Šta je novo?

Koji VPN kupiti?

Ovo po godinama su brojevi ljudi koji su dobili pisamce na adresu jer su raznorazne kompanije (velike i male) morale da daju sve informacije pod pritiskom suda.

Nije to problem, svako daje ono što se od njega traži i što je još bitnije, ono što ima. Ako Mullvad prikuplja najmanje podataka o korisnicima i ne čuva logove (što je tačno), onda nemaju mnogo toga ni da daju. Isto kao i npr. Signal (iako je u USA).
 
Ko ne plaća kriptovalutama, a takvih je velika većina, ostavlja tragove i to čak ni oni ne kriju.
[QUOTEE]The only information at all possible for us to give out is records of payments since these are stored at PayPal, banks etc.[/QUOTE]

That said, I would highly suggest you to look elsewhere, if you’re not into cryptocurrency and would prefer a more convenient payment process.

Zato je SWE veliki problem, što nije npr. Panama ili neka druga lokacija...

Mullvad: 764 servera u 36 zemalja
Nord: 5578 servera u 59 zemalja
ExpressVPN: 3000+ servera u 94 zemlje

Ima tu da se iskopa sigurno još, ali iskreno kada sam video da je pod Švedskom jurisdikcijom dalje nisam ni gledao :)
 
Uzeh Nordvpn pa me interesuje da li treba vpn držati stalno upaljen i da li troši više baterije na telefonu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci Express VPN je po vasem misljenju "najsigurniji", tj namjanje podataka prikuplja?

Koristim Nord preko godinu dana i istina je da mu treba nekada malo duze da se konektuje, mada su dosta poboljsali to, ranje je trebalo bukvalno 30sec i to mi je bio najveci minus.
 
Niko ne moze da ti tvrdi koliko neki VPN servis prikuplja podataka, ukoliko nema direktni pristup serverima. Uzmes onaj koji tebi deluje najsigurnije, plus platis kriptom.
 
Ako ga koristiš za Netflix, igranje i tako to, manje više je sve jedno. Ako ti treba nešto više, ili neka privatnosti, ona verovatno ni jedan :)
 
Sa kojim vpn servisom mts tv go radi
 

Pa da,banovan sam ohoho puta sa eBay,PayPal bratije pa bih u ilegalu-usa,uk lokacija

Prica se da su sve te vpn ip adrese sherovane i na crnim listama

Negde sam citao da postoji jak proxy server koji deli ip adrese koji uzima sa svoje android aplikacija
 
Predlozio bih svima, koji planiraju da 'kupe' VPN, da prvo pogledaju link
i da se informisu o 5-9-14 eyes.

Btw, Proton radi vrlo lepo, bude ping malo visi, ako se kacite na dalje lokacije,
ali je DL zakucan na 10, a UL, koliko god imate.
 
Zavisi za sta treba

Ako je no tracking moze bilo koji,pobas i zavrsen posao

Ako je tracking,ebay,paypal,nije dobar ni jedan
Sve su te adrese "snimljene"
 
Ako nekom pomaže - moje iskustvo sa Windscribe VPN-om uz malo generalne priče o privatnosti.

TL/DR - dobro radi, nisam imao nekih problema, a koliko sam uspeo izmeriti, testirati i raspitati se, to je onoliko koliko se uopšte može očekivati od privatnosti, ali i praktičnosti upotrebe danas.
Uz napomenu da nisam nikakav stručnjak za VPN-ove, pa sve uzeti kao "koliko ja znam" - ni manje, ni više od toga. :)
 
Moja preporuka je Proton . (y)
 
Da li ima tema u kojoj se govori o VPN pristupu različitim nacionalnim stream servisima?
Npr, kao što je VPN neophodan za EON za one van SBB mreže.
Da ne bude samo pitanje, uz pomoć VPN-a sa ili bez registracije moguće je gledati Hrvatsku televiziju, za Ligu šampiona korisni su RTL Luxemburg mađarski M4.
Dokumentarni filmovi su dostupni preko Arte aplikacije, NBC Peacock ima besplatne filmove, a moguće je i pretplatiti se za ceo program.
BBC takođe radi kroz browser, ali nema apk za Xiaomi.
Probao sam i švedski SVT, a radila je i Telia, samo što je ona komercijalna.
 
Koristi li neko Eddie-UI ili AIR-VPN kako li se već predstavlja???
 
Windscribe VPN lifetime za ~4$ od Rusa sa plati.ru. Mislim da moze i kriptom da se kupi ali nisam siguran. Garancija 4 meseca, meni radi već 9 meseci. 50 centi mesečno. Sve i da se ugasi posle 4 meseca više se isplati nego kupiti vpn regularno i to uz masan popust. Ima i nordvpn za iste pare, ko preferira.
 
Imam acoount Express Vpna da dam kome treba za 30 dana ističe... ključ+ mail pass. Samo kome treba i da je aktivan član foruma sa dobrom reputacijom.
 
Upravo sam pokušao preko NORD VPN da pokrenem HBOGo, pretplata preko Telenor, i kaže neće moći, jer nisam u Srbiji.
What is my ip kaže Srbija, Speedtest kaže Srbija, ali HBO Go kaže nije Srbija. Da li HBO ima neku naprednu zaštitu za regione ili je ovo izolovan slučaj?
 
Da, Nord za Srbiju nude ograničen broj IP adresa, pa ih HBO brzo blacklistuje.
 
Nema druge nego da kući u Srbiji dišete VPN server. Ili da se vratite pirateriji serija i filmova :)
 
Slabo ja to koristim, ali sinoć bilo hladno za šetnju, pa kao ajde da gledamo neku seriju. A poslednjih sat vremena se sastavilo nebo i zemlja. Ako baš smori, ima da se povežem remote desktope na neki računar u firmi i da pustim odande 🙄
 
Upravo sam pokušao preko NORD VPN da pokrenem HBOGo, pretplata preko Telenor, i kaže neće moći, jer nisam u Srbiji.
What is my ip kaže Srbija, Speedtest kaže Srbija, ali HBO Go kaže nije Srbija. Da li HBO ima neku naprednu zaštitu za regione ili je ovo izolovan slučaj?

Ja bih se sigurno žalio NordVPN-u. To je propust koji oni moraju da reše. Plaćaš uslugu koju ne možeš da koristiš.
 
Pa generalno, HBO policy to ne dozvoljava. Ja dobijem srpski IP i to je ono što Nord naplaćuje i isporučuje.
 
ProtonVPN nudi streaming servere u plus planu
Ali opet, ne znam da li radi i za naše
 
I za svaki Streaming service imaju uputstvo kako da ga koristiš.

Da mi je potrebno na duže staze, digao bih VPN na svom računaru, kod kuće, sa statičkom IP adresom.
 
Nazad
Vrh Dno