Šta je novo?

Honor 9X

Ovaj telefon je za debelo izbegavanje. Da je upola cene, pa ajde.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Steta sto nema Kirin 810 procesor. Inace je ok. U klasi RN8...
 
Cena na KP ce biti oko 200e sigurno, sto ga stavlja u klasi RN8. Ovaj Kirin 710F je klokovan Kirin 710 baca bolje benchmark rezultate od SD 665, ako je to uopste bitno. Ima pop up selfie kameru, zasto je za mene ogroman plus i razlog zasto bi ga uzeo. Ok, gcam na RN8 (koja je fenomenalna) i MIUI koji je miljama ispred EMIUI je plus za Redmi, ali opet meni je izostanak bilo kakvih notcheva ili rupica presudan faktor. Plus kada se pojavi kod operatera bice puni oglasi onih sa 24 meseca garancije.

Vec neko vreme ima P Smart Z za 170-180e sa 2 godine garancije i Kirin 710.

edit: Win bi bio, bar za mene, da Redmi Note 10 (ako ga tako budu krstili) stigne sa pop up selfie kamerom.
 
Poslednja izmena:
Pa ako neko hoće da preskoči RN8 zbog notch-a, a ne odgovara mu ovaj našminkani 9x može komotno da ide na Mi 9T, može povoljno da se nađe sad.
 
Cena je oko 265-270e za nove i tu stoji vec neko vreme. Ali dobro to je fon dve klase iznad. Ovde govorimo o onoj psiholoskoj granici od 200e :d
 
Steta sto nije Xiaomi :)
Prvo zbog MIUI-a, drugi verovatno bi bio Snapdragon procesor gde bi GCAM bio dostupan. Sto se tice samo snage procesora ovaj cpu je ispred full fat sd 665 po benchovima i nesto iznad SD 675 i SD 710, baca 180k u antutu. Uz jasno osetno slabiji GPU od SD 710 i nesto iza SD 675, sto je realno nebitno za veliku vecinu. Veliki minus za benchmark redakciju sto su u youtube klipu naveli da je Kirin isti kao u 8X modelu, to svakako nije, razlike ima i ona je dobrih 25% po benchovima, ako je to uopste bitno za vecinu korisnika.

Video sam recimo testove Honor 9X i daje oko 235k u antutu, nesto iznad RN8 Pro sto bi bilo super, ali avaj.Opet i ovako je vrh foncic kad na dodje pristojnu cenu.
 
Poslednja izmena:
Cena je oko 265-270e za nove i tu stoji vec neko vreme. Ali dobro to je fon dve klase iznad. Ovde govorimo o onoj psiholoskoj granici od 200e :d
Pa pazi, generalno gledano 9x je solidan. 4gb rama je malo za Android, pogotovo kad ima EMUI. Nekako za mirno korišćenje u narednih godinu - dve 6gb je optimalno. Uz to 4000mAh sa IPS panelom ne verujem da će trajati duže u odnosu na npr. Poco.
Teško da bih se pored Xiaomi-a u tom cenovnom rangu odlučio za kupovinu neke druge marke. Pogotovo Huawei-a/Honor-a.
Po ovoj zvaničnoj ceni kod nas ne vidim da je to opravdana kupovina. Pogotovo sad kad je npr u Mi Store-u Pocophone skuplji samo 3k.
 
I ja bih iskreno i kad se koriguje cena i dovede u normalu dodao jos malo i uzeo ozbiljni fon, a Xiaomi tu ima 3 modela. Pre svega zbog MIUIa, koji je miljama ispred.
Ali opet ok je fon za ovu klasu.
 
Pa pazi, generalno gledano 9x je solidan. 4gb rama je malo za Android, pogotovo kad ima EMUI. Nekako za mirno korišćenje u narednih godinu - dve 6gb je optimalno. Uz to 4000mAh sa IPS panelom ne verujem da će trajati duže u odnosu na npr. Poco.
Teško da bih se pored Xiaomi-a u tom cenovnom rangu odlučio za kupovinu neke druge marke. Pogotovo Huawei-a/Honor-a.
Po ovoj zvaničnoj ceni kod nas ne vidim da je to opravdana kupovina. Pogotovo sad kad je npr u Mi Store-u Pocophone skuplji samo 3k.

4GB svakako nije malo. Malo se preteruje... Sa 4GB ama mas nikad nisam osetio usporenje ili Problem u radu. Iako sam imao predrasuda. Imao sam pre toga fon sa 6GB i nikakvu razliku nisam primetio prelaskom na 4GB. Pa komp lagano radi sa 4 GB...
 
Pa za Honor/Huawei je dovoljno i 2gb rama jer oni ionako izbacuju aplikacije iz rama non stop.
Sve ispod 6gb je malo, Pixel je čist dokaz.
 
Koliko posto ljudi drzi 20-30 aplikacija u ramu da bi mu i 6GB bilo malo?
A i ovde se radi o kategoriji od ispod 200e ne 1000+
 
Koliko posto ljudi drzi 20-30 aplikacija u ramu da bi mu i 6GB bilo malo?
A i ovde se radi o kategoriji od ispod 200e ne 1000+
 
Jos malo istice ugovor u Telenoru, pa razgledam sta bi mogao uzeti.. Ali vidim da je ponuda lepa ali malo skupa.. Pa razmisljam da produzim ugovor bez telefona, a da uzmem u Gigatronu na neke rate..
Gledao sam Note 8 pro, Honor 9X ili Z smart.. Pa ako moze neka pomoc :D
 
4 GB rama sasvim dovoljno za mene, a siguran sam i za 80% korisnika..
 
Jos malo istice ugovor u Telenoru, pa razgledam sta bi mogao uzeti.. Ali vidim da je ponuda lepa ali malo skupa.. Pa razmisljam da produzim ugovor bez telefona, a da uzmem u Gigatronu na neke rate..
Gledao sam Note 8 pro, Honor 9X ili Z smart.. Pa ako moze neka pomoc :D
Mi9 lite ili 9T. Ako mozes malo preko da dobacis.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Preduhitrio ih samsung kod dizajna rasporeda zadnjih kamera a50 a70
 
Izgleda da u VIPu po istoj ceni ovaj telefon daje više od P Smart Z, na isti SoC, ima glavnu wide cameru sa više MP i 128gb naspram 64gb koliko psmartz ima.
 
Uzeo sam 9X sinoc. I nisam imao neki izbor, otisao sam sa namerom da uzmem Redmi Note 8 Pro. Nije ga bilo i onda sam birao izmedju 9X P30Lite ili Honor20Lite. I uzeh ovaj 9X. Sta znam nije los. Ima veliku bateriju 4.000mah. Ako nekog nesto int neka pise. Zanimljivo dali su mi racun na 18.000din fiskalni zar nije njemu veca cena? Upavo pogledah malo prodajna cena je 42.990

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Android je 9 verovatno ce dobiti i 10 nadam se. Potrazicu tu info negde, nfc msm da nema a ima ga p30lite. Meni nfc ne treba iskreno.

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 
I ja uzeh ovaj fon pre nekih mesec mesec ipo dana.Kapljice/notcheve ili kako se vec sve zove bas ne volim na telefonima i to mi je bila glavna odluka za kupovinu.Iskreno malo mi je preglomazan fon a nemam male ruke.Ovo je prvi telefon kod koga mi baterija traje dva dana.Nisam neki preterenao zahtevan korisnik i ja sam zadovoljan za sada.Veliki plus mi je i za mene veliki kapacitet hdd-a 128gb.Za sada ima andriod 9 i EMUI 9.1.0 kod mene
@nagard sta bese nfc:trust: da proverim?
 
Vidim za 8X pisu da je dobio 10 android i emui kad ce ovaj jel zna neko? Ovaj def nema nfc i nema brzi punjac. Sto je inace razlika izmedju 9X i P30Lite

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 
Zna li neko sta je ovo? Kapiram kao neke reklame iskljucio sam..
e519251c5decaa1bd41565d36233ba7b.jpg


Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 
Devojka je uzela ovaj fon...htela je RN8Pro, ali ga izgleda nece vise biti u VIP-u...dobila je android 10, malcice je veci od RN8Pro, malo je sporiji u odnosu na njega, EMUI se malo promenio sa Android 10, lepse izgleda. Prednja kamera je sira, ali i losija u odnosu na RN8Pro, zadnje kamere su isto malo losije u odnosu na RN8Pro, a kad se na isti instalira gcam, onda su poprilicno losije, narocito kad nema svetla..baterija joj traje dan i po, a ona ga bas koristi...iskreno, telefon je skroz okej, ali RN8Pro je bolji...e sad, ako nekom treba telefon iz Vipa i hoce telefon bez notcha za male pare, onda je ovo skroz okej izbor. :)
 
Ja ga sinoc uzeh. Nema apdejta jos uvek. Da pobam preko hi suite preko lap topa. Pa cu javiti

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno