Šta je novo?

Koji VPN kupiti?

NORD VPN slobodno, meni radi OK od prvog dana, a koristim ga godinama. A i cena je pristojna za to šta nude.
Osim ako ti ne trebaju neke egzotične lokacije :), kao što je rečeno već, kao Rusija, onda traži na drugom mestu.
 
Poslednja izmena:
Nord je najbolji odnos cene i kvaliteta.
 
Zavisi za sta se koristi VPN, ako je za netflix, onda da, nord je ok, mada postoje i druga resenja. Ako je za privatnost, nord je daleko od kvalitetnog.
 
Pure VPN sam uzeo pre godinu dana, još malo ističe. Koliko sam bio zadovoljan u početku brzinama, toliko su sada loši. Gledam gde je nešto kontatmtan protok. Koliko vi izvlačite sa Nord-om?
 
Cyberghost, vec 2 godine.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Pure VPN sam uzeo pre godinu dana, još malo ističe. Koliko sam bio zadovoljan u početku brzinama, toliko su sada loši. Gledam gde je nešto kontatmtan protok. Koliko vi izvlačite sa Nord-om?

Nord je za sad najbolji. Ima i ExVPN koji se dosta pokvario, kao i Pure. Nord je 8500 rsd 2 godine za preko 5 uredaja, ako se ne varam. Možda čak i 10. Zbog posla mi je potreban i sve radi kako treba. Rade čak i Netflix i Xbox Game Pass na PC-u. Netflix USA radi kad se nakačim. Na AiMAsh mreži imam centralni klijent za VPN pa mogu da šaltam kako hoću. Inače net je 100/50Mbpsa

:wave:

Zavisi za sta se koristi VPN, ako je za netflix, onda da, nord je ok, mada postoje i druga resenja. Ako je za privatnost, nord je daleko od kvalitetnog.


Koji onda za privatnost? Kad se sportski ide na DW?
 

Prilozi

  • nord.png
    nord.png
    73.2 KB · Pregleda: 120
Poslednja izmena:
Proton je dobar, po meni bolji od Nord.
Takodje Mulvad odlican.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Mulvad (mada nema mnogo servera), Proton, ExpressVPN koji važi za jedan od najboljih ali nema probni period i nije jeftin...
 
Proton ima probni period ja sam ga probao jer imam proton email account pa su mi ga jednom nudili da probam. Zato sam ga preporučio jer sam ga koristio. Inače ima još i onaj Hotspot Shield imam ga u Hromu i ponekad ga uključim, inače se i on može probati ima probni period.
 
Kakav je ovaj Surfshark? Takodje i TunnelBear?

Svrha VPN-a bi bila sigurnost na netu, mada nikada to nisam VPN nisam koristio, nzm koliko cu dobiti na tome? I naravno za Netflix i slicne servise.
 
Probao Surf, trazio povracaj para za 2 dana. Dosta je bio losiji od Norda.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Kakav je ovaj Surfshark? Takodje i TunnelBear?

Svrha VPN-a bi bila sigurnost na netu, mada nikada to nisam VPN nisam koristio, nzm koliko cu dobiti na tome? I naravno za Netflix i slicne servise.

Када кажеш "сврха впн је сигурност на нету" конкретно мислиш на шта? Једина сигурност на интернету је твоја способност да препознаш потенцијални ризик (пецање, скамови и слично), ту ти неће помоћи ниједан впн, искрено говорећи, помоћ може да ти пружи неко софтверско решење, али и за то је потребан човек да препозна да ли тај софтвер лажно пријављује или не.

Све у свему, фокус на приватност (не анонимност) је на страни Mullvad, зато што најмање остављаш података, Mozilla је део пројекта. Такође треба напоменути и AirVPN сличног су става као и Mullvad, фокус је на приватности.

Послушај савете људи који користе впн за Нетфликс и сличне сервисе, а који су већ предложили проваједере, то су NordVPN, Express VPN, ProtonMail, цена је пресудан фактор, ништа није савршено и не постоји универзално решење.

Имаш Namecheap VPN бесплатно у првих месец дана, у оквиру црног петка, можеш тестирати, ако ти одговара купиш за 10$ годишње исто је промоција за црни петак.
 
Poslednja izmena:
Probao sam NordVPN. Sporo pronalazi server /Finding the best server.
Za to vreme ne mogu da koristim WiFi.
Zašto je to tako. Može li se podesiti "nešto" da mogu koristiti internet dok on traži server, ili ga moram čekati da se konektuje.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Probaj wireguard ako ga nord ima i ako već ne ide preko njega. Na mom vpnu konektovanje je gotovo instant.
 
Opet sporo i pored NordLynx.
Vrti po 10 i više minuta. To mi ne bi smetalo da mogu normalno da koristim internet. Međutim Nord sve blokira.
Pomoć!

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja koristim nord vec 3 godine. Umeo je nekada na staroj masini (prva generacija I7) da se konektuje po 20-30 sekundi. Poslednje 2 godine na I7 8th gen konektuje se za 2-3 sekunde svaki put... Tako da je ili do masine ako je bas stara ili do tvog neta....

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja koristim Intel Pentium G4560. Nord se konektuje za par sekundi.
 
Šta podrazumevaš pod tim privatnost? Za sve ove komercijalne VPN dodje do toga koliko im veruješ da stvarno ne čuvaju logove, ne prodaju podatke...
Tor za privatnost.
 
Pogledaj i IPVanish nije loš.
Ako nećeš da platiš mogu ti poslati account Norda.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Svaki radi na istom principu, a to je da nas drže u verovanju da su podaci kod njih a ne na tržištu....

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Opet sporo i pored NordLynx.
Vrti po 10 i više minuta. To mi ne bi smetalo da mogu normalno da koristim internet. Međutim Nord sve blokira.
Pomoć!

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Probaj da se konektujes manuelno na TCP
 
Ima li neko viška VPN koji može da se konektuje na Tursku?

Cilj je da se ulogujem preko VPN-a i platim GamePass za PC koji tamo košta 30 lira, odnosno kod nas manje od 400 dinara umesto 10€.

Gledao sam različite VPN servise i ni jedan free poput TunnelBear-a nema konekciju ka Turskoj a ovi koji koštaju moraju da se plate i može da se traži refund ali ne bih da da se zezam sa povratom para i Paypal-om.
 
Nazad
Vrh Dno