako slabim izgledima za uspeh,a za taj scenarij nista vise cak i od 2400 zaista ne treba,a ima ih koliko zelis.jos 4gb rama i ssd i radice to samo tako.
 
Nazad
Vrh Dno