Šta je novo?

AX1200i bez garancije

blackmore1911

Poštovan
Učlanjen(a)
12.10.2017
Poruke
342
Poena
70
Pozdrav svima,

trenutno je gorepomenuto napajanje, Corsair AX1200i, moguće nabaviti za okruglo 100€. Kada sam upitao prodavca o garanciji, rekao mi je da "ne zna da li ima garanciju a i da ima, ostvariva je u Švajcarskoj".

Zanimaju me 2 stvari - da li je moguće po serijskom broju napajanja proveriti da li je u garanciji i ukoliko jeste, kako je ostvariti? Druga stvar koja me zanima je da li je ovo dobra kupovina za ovaj novac (rekao bih da jeste jer je novo znatno skuplje) i da li ima poente upgradeovati sa Seasonic Focus PRO 750W (u planu je upgrade na RTX 2XXX ili Ampere i i9 9900KS sa Maximus XI Apex pločom).

Nadam se da ne kršim neko od pravila foruma pitajući za cenu napajanja, unapred se izvinjavam ako to nije slučaj.
 
Procene i da li vredi su zabranjene, no to ovde nije konkretan slucaj.
Ako neces rudariti ili nemas zesci sli combo, takvo napajanje ti ne treba.
Ako da i imas 100e da rizikujes i ne zalis onda samo napred, jer ko zna odakle je to napajanje cim "vlasnik" ne zna da li ima garanciju.

...riding on 720p...
 
Procene i da li vredi su zabranjene, no to ovde nije konkretan slucaj.
Ako neces rudariti ili nemas zesci sli combo, takvo napajanje ti ne treba.
Ako da i imas 100e da rizikujes i ne zalis onda samo napred, jer ko zna odakle je to napajanje cim "vlasnik" ne zna da li ima garanciju.

...riding on 720p...
Uh dobro je, znači ostao sam na unutrašnoj ivici pravila :)
Mislim da je stvar poprilično jasna, a to je da neću ni razmatrati ovo napajanje.

Nekako sam stekao utisak da će mi zafaliti snage sa sadašnjim napajanjem (zbog nove platforme i RTX grafike), ali izgleda da to neće biti slučaj.
Hvala puno na brzom odgovoru!
 
Niko ti nece glavu skinuti ako pogresis :)
Pitaj Heroj87 za savet, mislim da on ima slicnu konfu

...riding on 720p...
 
Niko ti nece glavu skinuti ako pogresis :)
Pitaj Heroj87 za savet, mislim da on ima slicnu konfu

...riding on 720p...

Verujem da je starosedeocima na forumu muka od ljudi koji krše pravila, trudim se da ih se pridržavam :)
Hvala, poslaću Heroj87 PM!
 
Pošto je Corsair u pitanju, pošalji im mail sa serijskim brojem. Njihove reklamacije se ionako rešavaju slanjem uređaja direktno njima. ;)

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
 
Pošto je Corsair u pitanju, pošalji im mail sa serijskim brojem. Njihove reklamacije se ionako rešavaju slanjem uređaja direktno njima. ;)

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro

Nisam to znao, poslaću im mejl.
U slučaju da je uređaj u garanciji, onda to ne bi bila loša stvar uopšte za uzeti, sa obzirom da bih od prodaje mog sadašnjeg bio maltene na nuli.

P.S. Hvala još jednom za onaj paket, ceo build mi je spašen njime :)
 
Pa rekoše ti direktno. Garancija glasi na originalnog kupca i to je to. Ako on ne može da reklamira napajanje u slučaju nekog problema, računaj da nema garanciju.
 
Nisam to znao, poslaću im mejl.
U slučaju da je uređaj u garanciji, onda to ne bi bila loša stvar uopšte za uzeti, sa obzirom da bih od prodaje mog sadašnjeg bio maltene na nuli.

P.S. Hvala još jednom za onaj paket, ceo build mi je spašen njime :)

Nema na čemu.

Ne volem Corsair samo zbog garancije. ;)
 
Pa rekoše ti direktno. Garancija glasi na originalnog kupca i to je to. Ako on ne može da reklamira napajanje u slučaju nekog problema, računaj da nema garanciju.

To sam skontao, samo mogli su da kažu da li je idalje pod garancijom ili ne. Ne znam kako bi oni znali ko je originalni kupac u slučaju da poseduje fiskalni račun? Then again, da poseduje, verovatno ne bi koštalo koliko košta.


Nema na čemu.

Ne volem Corsair samo zbog garancije. ;)
Ja sam mislio da zapravo nije loša stvar da se njima šalje pokvareni uređaj, ali izgleda da to nije slučaj :D
 
U naknadnom mejlu su mi odgovorili da je PSU pod garancijom.
E sad, ako prodavac ima originalni fiskalni račun, onda je dobra kupovina, u suprotnom, mačka u džaku.
 
Nazad
Vrh Dno