Šta je novo?

Koji VPN kupiti?

el_patron

Slavan
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruke
3,349
Poena
365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 + Arctic Freezer 34 eSports
Matična ploča
MSI Tomahawk MAX
RAM
Kingston Fury Beast RGB 2x16GB
GPU
Sapphire 6650XT Nitro+
Storage
Kingston A2000/Transcend 230s/HDD 500GB
Zvuk
Microlab M660BT + Steel Series Arctis 7+ Wireless
PSU
Asus Rog Strix Gold 750w
Kućište
Be Quiet Pure Base 500FX
Monitor
BenQ Mobiuz EX2710S
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless+ HyperX Alloy Origins Red Linear
Mobilni telefon
iPhone 13 mini 128gb
Pametni uređaji
Xiaomi 3C
Pristup internetu
  1. Optički internet
Treba mi preporuka za vpn koji ima dosta lokacija i gde mogu da menjam ip adresu ako se na primer vise puta povezujem na istu lokaciju.

Trenutno koristim HMA (HideMyAss) i ok je, ali u zadnje vreme je nesto spor, a i hteo bih da probam neki drugi, verujem da postoji neki bolji.

Opcije tipa kill switch i ostale mi nisu toliko bitne, bitno je samo da ima veliki izbor zemalja i menjanja ip-a.
 
Nord, express, mullvad... svi su ok

...riding on 720p...
 
A sta je to bilo sa Nordom?

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
A sta je to bilo sa Nordom?

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
Kruzile su glasine da su provaljeni, god dana kasnije Nord objavljuje da je greskom provajdera na jednom "country" serveru ne autorizovano pristupano + provajder hteo da prikrije gresku i nije im uopste prijavio bla bla...
Anonimni lik se javlja i pljuje ih da su jadni sa zastitom ali i da su jos 2 igraca provaljeni, koji se nisu uopste oglasili.
Po meni su ovi makar bili fer sa priznavanjem upada, analizom i preduzetim merama.
Ko god koristi vpn da bude 100% anoniman je u startu pao.
Bez dns leak-a, jake enkripcije i dobrog protoka svaki vpn je dobar, jer mu je prvenstveni cilj skrivanje sadrzaja od provajdera i eventualni pristup geo ogranicenim servisima, ostalo je sve klimavo.
I onda naravno dezurni dramaturzi se javljaju bez strucnog obrazlozenja znajuci da ni jedan drugi vpn provajder nije provaljen...
U sustini nord je crna ovca jer su priznali, ostala dva spomenuta nisu toliko crni jer nisu nista priznali.
Verovati da je bilo koji online servis 100% siguran je u najmanju ruku smesno...

...riding on 720p...
 
Poslednja izmena:
Neko je ostavio softver za daljinsko upravljanje instaliran na serveru u Finskoj na kojem su bili NordVPN, TorGuard i VikingVPN. NordVPN je držao privatni ključ na serveru(koliko sam upoznat, to je loša praksa). Ljudi iz NordVPN-a su znali da su bili hakovani ali nisu obavestili javnost o tome.

Što se tiče teme, možeš da probaš ProtonVPN besplatno nedelju dana kao Plus korisnik kada napraviš nalog. Taman dovoljno da testiraš servere i brzine. Posle nedelju dana postaješ Free korisnik koji ima na raspolaganju 3 Holandska 2 US i 3 Japanska servera(sa nešto manjim brzinama).

Pitanje za sve: jel' imate puno "susreta" sa reCaptcha dok surfujete bez pamćenja cookies i neulogovani na Google nalog?
 
I previse captche...

Mogli bi otvoriti temu u odgovarajucem podforumu pa nastaviti uopstenu diskusiju

...riding on 720p...
 
Poslednja izmena:
Ja sam prestao da koristim VPN. Kupim samo (jedan mesec) kada idem na put, pošto ne znam gde ću se sve kačiti i šta ću gledati.

Što se Captcha-e tiče, kad je vidim, gasim sajt. Ne treba mi servis koji ne zna bolji način da se zaštiti od botova
 
PureVPN ima dobre akcije. Imaju dosta servera i IP adresa.
 
Dal je preporuka koristi free proton nalog ili je pametnije kupiti basic ili plus?
 
bitno da si ti duke strucan i bez problema preporucujes vpn koji je provaljen i prikrivao to, svaka cast na strucnosti
 
Komentar mu je na mestu. Dosta ljudi preporučuje Nord VPN jer radi ljudima posao za ono za šta su uzeli. Ja sam preporučio neki levi zbog cene, isto radi posao.
 
Ja sam uzeo getflix pre par godina, mislim da sam platio oko 20 dolara, za dozivotno koriscenje. Moze da se koristi tunnelblick vpn, samo sto nema srbije, pa kad sam u inostranstvu ne mogu gledati EON i sportske kanale.
 
Njegov rezon je kakve veze ima sto je provaljen jer su verovatno svi provaljeni i skupljaju logove i salju u nsa. Sto onda uopste i preporucujes vpn, ako ti je problem pristupiti nekom sajtu uzmi free verziju i vozi. I klasicne mudrolije kao ako hoces da si inkognito vec u startu si se zaj. sa vpn kao to je nemoguce a niko nije ni pomenuo da oce da se skriva od necega. Niko nije ni rekao da je nesto 100% safe ali verovati nekom ko te prevario jer je rekao izvini necu vise, svaka cast.
 
Pa poenta za mene je biti sakriven vezano za preuzimanja vezano za materijal na slovo T,ako vpn to omogucava okej ali ovako se nema sta kriti itd
 
Vanbasten: moj rezon je da veze nemas o cemu pricas i da si zrtva pompeznih online Kurir-like naslova.

Kao prvo, Nord nije provaljen vec je provajder servera otvorio sirom vrata. Kako i zasto, samo provajder zna. Inace jedna od najcescih najslabijih karika u IT security.
Drugo, u najcrnjem slucaju i da su dosli do mojih podataka to bi bila mail adresa i da sam platio preko PP. Taj podatak imaju svi veci prodavci u Ger. Cak i da moj ISP dodje do podatka sta sam radio, ne moze nista jer je ilegalno dosao do podatka.
Trece, u Nemackoj se vpn servisi intezivno koriste, do sada ni jedan korisnik nije ostecen koriscenjem istih kod poznatijih provajdera
Cetvrto,, mnogo veci igraci su pravili mnogo vece greske pa nisu propali, nece ni ovi.

Meni Nord pruza ono sto sam platio a to je zaobilazenje skeniranja od strane ISP i pristup geo ogranicenim servisima. Radi 24/7 na jednoj masini, na ostalimo po potrebi kod 5 korisnika i mislim da je bilo dva pucanja.
Jedinu vecu manu sam nasao da ima perioda kada ping zna zesce da divlja sa pratecim packet loss, sto je katastrofalno pri online igrama.

No hvala bogu, Nord nije jedini, imamo ih na pretek da biramo. Upravo testiram SurfShark, koji izadje 52 evra preko PP na 2 godine a hvaljen je zbog brzina i stabilnih pingova.
Videcu u narednim danima kako ce se pokazati mada WinMTR rezultati najavljuju da su bolji od Norda.
 
Probao sam NordVPN, ExpressVPN, SurfShark, CyberGhost, IPVanish, ProtonVPN, Hidemyass, Norton i još 5-6 nekih kojima više ni ime ne znam.
Zaključak - svi su radili korektno (periodi od oko mesec dana), CGhost je zajebavao sa logovanjem, Nord je zajebavao sa konekcijama na različite servere u drugim zemljama u kratkim vremenskim periodima, ExpressVPN je zajebavao nekih pet dana sa protokom iz Kine ka spolja... U principu, da danas kupujem izabrao bih neki od pomenutih, verovatno najjeftiniji i testirao ga svaki dan po 15 minuta za sve što mi je relevantno. Za svaki paket se mogu dobiti novci nazad u nekom periodu (valjda od 7 do 30 dana, zavisno od provajdera).
 
Da, zato sam i uzeo SurfShark da probam jer daju 30 dana za povrat ako nisi zadovoljan. Dotle ce pokazati svoje prednosti i mane.

...riding on 720p...
 
Tek sad videh sta sve napisali, nisam ni skapirao da je tema prebacena :D

Nije mi bitno da li je skup vpn, ne treba mi free, treba mi nesto sto ce dobro da radi. Videcu da probam Nord i jos neki koje ste naveli, pa da sam zakljucim sta mi najvise odgovara.

Kao sto rekoh, bitno mi je da mogu da menjam ip i da mogu da izaberem dosta razlicitih lokacija/gradova.
 
Probao sam za sada ExpressVPN, koji ima dobre aplikacije i dosta stabilno radi i PureVPN koji ima problema sa Android aplikacijom, pa mora ručno da se podešava VPN, a Netflix US im neko vreme ne radi na Fire stick-u.
Iz win-a su mi oba lepo radila, dobar izbor lokacija i servera i ako novac nije problem prvi izbor bi bio ExpressVPN, ali za 0.99 mesečno ipak bolja kupovina PureVPN :)
 
Tek sad videh sta sve napisali, nisam ni skapirao da je tema prebacena :D

Nije mi bitno da li je skup vpn, ne treba mi free, treba mi nesto sto ce dobro da radi. Videcu da probam Nord i jos neki koje ste naveli, pa da sam zakljucim sta mi najvise odgovara.

Kao sto rekoh, bitno mi je da mogu da menjam ip i da mogu da izaberem dosta razlicitih lokacija/gradova.

Није баш дефинисано зашто треба честа промена ИП адресе и приступ из других држава, са друге стране се говори о ВПН-у који може да помогне, али нека боља солуција је ићи на proxy комерцијалну услугу, не бесплатне верзије. Ако желиш ВПН онда NordVPN (5243 сервера), ExpressVPN (3000 сервера), PIA (3335 сервера) и гледај број сервера који су доступни.

Они који желе више да обрате пажњу на приватност, а не "анонимност" онда нека солуција у виду Mullvad и AirVPN. Први провајдер чини ми се и једини директно говори о томе како и на који начин се бележе подаци о плаћању, још једна битна ставка је приступ преко TOR мреже, и не тако мање важна јеста плаћање кешом тј. слање на њихову адресу. Покретање OpenVPN сервер у РАМ меморији.

AirVPN - Стабилна и доступна услуга, (4 Mbit/s download + 4 Mbit/s upload), ценовно приступачна услуга као и први провајдер, такође важи правило без бележења података, а још битније јесте покретање OpenVPN сервер у РАМ меморији. Подржавају развој OpenVPN 3 верзије, поред тога и независне фондације за права и слободу говора на интернету.

Ево један тест са Mullvad мреже и WireGuard сервера:

tMjsAV5.png

Зашто је NordVPN сменио ExpressVPN са трона најпопуларнијег ВПН сервиса (не буквално код сваког рецезената, али код већине ДА), није ништа друго до провизије коју даје за сваки продати налог у односу на конкурента. У 2018 години и почетком 2019 године то место је држао ExpressVPN, али како је провизија нагло порасла код NordVPN тако је дошло и до промене на сајтовима, не због неке ваооо иновације, него због новца.

Најпопуларнији ВПН провајдери у смислу маркетинга и понуда за рецезенте имају нешто јаче цене које се за месечну претплату крећу од 10$ до 15$, мањи провајдери као горе наведени имају приступачније цене јер у маркетинг не улажу новац. тако треба обратити пажњу на надолазећи "црни петак" код тих популарних провајдера који ће нудити одређене попусте, а колико видим већ су почели.
 
Poslednja izmena:
@el patron: SurfShark ima multi hopp funkciju i jako brzo izvrsava konekcije na servere za razliku od norda.
Probaj, mozda je to to za tebe.
Nije bez mana, npr nece da radi sa jednim ruterom, cekam support da resi.

...riding on 720p...
 
Није баш дефинисано зашто треба честа промена ИП адресе и приступ из других држава, са друге стране се говори о ВПН-у који може да помогне, али нека боља солуција је ићи на proxy комерцијалну услугу, не бесплатне верзије. Ако желиш ВПН онда NordVPN (5243 сервера), ExpressVPN (3000 сервера), PIA (3335 сервера) и гледај број сервера који су доступни.

Они који желе више да обрате пажњу на приватност, а не "анонимност" онда нека солуција у виду Mullvad и AirVPN. Први провајдер чини ми се и једини директно говори о томе како и на који начин се бележе подаци о плаћању, још једна битна ставка је приступ преко TOR мреже, и не тако мање важна јеста плаћање кешом тј. слање на њихову адресу. Покретање OpenVPN сервер у РАМ меморији.

AirVPN - Стабилна и доступна услуга, (4 Mbit/s download + 4 Mbit/s upload), ценовно приступачна услуга као и први провајдер, такође важи правило без бележења података, а још битније јесте покретање OpenVPN сервер у РАМ меморији. Подржавају развој OpenVPN 3 верзије, поред тога и независне фондације за права и слободу говора на интернету.

Koliko sam pratio, svi provajderi se u najvećoj meri oslanjaju na virtualne servere raznih provajdera. Mislim da jedino Nord kontroliše većinu, ako ne i sve svoje servere. To znači da kada Mullvad nudi opciju da se konektujete iz Niša, u teoriji NiNet može da prati vašu konekciju. Možda i zloupotrebi.
https://mullvad.net/en/servers/

Kome je bitna privatnost i/ili anonimnost, neka preskoči VPN. Razlog za korišćenje VPN-a je (samo) ako ste gay pirate assasin :d
https://invidio.us/watch?v=WVDQEoe6ZWY

Tj. VPN je odlično rešenje za torentovanje i pristup servisima koji nisu dostupni na našoj teritoriji. Za sve ostalo za šta ga reklamiraju je verovatno Tor najbolje (ako ne i jedino pravo) rešenje. I (nikako) ne treba koristiti Tor preko VPN-a ili se konektovati na VPN preko Tor mreže. Tj. ne dobija se ništa u odnosu na standardno korišćenje jednog od servisa, a može da napravi problem. Ja, kao što rekoh, VPN koristim kad putujem. čisto da ne razmišljam o lokalnim zakonima i podešavanjima rutera na koji se konektujem. A što se torentovanja tiče, ionako nemama vremena za to, pa mi je svejedno šta SBB vidi kod mene. Inače, Tribler se reklamira kao anonimna torrent mreža, mada nisam 100% siguran da li je zaista tako. Ali je svakako najjeftinije (besplatno) rešenje za preskakanje ISP-a prilikom torentovanja
 
Poslednja izmena:
VPN sam i koristio najviše za torrent ili matorima za Eon (ne radi na MTS, mora druga ip adresa da bi radio N1).
A kome je bitna privatnost i anonimnost šta je najbolje ?
 
Poslednja izmena:
Bas kao stk je u prethodnoj poruci navedeno VPN nije hvek solucija, zapravo h vecini slucajeva nije. Nord je jedan od onih sa najboljom reputacijom koji kontrolise svoje servere, ali smo svi do sada culi za ono hakovanje.

Nisam primetio PIA u temi, koji ja trenutno koristim i imam samo reci hvale za njega. Express sam koristio ali s vremena na vreme i on uspori, a isto vazi i za SurfShark. CyberGhost je bio ok za moje potrebe, ali opet je vecina funkcija beskorisna. Ako ti bas ne treba za neki ozbiljan rad uzmi onaj najjeftiniji od navedenih u temi i resi problem (iskljuci Proton i Nord odmah). HMA je drasricno losiji od svih pa ces u svakom slucaju videti napredak. :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno