Šta je novo?

BRUTALA : Ajmo malo mašte ;)

Lucas

Čuven
Učlanjen(a)
24.02.2002
Poruke
2,433
Poena
680
Океј, дошло време да се апгрејдује стара опрема, а кад је бал нек је маскенбал!


Даклем, хајд да видимо какву звер је бенчмарк способан да склопи. има пар улаза додуше

1- треба да буде хекинтош
2- графика солидна, али не ултра
3- не треба HDD имам NAS
4- треба и екран 27", IPS са добрим бојама, и кој може да се качи на стенд


Употреба? Рендеровање и Архитектура


PHP:
$дискусија = new дискусија;
$дискусија -> тхреад_званично_отворен('gimme_mojo');
 
imas sve vec lepo ispisano na tonymacx86 buyer's guide.
 
Anegdotalno, pošto nemam ličnog iskustva sa Hackintoshom:

Intel CPU pošto su dosta stabilniji. Za tvoje potrebe ne bih išao ispod 9700K ali bi bilo fino ako možeš da udeneš 9900K. Skup je i zahteva prilično dobro hlađenje, doduše.
Gigabyte Z390 Aorus Pro/Ultra ploča, koja ti više odgovara budžetu (koji nisi naveo). Kuler će zavisiti od izbora procesora, kućišta i želiš li vazdušni ili vodeno (potonje je preporučljivije ako ćeš 9900K i ako ćeš da ga uposliš pošteno).

Što se grafike tiče, navodno AMD bolje radi sa Hackintoshima pošto NVidija ne hebava non-Windows sisteme mnogo...
RX 580 je do sad bio uobičajen izbor ali sad imamo Navi karte za koje ne znam kako se ponašaju na MacOS.

Sa Nvidia strane, od mainstream karti mislim da bi 2060 Super završio posao. Baci pogled i na Quadro karte kao i AMD Fire Pro karte, sigurno se koriste za profesionalan rad na Macovima.
Opet, tačan model će zavisiti od budžeta i koliko dobro sarađuje sa konkretnim programima koje koristiš. Za to ćeš morati da googlaš malo, sorry...

Što se monitora tiče, reći ću ti samo da zaobiđeš high refresh modele jer su više za gaming nego profi rad, gledaj 27" 1440p modele na 60/75Hz sa ravnim ekranima. Preporučujem ti 2 takva monitora, drugi displej na kome ćeš moći da imaš preview stvari i scena i za pomoćne radnje će mnogo značiti.

Zaboravih: minimum 32GB RAMa. Crucial Ballistix Sport LT je jeftin i lepo se overklokuje na Intelima...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno