Šta je novo?

San Disk usb 3.0 flash drive kad ubacim u onaj plavi USB 3 port ne preoznaje ga

AmilDinsio

Slavan
Učlanjen(a)
23.05.2007
Poruke
476
Poena
320
Kad ubacim u USB 2 port radi normalno. Maticna je Gigabyte F2 A88XM-D3H rev 3.0. na win 7.Skinuo sam gigabajtovog sajta drajvere za chipset da updajtujem. Da li mora da se obrisu stari ili samo pokrenem setup.
 
Kad ubacim u USB 2 port radi normalno. Maticna je Gigabyte F2 A88XM-D3H rev 3.0. na win 7.Skinuo sam gigabajtovog sajta drajvere za chipset da updajtujem. Da li mora da se obrisu stari ili samo pokrenem setup.

ako imas lagan pristup unutrasnosti racunara, proveri da li je usb 3 konektor lepo uboden. Mnogo su losije dizajnirani od 2.0 konektora i mnogo lako ispadaju.
Zapravo, prvo bocni u neki od zadnjih 3.0 portova. Ako tamo radi, nije do sistema i drajvera. Ako ne radi ni pozadi, onda se pozabavi podesavanjem.
 
Konektori su OK.Sad sam instalirao desetku na novi ssd preko ovog flasha u USB 3 portu i prepoznao ga je i i desetka win ga detektuje u usb 3 portu.Verovatno je do drajvera jer su od pre 5-6 godina kad sam instalirao sedmicu.Ali nema posebno usb drajvera vec su u sklopu ovih chpset drajvera
 
Instalirao sam drajvere i sad radi na usb 3 ali imam problem nece da obrise fajlove niti da formatira drajv izbacuje poruku The disk is write protected. Probao sam neka resenja sa neta preko cmd i regedita i nece. Imam neku Transcend preko 10 godina i jos radi ovu sam uzeo novu i odmah problem.
 
Poslednja izmena:
Da nema ta fleška dugme za lock? Možda si je zaključao da ne može da se briše.
 
Nazad
Vrh Dno