Šta je novo?

Honor 9X

Bateriju da pohvalim. Normalno neko koriscenje.
1b2d7ed1f89e00e979f79791281aa180.jpg


Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod mene i preko hi suite kaze da je 9.1 poslednja verzija.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Da li Honor 9X ima Face Unlock?
 
Pre par dana sam obnovio ugovor sa VIP-om i uzeo Honor 9X. Za moje potrebe je sjajan telefon. Jedina zamerka je ta što telefon nema ono malo svetlo što blica za obaveštenja (notification light), tako ako odete van kuće bez telefona, ostanete neko vreme i vratite se, pogledom na telefon nećete imati pojma da li vas je nego zvao ili poslao neku poruku. Isto tako nemate pojma da li je telefon napunio bateriju ili nije, dok je na punjaču. Čudi me da su to izostavili.
 
Uzeo sam Honor 9x preko mts. Ne daje mi update na android 10... Kakva je situacija trenutno što se tiče ažuriranja na našem tržištu?

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Kakav je displej na Honor 9x..jel suviše nekako taman ili je ok za gledanje ?
Koliko brzo se puni telefon od 15% do 100% ?
I da li je telefon dovoljno brz, radi sve fluidno bez da zastane, zakoči ?
 
Kakav je displej na Honor 9x..jel suviše nekako taman ili je ok za gledanje ?
Koliko brzo se puni telefon od 15% do 100% ?
I da li je telefon dovoljno brz, radi sve fluidno bez da zastane, zakoči ?
Ekran je korektan skroz i više od toga.. Fine boje kontrast i osvetljenost... Naravno nije kao na amoled displeju ali to se i ne očekuje... Radi sve fluidno i nema kočenja ni malo sa sve spustenim otverenim aplikacijama u memoriju... Danas sam ga tek uzeo pa će ga ćerka koristiti.. Znajući nju dušu će mu izvaditi pa javljam nakon par dana utiske.... Punio ga još nisam ali gledano ovako iz prva fino drži bateriju.... Ono prvo podešavanje, ažuriranje, maltretiranje sa kamerom itd i jedva da je skinuo 8-10% baterije... Nego niko ne odgovara za Andeoid 10??? Jel ima ažuriranje na našem tržištu na A10?

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Javi utiske. Verovatno će biti ali sa blagim kašnjenjem zbog trenutne situacije..
 
Javi utiske. Verovatno će biti ali sa blagim kašnjenjem zbog trenutne situacije..
Što se tiče punjenja.... Treba mu od nekih 10% do 100% 2h... Možda koji minut i više. Na žalost on nema brzo punjenje...

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Mane:
1. kamera od lažnih 48 pixela.
2. prednja kamera bi mogla malo brže izaći.
3. zvučnik teško osrednjeg kvaliteta.
4. OS zahteva malo brži cpu, 2,2+1,7 štuca u pan-ovanju desktop prikaza bench foruma, verovatno zbog lošeg gpu-a i animacije banner reklama, gore, koje ga, ironično reklamiraju. :d
5. Huđaveđi agresivno potura svoje usluge.
6. Swiftkey keyboard sistemski app.
7. gpu, bifrost arhitektura (650mhz je dovoljno ali malo), tu bi trebala makar valhalla da se stavi.
8. nema NFC
9. headphone jack na dnu, ali to je već stvar preferencije.
10. Kad se stavi silikon, prednja kamera pri dnu registruje vrh maske.
11. USB-C
===========================================
prednosti:
1. 91% ekran
2. android 10, emui 10.0
3. gpu turbo
4. neka huđaveđijeva sw rešenja, poput Histen-a; noćni mod kamere (koji ne nadomešćuje loše senzore, nažalost)
5. 128gb prostora, opcija proširenja istog.
6. slike relativno lepo izgledaju na displeju aparata (optička varka zbog hi-res fotke na relativno malom displeju)
7. baterija solidno dobro drži, audio loudspeaker reprodukcija od 8 sati + društvene mreže 1 do 2 sata = 50% baterija
8. relativno pristupačan, mada bi cena mogla dole još.
9. lep backplate dizajn, interesanta boja koja će držati interesovanje otprilike jedan dan, nakon čega će buditi misli: šta mi je trebao PLAVI telefon? I zašto IKS nije dovoljno vidljiv? :d
10. nema led notifikacionu lampicu.
11. USB-C

Konkluzija:
Nivo oduševljenja odgovara nivou pruženog novca. Dakle, nivo je mali.
Adekvatno stagniranje u klasi midrejndžera. Ako ste već u toj klasi, i tražite neki dokaz napretka mobilne tehnologije, ovde ga nećete dobiti.
Šareno i lepo. metnuo sam mu citat na masku:
"Čovek može činiti ono što želi, ali ne i želeti ono što želi."
(kao i ja npr. želeti da kupim ovaj telefon, ali ne i želeti da želim kupiti. Ta želja je stvorena od strane drugih, ne od mene. Stoga, i razočarenje ovim telefonom ostaje na tuđim očekivanjima od telefona. )
 
Poštujem tvoj trud i zalaganje u pisanju ovog romana ali istovremeno se ne slažem sa mnogim navedenim tačkama pod manama.... Ali dobro... Svako posmatra iz svog ugla... Zato i postoji forum da se razmene mišljenja....

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Jel zna neko spisak koje sve google servise da izbrisem, iz 9X da ga napravim da ih nema. Sta sve osim prodavnice i ostalih googla servisa. Znaci bas sve bih izbrisao od googla. Hvala ili ako neko moze da me uputi na neki link bilo bi super.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ovaj Honor 9x je lažna verzija, ne znam zašto ste ga pa kupili, kad znate da je to iznuđen potez od Huiawei-ja, da bi zadržali Google Play services...procesor je očajan !!!

Ako zaista hoćete PRAVI Honor 9x ili 9x Pro, toga ima samo u Kini, sa daleko boljim procesorom i tehnikom, Kirin 810 !


https://www.cect-shop.com/de/honor-9x-pro.html - 8+128 GB = 249 euro
https://www.cect-shop.com/de/honor-9x.html - 6+64 GB = 199 euro
https://tradingshenzhen.com/en/hono...-free_gift-free_gift_usb_otg_cable_eu_adapter - ovde 167 evra, 4+64 GB

Dao bih vam i naslednika, ali on je skup baš, 299 evra najjeftinija verzija od Honor X10...ali zato ima izuzetne kamere sada i moćan Kirin 820 procesor!
 
Poslednja izmena:
Ovaj Honor 9x je lažna verzija, ne znam zašto ste ga pa kupili, kad znate da je to iznuđen potez od Huiawei-ja, da bi zadržali Google Play services...procesor je očajan !!!

Ako zaista hoćete PRAVI Honor 9x ili 9x Pro, toga ima samo u Kini, sa daleko boljim procesorom i tehnikom, Kirin 810 !


https://www.cect-shop.com/de/honor-9x-pro.html - 8+128 GB = 249 euro
https://www.cect-shop.com/de/honor-9x.html - 6+64 GB = 199 euro


Dao bih vam i naslednika, ali on je skup baš, 299 evra najjeftinija verzija od Honor X10...ali zato ima izuzetne kamere sada i moćan Kirin 820 procesor!

Honor X10 ima li GSM ?
 
Da, ima, naravno da ima, SIMUKA. A sta ce ti pa to, haha.
 
Pa onako pitam, radoznao sam..
 
U svakom slučaju, ljudi, ne kupujte ovo đubre od Honor 9x, evropsku verziju, već isključivo PRAVI Honor 9x ili 9x Pro, koji se prodaje u Kini. Linkove sam dao gore.

Google Play Store možete sami instalirati, to nije veći problem.
 
Ja sam telefon uzeo detetu i ona je prezadovoljna. Svaki telefon ima svoj cenovni rang i ciljnu grupu korisnika... Ne kazem da u cenovno u tom rangu nema vec sad bolji tel.. Ali iskacuca kamera je detetu hit, velik ekran, sve radi fluidno i to je to... Koliko para toliko i muzike... Ali u ovu svrhu telefon je pun pogodak, pogotovo sto sam uz mts paket dobio gratis i Huawei band 5 za dz koji sam dao drugom detetu.. Svi srecni i zadovoljni [emoji6]

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A odg na moje pit, ko ce dati?

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 
A odg na moje pit, ko ce dati?

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Otvoris adb i jednu po jednu stavku proveri na netu sta radi i jel mozes da je iskljucis ili ne.

A verovatno da na xda postoji neki spisak sta mozes da pogasis od nepotrebnih app.

Prvo kreni od nekih koji ti se ovako cine da su nepotrebne. Ali nista bez konsultacije google.
 
Postoji li ovde na forumu neko ko bi prihvatio honor 9x star 3-4 meseca i neku doplatu za Redmi Note 8 Pro?

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ima li ko pouzdan ovde da radi reparaciju stakla, ili prodaju ekrana? Za 9X mi treba ispade mi sinoc puce tac.



Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno