Šta je novo?

Koji VPN kupiti?

Ako nekom pomaže - moje iskustvo sa Windscribe VPN-om uz malo generalne priče o privatnosti.

TL/DR - dobro radi, nisam imao nekih problema, a koliko sam uspeo izmeriti, testirati i raspitati se, to je onoliko koliko se uopšte može očekivati od privatnosti, ali i praktičnosti upotrebe danas.
Uz napomenu da nisam nikakav stručnjak za VPN-ove, pa sve uzeti kao "koliko ja znam" - ni manje, ni više od toga. :)
Odličan tekst za Windscribe. Koristim ga već pola godine i imam mesečnu kvotu od 15 GB free. Uglavnom za bbc iplayer. Radi kao zmaj.
 
Sta preporučujete za gledanje stvari iz Australije. Posto sam sport frik(samo sport, u kladionici bio jednom) gleda mi se malo njihov afl,nrl,kriket...sve to moze da se gleda preko njihovih freeview kanala ali mi treba vpn za to.

Drugo pitanje, ukoliko instaliram vpn na android box i nakacim se na AU servere oce li mi box u play prodavnici naci australijske aplikacije ili sam osudjen na castujem sve preko fona na tv.
 
Verovatno će za te manje popularne servise raditi bilo koji sa AU serverima. Ja sam pre par godina gledao neke kanadske kanale (isto besplatno, ali samo za "kanadske" korisnike) koristeći Mullvad

Inače, sad sam uzeo Proton (Basic, 5€) na mesec dana, i EON radi (gledao malo EP i Đovaka).

Što se androida tiče, mislim da on ne veže zemlju (samo) preko IP adrese. Ostaće ti sigurno trenutna, ali možda će u jednom trenutku algoritam zaključiti da nisi više u SRB i prebaciti te u AU
 
Samo da javim da fastest VPN lifetime pretplata za čitavih 9e koji sam uzeo prošle godine i dalje šljaka...Brzine su OK. Ume da zabode, pa moram da ga isklj/uklj, ili ponekad neće na neki server da se poveže (to se dešava na računaru češće nego na telefonu)... za ovaj novac ja prezadovoljan.
 
Ako bi neko prodao NordVPN za jedan uređaj....Treba mi za eon na android televizoru,Supernova mi je provajder.
 
Nikako,posle malo googlanja i čitanja ukapirao kako funkcioniše....
 
Cek, to tebi licno na tvom tv-u treba ili...?
 
Da,na mom tv-u,imam pozajmljeni eon nalog,počinje premijer liga a ip adresa mi je na black listi.
 
Eeee, ako je premier liga u pitanju... Sta ti treba: user/pass ili credentials?
 
Kupio sam Windscribe za gledanje EON-a van mreze. Radi mi samo kad se zakacim na server u Srbiji, Hrvatskoj i BiH. Kada testiram brzinu internete bez ukljucenog VPN, i sa ukljucenim VPN na "Best location", gubik oko 20% brzine i pinga, a kada testiram sa ukljucenim serverom iz Srb, Hr, Bih, gubi duplo na brzini i pingu..
Da li ima neko sa Windscribe VPN-om ko ima slicne probleme ?
Sad kad sam gledao fudbal, kvalifikacije za SP, nekoliko puta u toku utakmice mi je prekidalo, izpadne na minut-dva, pise da nema signala, a sa internetom je sve ok. :unsure:
 
Teško neko da koristi taj vpn...
 
Ja sam gledao EON u Makedoniji sa Surfshark i radio je OK.
Radi OK i Netflix (Američki). Doduše, desi se poneki put da zakoči na koji sekund, ali retko, nije strašno. Nisam samo probao na Disney plus.
Na serveru u Srbiji brzina je oko 100/50, a na US serveru oko 90/40. Bez vpn je oko 300/50.
Uglavnom mi služi samo za te potrebe.
Da dodam, ako se koristi enkripcija (IKEv2) onda je brzina oko 50/50 na serveru u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Ne znam zašto je to vest. Svaka firma mora da poštuje (lokalne) zakone. To što su ljudi neinformisani, to je njihov problem. Ima i izuzetaka naravno, kada (VPN) provajder tvrdi da ne čuva IP logove, a zapravo ih ima. Posebno ako posluju u zemlji u kojoj je to zakonska obaveza. Doduše, ovde je protonmail na meti, ne protonvpn. Mada ne znam koliko bi bilo drugačije da je to slučaj
A onaj ko živi u Francuskoj i uzda se u to da će ga Švajcarska čuvati? Nek mu je sa srećom
 
Proton does also offer a VPN service of its own — and Yen has claimed that Swiss law does not allow it to log its VPN users’ IP addresses.
Vest je zato što im posle ovoga niko ne veruje ni za njihov VPN i ljudi masovno prestaju da koriste njihove servise.
 
Jeste, sutra gase firmu...
Tako su pricali bajke i za Nord kada su im provalili u server, kao spaljeni su na lomaci, od sutra svi bez posla u Nordu, svi sve gasimo kod njih a oni nikad jaci...
Ko hoce donekle anonimnost ( ne mesati sa privatnoscu) samo Mullvad.
 
Ko hoće anonimnost, samo Tor

VPN nije ni za anonimnost, ni za privatnost, već pre svega za pirateriju (torrenti, geo-blocking) i prosleđivanje informacija drugom provajderu, a ne lokalnom ISP-u
 
Jeste, sutra gase firmu...
Tako su pricali bajke i za Nord kada su im provalili u server, kao spaljeni su na lomaci, od sutra svi bez posla u Nordu, svi sve gasimo kod njih a oni nikad jaci...
Ko hoce donekle anonimnost ( ne mesati sa privatnoscu) samo Mullvad.
Haha švedski vpn za anonimnost :D
Već smo pričali, pa me mrzi i da objašnjavam...

Here is a brief breakdown of each of the three Alliances:

Five Eyes: US, UK, Canada, Australia, New Zealand
Nine Eyes: Five Eyes + Denmark, France, Holland, Norway
Fourteen Eyes: Nine Eyes + Germany, Belgium, Italy, Sweden, Spain

I Nord nije ista situacija, već smo pričali o tome i sve je već objašnjeno na restoreprivacy.com ...
 
Poslednja izmena:
Nisi detaljno procitao moj post, gde sam isto rekao.
 
Kod:
https://stacksocial.com/sales/adguard-vpn-5-yr-subscription
AdGuardVPN 5 godina za 30$ i kad se unese još kupon SMS10 za 10% popusta krajnja cena je 27$ za 5 godina!
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam mesec dana Express pre par dana da bih ranije otkljucao Steam igru (Novi Zeland). Danas sam aktivirao neke Xbox Live kodove (USA).
Sta znam, ovo radi lepo, ali je preskupo buduci da mi treba tek ponekad.

Moze neka preporuka za jeftin VPN koji bi zadovoljio moje potrebe?
Ili ako neko hoce da deli nalog, moze i tako.
 
Nazad
Vrh Dno